Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Oloamator napisał:

Chodzi tylko o przekroczone DMC ? Trzebaby zostawić przyczepę i wrócić po nią po zmroku ?

To nadal jest brak uprawnień i zakaz jazdy i to co napisałem wyżej.

Tak jak piszesz trzeba się zaczaić z całą rodziną w krzakach i poczekać aż policja odjedzie i wtedy szybko wskoczyć i ruszyć dalej. :lol:

To jest oczywiście żart. Bo jeszcze ktoś to weźmie na poważnie a potem będzie miał pretensje że na forum tak kazali. 

8 minut temu, Oloamator napisał:

 ☹️

 

Edytowane przez Niunius07
Błędny wpis (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Niunius07 napisał:

I jeszcze jeden szczegół, że jak dojdzie do kolizji, już nie mówię o wypadku z twojej winny, to ubezpieczyciel może obciążyć cię całymi kosztami szkody. 

Regres tylko w przypadku braku uprawnień. Przy ciągnięciu cięższej przyczepy niż pozycja O1 regresu nie będzie. Pomijam już fakt, że w polu O1 mamy MMC a nie DMC, wiec w teorii można ciągnąć przyczepę o DMC 1350 kg kiedy nie przekracza ona MMC 1300 kg. Oczywiście u nas się przyjęło (wg mnie nieprawidłowo), że MMC z pola O1 to de facto DMC.

1 godzinę temu, Oloamator napisał:

Mam prawko C. Chodzi tylko o przekroczone DMC ? Trzebaby zostawić przyczepę i wrócić po nią po zmroku ? Czy odchowują mi sami na parking ?

C nie ma znaczenia. Jeśli przekraczasz 3500 kg to potrzebujesz dodatkowych uprawnień. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Oloamator napisał:

Jacku słyszałem kiedyś o jakimś magicznym kursie podnoszącym uprawnienia i nie trzeba robić E. ????? Wiesz coś konkretnego?

O tym kursie to mało kto wie bo jest bardzo magiczny. 

Może wystarczy trochę poczytać forum na którym każdy się produkuje żeby coś ciekawego napisać odnośnie magicznych kursów itp. zanim się zacznie zadawać pytania. 

45 minut temu, jacek00 napisał:

Regres tylko w przypadku braku uprawnień. Przy ciągnięciu cięższej przyczepy niż pozycja O1 regresu nie będzie. Pomijam już fakt, że w polu O1 mamy MMC a nie DMC, wiec w teorii można ciągnąć przyczepę o DMC 1350 kg kiedy nie przekracza ona MMC 1300 kg. Oczywiście u nas się przyjęło (wg mnie nieprawidłowo), że MMC z pola O1 to de facto DMC.

C nie ma znaczenia. Jeśli przekraczasz 3500 kg to potrzebujesz dodatkowych uprawnień. 

Czyli uważasz że powodując wypadek ciągnąć przyczepę której nie możesz ciągnąć bo nie masz uprawnień wszystko będzie ok i ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku słyszałem kiedyś o jakimś magicznym kursie podnoszącym uprawnienia i nie trzeba robić E. ????? Wiesz coś konkretnego?
Chodzi o B96. Taki dodatek do kat. B, ale nie dający takich uprawnień jak B+E. Kursu nie trzeba robić tylko od razu do egzaminu się przystępuje.
https://www.motofakty.pl/artykul/prawo-jazdy-kod-96-do-kategorii-b-a-ciagniecie-przyczepy.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Niunius07 napisał:
Czyli uważasz że powodując wypadek ciągnąć przyczepę której nie możesz ciągnąć bo nie masz uprawnień wszystko będzie ok i ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie?

Chyba nie czytasz nawet tego co cytyujesz gdze wyraźne piszę o regresie w przypadku braku uprawnień. Brak uprawnień = regres. Natomiast jeśli ciągniesz cięższą budę niż wynika z DR ale masz uprawnienia to regresu już ubezpieczyciel zrobić nie może.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał:

Regres tylko w przypadku braku uprawnień. Przy ciągnięciu cięższej przyczepy niż pozycja O1 regresu nie będzie. Pomijam już fakt, że w polu O1 mamy MMC a nie DMC, wiec w teorii można ciągnąć przyczepę o DMC 1350 kg kiedy nie przekracza ona MMC 1300 kg. Oczywiście u nas się przyjęło (wg mnie nieprawidłowo), że MMC z pola O1 to de facto DMC

Myślę że to co ty napisałeś próbujac zrobić z siebie super fachowca w tym temacie to ciężko było zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to co ty napisałeś próbujac zrobić z siebie super fachowca w tym temacie to ciężko było zrozumieć.

Jeśli pierwsze zdanie (które sam cytowałeś) cyt. "Regres tylko w przypadku braku uprawnień" jest dla Ciebie niezrozumiałe to już nic nie poradzę  

 

A poważnie to zamiast zwyczajnie przyznac, że nie zauważyłeś to robisz jakieś wycieczki osobiste. Na przyszłość najpierw czytaj, a potem pisz

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacek00 napisał:

Jeśli pierwsze zdanie cyt. "Regres tylko w przypadku braku uprawnień" jest dla Ciebie niezrozumiałe to już nic nie poradzę emoji6.png

Ja pisałem o całej twojej wypowiedzi a nie o pierwszym zdaniu. Ale i tak co bym nie napisał to zaraz się przyczepisz do byle jakiego słowa żeby tylko mieć rację. 

Po prostu jesteś obcykany w każdym temacie jak widać. Szacun:ok:

W całej tej dyskusji chodzi o to żeby nowy czyli gość, który zamierza pierwszy raz wyjechać przyczepą za bramę zrozumiał że najpierw musi zadbać o to żeby się w kwitach zgadzało bo w razie lipy może tylko zaszkodzić sobie lub innym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ja pisałem o całej twojej wypowiedzi a nie o pierwszym zdaniu.

 

 

Cała moja wypowiedź odnosi się do dwóch kwestii. Bo na początku nie było wiadomo czy chodzi o przekroczenie 3500 i kierowanie zestawem bez uprawnień czy chodzi o przekroczenie DMC przyczepy i ciągnięcie cięższej przyczepy niż wartość w polu O1, ale w ramach posiadanych już uprawnień.

 

A to są dwie zupełnie odrębne sprawy, na gruncie ubezpieczeń także.

 

W całej tej dyskusji chodzi o to żeby nowy czyli gość, który zamierza pierwszy raz wyjechać przyczepą za bramę zrozumiał że najpierw musi zadbać o to żeby się w kwitach zgadzało bo w razie lipy może tylko zaszkodzić sobie lub innym. 

 

Oczywiście że musi się zgadzać. Przecież odpowiadając Tobie chciałem uściślić. Czyli brak uprawnień to jedno a ciągnięcie za ciężkiej przyczepy danym autem to drugie - ja myślałem na początku, że chodzi właśnie o ten drugi przypadek.

 

PS. Ja chciałem pomóc, Ty chciałeś, a potem mi się dostaje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, jacek00 napisał:

chodzi o przekroczenie DMC przyczepy i ciągnięcie cięższej przyczepy niż wartość w polu O1, ale w ramach posiadanych już uprawnień.

I o to właśnie chodzi? o pieprzone 50 kg...całość mieści się w 3500 ale przekracza o 50 kg O1 i F3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Oloamator napisał:
I o to właśnie chodzi o pieprzone 50 kg...całość mieści się w 3500 ale przekracza o 50 kg O1 i F3

Przede wszystkim pamiętaj, że F3 nie jest sumą F2 i O1 (ale może być). W Twoim przypadku decyduje wartość O1 i ona jest wartością graniczną. Nie są Ci potrzebne dodatkowe uprawnienia, i też te dodatkowe uprawnienia nie spowodują, że będziesz takim zestawem mógł się poruszać.  

Niestety wg "polskiego" spojrzenia na DR, DMC przyczepy nie może być większe niż wartość w polu O1 (mimo że uważam że jest to błędne myślenie - jak wspominałem wartość O1 mówi o MMC przyczepy a nie DMC).

Więc w przypadku kontroli pewnie zakaz dalszej jazdy i mandat. Regres w takim wypadku ubezpieczalni nie przysługuje, bo uprawnienia do 3500 posiadasz .   

Albo obniż DMC w przyczepie do 1300 kg (jeśli jest taka możliwość) albo zmień auto albo przyczepę. Na upartego możesz próbować tak jeździć i stać na stanowisku, że spełniasz warunki z O1 - przyczepa o DMC 1350 mająca MMC 1300 - i wszystko się zgadza. W sądzie sprawa do wygrania wg mnie. No ale to już wyższa szkoła jazdy, nerwy i ryzyko właśnie zakazu dalszej jazdy, zepsutych wakacji itp. IMO gra niewarta świeczki. Ale może kiedyś u nas będzie normalnie jak w DE

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.