Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Stanwisniew napisał:

Podnoszony dach pewnie sredni pomysl w tak wiekowej przyczepie?

Dlaczego? To raczej dobry producent a '96r to jeszcze nie ekstremalnie stara. Niewiadówki też mają podobny dach, może trochę niższy. 

205 wysokości to przynajmniej 50 cm mniej od standardu. Zawsze ekonomiczniejsza jazda. Trzeba brać checkliste i sprawdzać, choć aktualna pogoda nie sprzyja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Eriba to dobra lub świetna jakość, lecz ta przyczepa jest raczej typowo letnia, oczywiście bez podnoszenia dachu jest cieplejsza.Cena zachęcająca, nie wiadomo jak stan....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Artur1983Jed napisał:

Ładna i z zewnątrz i wewnątrz jak dla mnie. Widzę aż 3 zbiorniki?w tym jeden jak "gąsior" na wino? Ciekawe co z kranu leci??

A tego Burstnera odpuściłes?

Nie odpuściłem, ale ma takie wady: brak prysznica (Hobby też nie ma), brak ciepłej wody bez prądu (Hobby ten ma wode ogrzewaną piecykiem, fajne), wysoka cena, brak akumulatora - muszę mieć. Trochę mnie też nastraszyliście wymianą uszczelek.

Ta Hobby z kolei jest 7h ode mnie :( Więc nie wiem jak ją sprawdzić.

Sam nie wiem co robić....

Jeszcze teraz zima i sprzedawcy nie chcą demonstrować działania wody bo zamarznie wszystko im

Edytowane przez marek8a (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

Tym wody nie zagrzejesz, nie wiem w sumie po co to montują, to nic nie daje

Duża szansa jest ,że przy włączonym ogrzewaniu woda nie zamarznie. Bo podgrzać to jej nie podgrzeje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Thomas napisał:

tt2 bez problemu nagrzeje wodę użytkową do mycia rąk itp. 

No to jak w końcu? Nagrzeje czy nie? Ja potrzebuje wyłącznie do prysznica rano.

Jaki w ogóle jest inny niż bojler gazowy patent na ciepła wodę do prysznica na dziko? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak w końcu? Nagrzeje czy nie? Ja potrzebuje wyłącznie do prysznica rano.
Jaki w ogóle jest inny niż bojler gazowy patent na ciepła wodę do prysznica na dziko? 
Prądem nagrzeje spokojnie, sam przelot ciepłego powietrza z piecyka przez tt2 nie koniecznie, chyba, że jest bardzo blisko gazowej Trumy to trochę tak. Ale piszesz o dzikowaniu, więc pewnie chciałbyś grzać bez prądu. W takim wypadku tylko boiler gazowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, steven napisał:
8 godzin temu, marek8a napisał:
No to jak w końcu? Nagrzeje czy nie? Ja potrzebuje wyłącznie do prysznica rano.
Jaki w ogóle jest inny niż bojler gazowy patent na ciepła wodę do prysznica na dziko? 

Prądem nagrzeje spokojnie, sam przelot ciepłego powietrza z piecyka przez tt2 nie koniecznie, chyba, że jest bardzo blisko gazowej Trumy to trochę tak. Ale piszesz o dzikowaniu, więc pewnie chciałbyś grzać bez prądu. W takim wypadku tylko boiler gazowy.

Dokładnie, pęd powietrza da wyczuwalnie podgrzana wodę, ale prysznic ciężko by było wziąć. Woda jest ledwie letnia.

Jak z akumulatora, to poszukaj na forum testu mojego praktycznego. W skrócie aku 55Ah nagrzał tylko raz wodę i to nie do momentu rozłączenia termostatu. Ale prysznic udało by się wziąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam tego typu domku i zaczynam mdleć z powodu cen... Rzućcie okiem na to i może ktoś się wypowie

https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-eifelland-okazja-piekna-przyczepa-kempingowa-3-sypialnie-przedsionek-rej-pl-ID6DCZLX.html

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2021 o 20:34, jacekzoo napisał:

Tym wody nie zagrzejesz, nie wiem w sumie po co to montują, to nic nie daje

 

W dniu 9.02.2021 o 22:17, Maras napisał:

Duża szansa jest ,że przy włączonym ogrzewaniu woda nie zamarznie. Bo podgrzać to jej nie podgrzeje

 

W dniu 9.02.2021 o 22:53, marek8a napisał:

No to jak w końcu? Nagrzeje czy nie? Ja potrzebuje wyłącznie do prysznica rano.

 

W dniu 10.02.2021 o 07:22, szary11 napisał:

Dokładnie, pęd powietrza da wyczuwalnie podgrzana wodę, ale prysznic ciężko by było wziąć. Woda jest ledwie letnia

Wszystko zależy od tego, jak daleko TT2 jest od piecyka. U mnie dystans to ok 80cm i w sezonie jesienno-zimowym przy "dzikowaniu" mam cały czas gorącą wodę (55 st C) i bez problemu można wziąć prysznic. Fakt, że potem czas nagrzewania jest znacznie dłuższy niż 230V (ok 3-4 h), ale gorącą woda u mnie jest w zasadzie cały czas. Wystarczy wziąć prysznic wieczorem, żeby przez noc woda się nagrzała,  ew rano przed dłuższym wyjściem. Nie można więc pisać, że to nie działa, można co najwyżej wspomnieć, że "u mnie nie działa...". Kluczowym parametrem jest bliskość pieca. Jeśli piec jest blisko, to działa świetnie, jak dość daleko, to faktycznie działać będzie słabo lub w ogóle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.