Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Hipis2020 napisał(a):

Proszę o pomoc w oględzinach. Czy ze zdjęć coś widać

Moim zdaniem do dokładnego obejrzenia jest uszczelnienie. Nie wiem czy to efekt zdjęć ale mam wrażenie że uszczelnienie mocno nadmiarowo wystaje (zobacz listwy przy dachu). Może to tylko takie złudzenie bo uszczelnienie zawsze tam wycieka(wystaje) ale tutaj wydaje się że jest tego znacznie więcej niż powinno być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kleo77 napisał(a):

Moim zdaniem do dokładnego obejrzenia jest uszczelnienie. Nie wiem czy to efekt zdjęć ale mam wrażenie że uszczelnienie mocno nadmiarowo wystaje (zobacz listwy przy dachu). Może to tylko takie złudzenie bo uszczelnienie zawsze tam wycieka(wystaje) ale tutaj wydaje się że jest tego znacznie więcej niż powinno być. 

Jestem laikiem co do przyczep ( wcześniej tylko namioty i kampervan), stąd moje dalsze pytanie. A co to oznacza jeżeli tego uszczelnienia jest faktycznie w nadmiarze? Że tam był jakiś przeciek? 

I o które miejsce chodzi? Ja nic nie widzę:wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Hipis2020 napisał(a):

I o które miejsce chodzi? Ja nic nie widzę

 To miejsce:

Beztytuu.thumb.jpg.0a53c8d2156361cfa3bb1a86498acb72.jpg

Porównaj sobie z tym 6f7b9809-514c-4c07-a1e1-5fe6156cc7e7.thumb.jpg.e234b0b9d3ed5510625768b8118f6744.jpg

Może ktoś uszczelniał, może coś naprawiał (nie wiem), może jest wszystko cacy i tylko na zdjęciu jest taki efekt. Trzeba to zobaczyć moim zdaniem. Ja mam takie wrażenie głównie po zdjęciu nr. 22 z ogłoszenia

Edytowane przez kleo77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten szary pasek u góry to chyba tylko nowy fabryczny układ "grafiki" (pasków) na płatach poszycia. W LMC nie żałowali uszczelnienia, wyłazi spod listew, i to raczej zaleta, a nie wada. 1999 r., fabryczne uszczelnienai, i nic nie leci. Faktycznie sa jakieś "boby" po prawej stronie w tylnej części, usmarowane nawet nie przy samej listwie, a dalej.

Powiedziałbym że ładna, i to 2008 w "klasycznej" budowie, jak jest sucha, to jeszcze naście lat "życia" przed nią przy odrobinie troski.

To co pokazał Łukasz, to "stare" malowanie (stary układ pasków), ja mam taki w mojej z 1999 r. Oglądana cepa jest z 2008, i poza układem pasków, to jest zupełnie inna blacha z tłoczeniem "diament" zamiast rybiej łuski. A tak pobieżnie na pierwszy rzut oka dobrze to wygląda. Np. są już nowe uchwyty szafek, zamiast poprzednio stosowanych z pazurkiem  przyciskiem w ktrych pazurek pękał i blokowanie drzwiczek nie działało w ogóle, w zasadzie trudne już do dokupienia, pazurki i przyciski musze sobie wydrukować w 3d. 

Sprawdź podłogę (ale powinna być sucha), wannę bakisty (czy nie jest połamana, jeśli jest tam jak we wcześniejszych modelach tylko czarna plastikowa wanna - jeśli tak, trzeba to koniecznie wzmocnić żeby w bakiście dało sie coś przewozić), czy nie są wypróchniałe listwy w ramiaku pokrywy bakisty i czy nie jest od wewnątrz bakisty widoczne zamoczenie sklejki wokół otworu (jak jest suche i twarde drewno, polecam wymianę usczelnienia i solidne przykręcenie ramiaka na uszczelnieniu, nawet 2x większą liczbą wkrętów).  

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotrekm13 napisał(a):

Dziwne, że numeru konta nie dostałeś. Może gościu ma taki ruch, że nie nadąża odpisywać 

Ale dostałem dziś takiego maila wraz z pierdylionem zdjęć - moim zdaniem zdjęcia istotne mniej - ważna jest treść maila;

Hello,
First of all I want to inform you that I'm located in Rathwire / Ireland and the caravan can be seen and tested at my address,or I can arrange a transport to your address using a shipping company service for delivery.
I'm looking to sell the caravan for 4,500 EUR and I pay for shipping/insurance/handling.The caravan is in perfect condition and come to you with all the papers documents.
If you are interested contact me back and we will discuss future details.
Look forward hearing from you.
Noel Renner
 
 
Cześć, Przede wszystkim informuję, że mieszkam w Rathwire / Irlandia i przyczepę można obejrzeć i przetestować pod moim adresem, lub mogę zorganizować transport pod wskazany adres korzystając z usług firmy kurierskiej. Chcę sprzedać przyczepę za 4,500 EUR i płacę za wysyłkę / ubezpieczenie / obsługę. Przyczepa jest w idealnym stanie i przyjedzie do Ciebie z wszystkimi dokumentami. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się ze mną, a omówimy dalsze szczegóły.
Czekamy na wiadomość od Ciebie.
Noel Renner
PS: Korzystam z Tłumacza Google i mam nadzieje, ze przekłada się on dobrze i możemy to zrozumieć za pośrednictwem poczty elektronicznej.
 
Zobaczymy jaka będzie dalsza część dyskusji...
Bo mnie to wygląda tak - ty wpłać a ja Ci "prześlę" przyczepkę ...
pzdr
Włodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, BuryKocur napisał(a):

Ale dostałem dziś takiego maila wraz z pierdylionem zdjęć - moim zdaniem zdjęcia istotne mniej - ważna jest treść maila;

Hello,
First of all I want to inform you that I'm located in Rathwire / Ireland and the caravan can be seen and tested at my address,or I can arrange a transport to your address using a shipping company service for delivery.
I'm looking to sell the caravan for 4,500 EUR and I pay for shipping/insurance/handling.The caravan is in perfect condition and come to you with all the papers documents.
If you are interested contact me back and we will discuss future details.
Look forward hearing from you.
Noel Renner
 
 
Cześć, Przede wszystkim informuję, że mieszkam w Rathwire / Irlandia i przyczepę można obejrzeć i przetestować pod moim adresem, lub mogę zorganizować transport pod wskazany adres korzystając z usług firmy kurierskiej. Chcę sprzedać przyczepę za 4,500 EUR i płacę za wysyłkę / ubezpieczenie / obsługę. Przyczepa jest w idealnym stanie i przyjedzie do Ciebie z wszystkimi dokumentami. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się ze mną, a omówimy dalsze szczegóły.
Czekamy na wiadomość od Ciebie.
Noel Renner
PS: Korzystam z Tłumacza Google i mam nadzieje, ze przekłada się on dobrze i możemy to zrozumieć za pośrednictwem poczty elektronicznej.
 
Zobaczymy jaka będzie dalsza część dyskusji...
Bo mnie to wygląda tak - ty wpłać a ja Ci "prześlę" przyczepkę ...
pzdr
Włodek

Najzwyklejszy przekręt nigerysjki. Szkoda, że otomoto nic z tym nie robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Najzwyklejszy przekręt nigerysjki. Szkoda, że otomoto nic z tym nie robi

Jacek...

Nigdy nie robiło, bo nie mają w tym interesu - wręcz przeciwnie - wystawiając pojazd płacisz 50 zeta / miesiąc, więc jaki mają interes walczyć z takimi szwindlami?

Ja dwa lata wstecz udałem, że się daję wkręcić na zakup przepięknego Chavy Vana w wersji kemping za 20 tys - identyczny scenariusz - ty przelej kasę a my Ci "dostarczymy";) auto firmą transportową - i też ogłoszenie było z otomoto i też był to typowy przekręt nigeryjski.

Szkoda gadać - "interes" przede wszystkim - uczciwość - a co to jest uczciwość?

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BuryKocur napisał(a):

Jacek...

Nigdy nie robiło, bo nie mają w tym interesu - wręcz przeciwnie - wystawiając pojazd płacisz 50 zeta / miesiąc, więc jaki mają interes walczyć z takimi szwindlami?

Ja dwa lata wstecz udałem, że się daję wkręcić na zakup przepięknego Chavy Vana w wersji kemping za 20 tys - identyczny scenariusz - ty przelej kasę a my Ci "dostarczymy";) auto firmą transportową - i też ogłoszenie było z otomoto i też był to typowy przekręt nigeryjski.

Szkoda gadać - "interes" przede wszystkim - uczciwość - a co to jest uczciwość?

Pzdr

Włodek

Zaczynam się zastanawiać, jak przekręcić przekręta. Może jest jakiś sposób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odpowiedź od "sprzedającego" - i tu zdaje się nie chodzi nawet o zaliczkę, ale o wpłatę całej kwoty wystawionej na sprzedaży.

Odpowiem - poczekam na cd.

Jak na razie scenariusz identyczny jak z oferowanym mi do sprzedaży amerykańskim karavanem sprzed roku...

"Hello again,
Because it is a large transaction,we will complete the deal only using an authorized third part like EuroFreight ExpressLimited.
Registered office address: 43 Morstone Road,Royal Wootton Bassett,Swindon,Wiltshire,SN4 7DH,United Kingdom
VAT Number: GB152103266
Company Registration Number: 04034642
Web: www.eurofreight-expresslimited.com
Mail: EuroFreight-ExpressLimited@consultant.com
Phone#: +442086386172
EuroFreight ExpressLimited represents the most respectful and trustful service for making this kind of transaction.I'm currently signed up for a protection program offered by EuroFreight ExpressLimited (this is a shipping-escrow company) and I would like to close the deal through them.If you are not aware of this program you should know that it will allow you to test,drive and inspect the caravan before paying me.Your payment will be done at EuroFreight ExpressLimited through bank transfer after the delivery has started and is confirmed with documents,tracking number and all other details,nothing in advance.You will have a 7 days inspection period to decide whether you want to keep the caravan or not before they release the funds to me.
I'm a serious and fair seller and I prefer to deal only with a serious buyer.If you consider yourself one please e-mail me back.
Noel Renner
21 Radharc An Mhuilinn
Rathwire / Westmeath
N91 VX00, Ireland
noelrenner71@gmail.com
+353830111935
PS:I will pay for all delivery costs and you will receive the caravan directly at your home address."
 
I tłumaczenie powyższego na nasze:
 
Witam ponownie, Ponieważ jest to duża transakcja, zrealizujemy transakcję wyłącznie przy użyciu autoryzowanej strony trzeciej, takiej jak EuroFreight ExpressLimited. Adres siedziby: 43 Morstone Road, Royal Wootton Bassett, Swindon, Wiltshire, SN4 7DH, Wielka Brytania Numer VAT: GB152103266 Numer rejestracyjny firmy: 04034642 Strona internetowa: www.eurofreight-expresslimited.com Poczta: EuroFreight-ExpressLimited@consultant.com Numer telefonu: +442086386172 EuroFreight ExpressLimited reprezentuje najbardziej szanowaną i godną zaufania usługę umożliwiającą dokonywanie tego rodzaju transakcji. Obecnie jestem zarejestrowany w programie ochrony oferowanym przez EuroFreight ExpressLimited (jest to firma zajmująca się usługami depozytowymi) i chciałbym zawrzeć transakcję za ich pośrednictwem.
Jeśli nie znasz tego programu, powinieneś wiedzieć, że umożliwi on przetestowanie, jazdę i inspekcję przyczepy kempingowej przed zapłaceniem mi. Twoja płatność zostanie zrealizowana w EuroFreight ExpressLimited przelewem bankowym po rozpoczęciu dostawy i potwierdzona dokumentami, numer śledzenia i wszystkie inne szczegóły, nic z góry. Będziesz miał 7-dniowy okres inspekcji, aby zdecydować, czy chcesz zatrzymać przyczepę, czy nie, zanim przekażą mi fundusze. Jestem poważnym i uczciwym sprzedawcą i wolę mieć do czynienia tylko z poważnym kupującym. Jeśli uważasz się za takiego, proszę o e-mail z powrotem. Noela Rennera 21 Radharc An Mhuilinn Rathwire'a / Westmeath'a N91 VX00, Irlandia noelrenner71@gmail.com +353830111935 PS: Pokryję wszystkie koszty dostawy, a przyczepę otrzymasz bezpośrednio pod swoim adresem domowym."
 
Pzdr
Włodek
PS czy gdzieś mamy na forum watki o przekrętach ?
 
 
Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, czyś napisał(a):

W LMC nie żałowali uszczelnienia, wyłazi spod listew, i to raczej zaleta, a nie wada. 1999 r., fabryczne uszczelnienai, i nic nie leci. Faktycznie sa jakieś "boby" po prawej stronie w tylnej części, usmarowane nawet nie przy samej listwie, a dalej.

Dokładnie, bardziej podejrzane jest jak nie ma uszczelnienia, bo ktos je wycierał niż jak dużo (ale naturalnie) ono wypływa, jak ktoś tego nigdy nie czyścił to tak wygląda po latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2023 o 20:14, Hipis2020 napisał(a):

Któregoś razu napisałem w odpowiedzi na podobne ogłoszenie i okazało się, że przyczepa stoi w Irlandii. Sprzedawca za pośrednictwem jakiejś firmy przewozowej (sprawdziłem ją i była wiarygodna) załatwia wszystko. Ty płacisz do tzw bufora. Odbierasz przyczepę i po potwierdzeniu, że jest ok, dajesz zlecenie wypłaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.