Jump to content
rafalkwiatkowski73

Wybór auta do holowania

Recommended Posts

lbuster
6 minut temu, BUMERANG napisał:

Chyba, że nikomu nie chce się instrukcyji czytać :D

Pamiętaj, że jedno to wiedzieć co jest, a drugie, to wiedzieć jak skutecznie to działa ;) 

Ja osobiście odpalałem instrukcję dopiero, jak czegoś nie wiedziałem ;) 

Edited by lbuster (see edit history)

BUMERANG
2 minuty temu, lbuster napisał:

Ja osobiście odpalałem instrukcję dopiero, jak czegoś nie wiedziałem ;) 

Znam takiego co sobie płynu do spryskiwaczy do zbiornika wyrównawczego układu chłodzącego nalał :lol:

dudek_t
4 godziny temu, Misio napisał:

To czemu samo się zapala i samo gaśnie w całkiem mądrych momentach?

Może ktoś przez przypadek spiął z czujnikiem zmierzchu? Nie wiem. Światło przeciwmgielne /przeciwmgłowe tylne można używać w bardzo jasno wyrażonych warunkach. Nie ma możliwości żeby jakiś czujnik tym precyzyjnie sterował.  Nie ma takich aut.

Misio

Przeciw mgłowa nie zapala się z światłami auta...

Misio
2 godziny temu, BUMERANG napisał:

Chyba, że nikomu nie chce się instrukcyji czytać :D

Chyba że jak w instrukcji do Scenika z 2004

Zmieniarka CD występuje...i tyle o niej...

BUMERANG
37 minut temu, Misio napisał:

Zmieniarka CD występuje...i tyle o niej...

Czyli Android

indeks.jpg.ed38d5eaeaa44eddedec2e0b574d936f.jpg

dudek_t
1 godzinę temu, Misio napisał:

Przeciw mgłowa nie zapala się z światłami auta...

Czujnika mgły ani żadnego innego który by wykrywał mgłe nie ma na 100%. Coś jest nie tak.

jacek00
W dniu 29.12.2021 o 16:09, Marcin T napisał:

Nie było, to fakt, ale ja, mając Xsarę z 2006 roku, przez 14 lat jeżdżenia nie dotknąłem włącznika świateł :mellow: Wiedziałeś, że można było światła mijania w opcjach włączyć, aby zaświecały się po uruchomieniu silnika?

Zacznijmy od tego, że ja miałem Xsarę, a Ty Xsarę Picasso ;) To zupełnie dwa różne auta, które poza nazwą nie miały z sobą wiele wspólnego. Tak miałem chyba na stałe włączone światła skandynawskie (tak się to wtedy nazywało).

Marcin T
6 minut temu, jacek00 napisał:

Zacznijmy od tego, że ja miałem Xsarę, a Ty Xsarę Picasso ;) To zupełnie dwa różne auta, które poza nazwą nie miały z sobą wiele wspólnego.

Jakoś zakodowałem sobie, że miałeś pikusia. Fakt, to dwa różne samochody.

dudek_t

Też miałem Xsare, musieliście przypominać? :D Ma ktoś do polecenia jakiegoś terapeutę bo trauma wraca? :D

jacek00
2 minuty temu, dudek_t napisał:

Też miałem Xsare, musieliście przypominać? :D Ma ktoś do polecenia jakiegoś terapeutę bo trauma wraca? :D

Ja tam nie mam powodów do narzekań, bardzo fajne i bezawaryjne auto to było ;) 

lbuster
Godzinę temu, dudek_t napisał:

Ma ktoś do polecenia jakiegoś terapeutę bo trauma wraca? :D

Miałem ją mieć, ale wyszła Mazda. Jakby tak się nie stało, to bym Cię ja nawiedzał w poprzednim roku :) 

A na poważnie, to nie umieścił bym Xsary w Top 100 najgorszych samochodów ;) Kiedyś nawet mi się podobała :ok:

dudek_t

Podobać to mi się bardzo podobała. Mniej podobało mi się: wymiana skrzyni biegów (mechanizm różnicowy zmielony), uszczelka pod głowicą x 3, tylna belka x1, mrugające przy hamowaniu światełko we wnętrzu. Non stop (średnio co pół roku) błąd poduszki powietrznej jednej. Hamulce o skuteczności zerowej i klocki (oryginalne) rozpadające się po 5000km. Przecierajaca się wiązka do głośnika w drzwiach i wiele wiele innych drobiazgów. A to wszystko do przebiegu 105000km. Podczas jazdy testowej z kupującym przepalił się i urwał tłumik środkowy co zaowocowało jeszcze niższą ceną sprzedaży. Cudowne auto, dorównać chciało tylko Clio ale było daaaaleko z tyłu choć szybciej zobaczyło lawete niż Xsara :D 

jacek00
Podobać to mi się bardzo podobała. Mniej podobało mi się: wymiana skrzyni biegów (mechanizm różnicowy zmielony), uszczelka pod głowicą x 3, tylna belka x1, mrugające przy hamowaniu światełko we wnętrzu. Non stop (średnio co pół roku) błąd poduszki powietrznej jednej. Hamulce o skuteczności zerowej i klocki (oryginalne) rozpadające się po 5000km. Przecierajaca się wiązka do głośnika w drzwiach i wiele wiele innych drobiazgów. A to wszystko do przebiegu 105000km. Podczas jazdy testowej z kupującym przepalił się i urwał tłumik środkowy co zaowocowało jeszcze niższą ceną sprzedaży. Cudowne auto, dorównać chciało tylko Clio ale było daaaaleko z tyłu choć szybciej zobaczyło lawete niż Xsara  
Która miałeś generację i jaki silnik? Ja miałem wersję z 2004 roku, czyli już po ostatnim lifcie. Owszem belka to typowa bolączką, kable też i urywające się klamki Kilka typowych problemów.

Ja u siebie robiłem właśnie belkę i wymieniałem klamkę drzwi.

lbuster

Nie no @dudek_t, ładna lista :mlot: Po czymś takim też chciałbym jak najszybciej zapomnieć o takim samochodzie ;) W Madzi nie miałem takiej listy, jednak robiłem najważniejsze rzeczy, czyli regeneracja turbo, sprzęgło i dwumasa :) Koszta chyba wyższe od tych wszystkich Twoich awarii ;) Ale cała reszta :ok: Oprócz rudej :mlot:

Wiadomo, że każdy samochód to skarbonka bez dna, więc albo autobus albo bulisz ;)