Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Misio napisał:

Ale też inny głos - bardzo mnie denerwują ostatnimi czasy światła ledowe nowych aut...wyłączenie się drogowych jest zawsze z mocnym opóźnieniem, jak auto wjeżdża  na wzniesienie to mam wrażenie jak by jechało na długich (oczywiście jadąc z przeciwka). Kolejna rzecz to jazda na długich na ekspresie czy autostradzie... Jak dawniej bardzo lubiłem jeździć po zmroku teraz (pewnie przez SKS) bardzo mnie męczą auta z takimi światłami przednimi...

Dodając do tego że ledy są strasznie "ostre" (jeżeli chodzi o światło), z jednej strony - jako kierowca masz dobrą widoczność, z drugiej - też jesteś nieraz oślepiany.

Mam od 2017 r. (najpierw przesłonowe, teraz matrycowe) i szczerze mówiąc, dość w sumie rzadko korzystam z automatu drogowych (mijania są bardziej niż dobre...).  Kwestia reakcji na utomacie drogowych to chyba też sprawa kalibracji. Poskarżyłem się w serwisie, że na automacie non stop migają mi z naprzeciwka długimi (ze 3,5 roku temu aktywne ledy to była jeszcze w miarę świeża technologia na drogach, więc od razu reakcja że cham nie wyłącza długich, a reflektory "wycinały" pasma). To było gdzieś po 30 tys. km nalotu. Niby wszystko ok, ale zrobili zdaje się że przy wymianie szyby czołowej pełną kalibrację w warunkach serwisowych, i o dziwo - skończyły się problemy, zaczęły szybciej reagować, zdecydowane mocniej "wycinać", zaczęło to po prostuu banglać. Nie wiem, czy to kwestia stricte kalibracji (ustawienia wstępnego reflektorów, korekty np. w związku z jakimś tam ugięciem zawiasu, wprowadzenia "z ręki" "odpowiedniej" poprawki przy kalibracji), czy skorygowania np. z poziomu komputera np. czułości czujników oświetlenia/kamery. Fakt jest faktem, po kalibracji w serwisie, działało praktycznie perfekt (to było widać po wiązkach światła i cienia, i w końcu braku nerwowych reakcji tych z naprzeciwka). Po kolejnych 60 tys km znowu była robiona kalibracja w tym samym ASO (rozwaliłem reflektor) i nadal było i jest ok, a na pewno duuużo lepiej, niż to co wyszło "z fabryki".  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Misio napisał:

Ale teraz mam np w T5 automat który nawet tylną przeciwmgłową ładnie włącza, gdy trzeba...

 

Na 99,9% to nie jest automat a awaria. 

Podobny "automat" był w skodach favorit i forman. Też przeciwmgły tylne żyły własnym życiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cathay napisał:

Na 99,9% to nie jest automat a awaria. 

Podobny "automat" był w skodach favorit i forman. Też przeciwmgły tylne żyły własnym życiem.

Też się do tego skłaniam. Wręcz na 100%. Nie wiem nawet czy to nie jest niezgodne z prawem. Może ktoś nieświadomie Ci podpiął pod czujnik świateł? Ale jak, nie ma czujnika który wykrywa mgłe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ledow...

Mam ochotę niemal że każdej bryce mignąć (coraz żądanej to robię, nie dla tego że jest dobrze, ale mi już się nie chce, a aut z ledami jest już więcej w trasie niż z klasycznym oświetleniem...chociaż to mocno męczy, zarówno od aut z przeciwna, jak i jadących z tyłu - wolę już chyba by klasyczny reflektor był na drogowych niż by przy mnie jechało auto na ledach...), czasem jeszcze mignę, ale efekt jest w 50% taki że z drugiej strony zapalają się długie, które dokładnie tak samo oślepiają...

Nie mówiąc o jeździe expresami czy austradami i efekcie - gdy mignę długimi, automat zmieni światła na mijania, ale zaraz włączy je zpowrotem na drogowe... a siedząc w Ducato akurat jestem na wysokości nad barierą (jak nie ma tych dodatkowych ekranów)... 

Nie mówiąc już o efektach odbicia światła od np mokrej drogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszej mgle ruszam z małżonką na testy, co obydwa VAGi robią z mgłą :) 

Jeżeli T5 Michała ma system rozpoznawania znaków, oznacza to że ma kamerę za przednią szybą, więc nie jest to wykluczone. Sam jestem ciekawy jak to jest w realu. Są 2 auta z kamerami, się zobaczy.  To oprogramowanie jeżeli chodzi o optyczne rozpoznawanie nie tylko znaków, nie jest takie głupie, to kamera cofania w połączeniu z czujnikami parkowania odpowiada np. za działanie trailer assista, czyli np. uwzględnia kąt dyszla względem samochodu (nie ma żadnej koronki na haku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Misio napisał:

To niech sie nsdal tak robi ?

Luzik - dopiero teraz doczytałem kolejną stronę ;) 

Godzinę temu, czyś napisał:

Przy pierwszej mgle ruszam z małżonką na testy, co obydwa VAGi robią z mgłą :) 

Jestem bardzo ciekawy wyników :ok:

Tak jak wcześniej pisałem, jeżeli jeszcze nie ma czujników mgły to muszą powstać, no bo jak niby by miały się poruszać auta autonomiczne ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie może nie było jakiejś wielkiej mgły, ale z nieba padał kapuśniaczek a spod kół leciało dwa razy więcej wody. I też kilku na dziennych leciało ;) Specjalnie się dzisiaj przyglądałem po wcześniejszej rozmowie :) 

Edytowane przez lbuster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czyś napisał:

Przy pierwszej mgle ruszam z małżonką na testy, co obydwa VAGi robią z mgłą :) 

Widzę, że samochody zaczynają przypominać system Android. Chcesz wiedzieć co masz i jak działa musisz znaleźć i przetestować :puk:

Chyba, że nikomu nie chce się instrukcyji czytać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.