Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Xspeed99 napisał:

Ma ktos pomysl na jakies auto mogace robic za holownik do przyczely dmc 1600 kg :)

Moze byc kombi lub cos typu zafira. Preferowalbym diesla ewentualnie pb plus lpg. Auto na codzien w miare oszczedne :) zafira b1.9 ma 1500kg , tak samo jak i vectra c.  Sharana mialem ;p takze chcialbym cos innego :) 

ps. Do ciaganai budki w niedalekie trasy. :) na grubsze wypady jest inne auto :)

S-Max/Galaxy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Xspeed99 napisał:

Ma ktos pomysl na jakies auto mogace robic za holownik do przyczely dmc 1600 kg :)

Moze byc kombi lub cos typu zafira. Preferowalbym diesla ewentualnie pb plus lpg. Auto na codzien w miare oszczedne :) zafira b1.9 ma 1500kg , tak samo jak i vectra c.  Sharana mialem ;p takze chcialbym cos innego :) 

ps. Do ciaganai budki w niedalekie trasy. :) na grubsze wypady jest inne auto :)

Nowa E-klasa kombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacekzoo napisał:

Zależy jaki budżet, c4 GP II 2.0hdi manual ma 1650. Ja ciągam 1600 i bez problemu

 

6 minut temu, Commander napisał:

Nowa E-klasa kombi

Raczej w niższym budżecie kolega szuka niż Wasze propozycje, skoro wspomina Zafirę B i Vectra C ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Commander napisał:

Jak się nie określił, to podałem namiar na dobry holownik. Z domysłów zwykle robią się problemy.

Wspomina, w czym wybiera, więc się jako tako określił.

Z drugim zdaniem się zgadzam ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Commander napisał:

Jak się nie określił, to podałem namiar na dobry holownik. Z domysłów zwykle robią się problemy.

Fakt moje niedopatrzenie. :) budzet powiedzmy 10-20 tys :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam mocno kciuki, że Cię ten problem już nie dotyczy - że nadwozie już pospawane i wyjeżdża z lakierni, albo rozpisane do w/w co do dnia i godziny, a palety z niezbędnymi gratami stoją już spokojnie w przyfabrycznym podręcznym magazynie. Pi razy oko dwa tygodnie przed wyjazdem na montaż powinny być dostarczone żeby ustalić szczegółowe grafiki montażu w fabryce i skorelować je z pracą m.in. lakierni, żeby były nadwozia w odpowiedniej wersji i kolorze do kompletacji. I że lada dzień czy godzina zawartość będzie tylko nakładana na platformy transportowe do wyjazdu na taśmę na montaż, w kolejności za polakierowanymi karoseriami.

Jest coś dobrego w tym komunikacie, że dla 1 i 2 - nie wstrzymują całkowicie taśmy w Lipsku, ale ograniczają do 1 zmiany, więc idzie dalej, niepełną parą, ale idzie, ani chybi starsze kompletacje pod zamówienia w pierwszej kolejności.  Gdyby miało być inaczej, pewnie byłaby już ta niezbyt oczekiwana wiadomość że znowu obsuwa (jeśli o ile pamiętam miał to być marzec - ani chybi mieliby już alerty o brakujących na datę planowanego montażu elementach, więc i karoseria wypadłaby z bieżącego grafika, czyli że znowu termin produkcji się obsunie wiadomo byłoby z wyprzedzeniem - brak takiego info oznaczałby, że karoseria jest w planie na najbliższy czas, ergo są na stanie wszystkie klamoty na montaż).

 

Swoją drogą, mam moralniaka po kupnie kilku z rzędu nowych niemieckich samochodów przez ostatnie parę latek. Wyglada wszystko tak, jakby nasi przedsiębiorczy sąsiedzi przeklepali na VAGi, Beemki, Merce i Ople prawie całe zapasy materiałowe Bundeswehry, ostały się tylko spleśniałe skrzynie z podederowskimi "Striełami" do których nawet bali się podejśc... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Benior, nie mam innej możliwości, jak czekać ;) Już mi odcięli jedną rękę, jedną nogę, już mi wsio ryba, co mi jeszcze wykastrują :mlot:

@maarec, dzięki za pamięć ;) Choć pisałem to nie tylko dla siebie, ale dla wszystkich, bo jednak cena samochodów, i nowych i używanych, w ogóle może ponownie poszybować w górę (jakby aktualnie były niskie) :sciana:  Już nie wspomnę kursach walutowych :( 

@czyś, niestety mój samochód miał być najwcześniej w marcu w produkcji, więc znając życie kwiecień będzie bardziej realny. Wysłałem maila z pytaniem, co się dzieje. Tak, jedynka jest tylko spowolniona, jednak inne modele i marki mają większe problemy. Pytanie, jak długo to potrwa :niewiem: Ciesz się, że udało Ci się kupić te samochody przed tą chorą sytuacją :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w salonie BMW po części, znam tych chłopaków i tak troszkę porozmawialiśmy, salon robi się pusty, na Ukrainie robili instalacje do BMW fabryka ponoć stoi, nie wiem czy nie rozwalili bandyci, mówili że z samochodami będzie gorzej niż w Covid. Ja za jedną blachą do X5 czekałem 9tygodni, dziś przyszła i szybko wiozłem na blacharnie.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.