Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Około 20 lat jeździłem gazownikami i kilka lat temu przesiadłem się na ropuchę/diesel'a nie narzekam bo :

- zapas ma swoje miejsce  

- brak corocznej wymiany świec i kabli WN

- częstsze niż zwykle wymiany oleju i filtra

- dodatkowa opłata przy przeglądzie tech.

- uporczywe ubywanie płynu chłodniczego i zwiększone spalanie oleju

o tych faktach i dodatkowych kosztach mało się mówi ale one są i potrafią być upierdliwe.

Faktem jest też ,że jak dla mnie to albo ropucha albo gaz bo benzynę to leję tylko do moich motocykli.

Druga sprawa to przy spalaniu rzędu 15 litrów ropy wolę te wszystkie niedogodności gazowe i spalanie nawet 25 litrów LPG.

 nie chce polemizować :) ale uzytkuje gaz dopiero od 4 lat (wczesniej małe benzyny i diesle) i naprawde nie mam zadnych z powyższych dolegliwosci (no brak koła to fakt, ale w scenicu tez nie mam kola zap. a przebic kolo "terenowe" to zdazylo mi sie raz i to w moim garażu :) )

ps.

a mi zdarzało sie jechać jeepem 5,7 ale tez 6,1srt ...  :blagac:

Edytowane przez cicik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę brzmienie dieselka 6 cylindrowy. Po paru godzinach w trasie mniej męczy.

No nie opowiadaj że V8 męczy :pad:  w takich autach powinien być zakaz montowania radia :laugh:

Też mam R6 w aucie, ale porównanie tego silnika V8 jeszcze  5,7 HEMI :blagac:  to słaby pomysł :]

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ot.

... zawsze można "podrasować" dzwiek przez odpowiedni tłumik ... myśle ze to conajmniej 70% sukcesu.

zeby nie być gołosłownym to tu macie fajny filmik porównujący brzmienie rożnych tłumików tego samego producenta "Flowmaster  :serce: " przy tym samym silniku ...

ps.

panowie ze słabymi sercami prosze oglądając siedzieć i słuchać cicho... :D

Edytowane przez cicik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. a czy ja może jeszcze dowiem się od Was jakie są koszty utrzymania tego Dodg'a lub Jeep'a z silnikiem 5,7 litra? nie licząc oczywiście paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to sie nie dowiesz :) ... bo zalezy to od konkretnego stanu konkretnego auta.

ceny części są TAKIE same jak do aut  czy jap. z dostępnością tak samo.

do tego z uwagi na małe "skomplikowanie" konstrukcji  warsztaty nie zdzierają tak strasznie.

mam w domu scenica dci i koszty utrzymania sa w moim przypadku - w dlugookresowym terminie - b. podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzięki wielkie .

Pytam bo na dzień dzisiejszy padło na któryś z tych samochodów nie wiem jeszcze który ale na pewno z tym silnikiem.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. a czy ja może jeszcze dowiem się od Was jakie są koszty utrzymania tego Dodg'a lub Jeep'a z silnikiem 5,7 litra? nie licząc oczywiście paliwa.

U mnie przy wyborze auta jednym z istotnych kryteriów była dostępność części zamiennych (na wypadek awarii lub jakiegoś dzwona). Jeep pod tym względem bije wszystkie inne na głowę. Nie dość że wszystko jest od ręki dostępne, to jeszcze jest wybór: oryginał lub zamienniki.

Z tego powodu wyeliminowałem np. Lincolna Navigator'a i Forda Expedition'a (aczkolwiek bardzo mi się oba podobają) bo tam nie dość że części jako tako mało to do tego kosmicznie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.