Skocz do zawartości

Zachciało mi się prawa jazdy B96 - co jak gdzie i po co ... perypetie + fakty


Rekomendowane odpowiedzi

Polska to taki kraj, gdzie te same zasady sa różnie interpretowane. Chyba z sześć lat temu, zdarzyło mi się że troszkę punktów się uzbierało i należało pokazać swoje umiejętności na egzaminie. 

W Poznaniu termin wynosił półtora miesiąca, ale laseczka podpowiedziała abym zadzwonił do okolicznych ośrodków i może będzie szybciej. 

To był piątek. W Pile powiedzieli że na wtorek, ale zapisać się muszę jeszcze tego samego dnia. Więc szybko w taxi na dworzec i jadę do Piły. 

Tam panienka z okienka pyta czy jazdy sobie wykupiłem. Mówię że 1 250 000 przejechanych kilometrów chyba wystarczy. Ona się tylko uroczo roześmiała i mówi "zapomnij". Podpowiedziała że przy dworcu jest newralgiczna krzyżówka i tam spotkam dziesiątki aut z eLką. Tak też było. Umówiłem się z jednym kolesiem na wtorek rano, pojeździliśmy, pokazał wszystkie miejsca w których barany z WORDu uwalają kursantów i pojechałem prosto na egzamin. Zdałem. Poszedłem do okienka umówić się na kolejny egzamin B+E (bo taka procedura że zdajesz wszystko po kolei). Tym razem sama dała numer do kolesia co robi kursy na przyczepy. Po tygodniu znowu w pociąg do Piły i jazda z przyczepą przez dwie godziny. Idę na egzamin. Jest nas ośmiu. Jadę siódmy. Szóstka mnie poprzedzających została pożegnana. Zdałem, ale aż się chciało idiocie w pysk napluć. 

Jak śpiewają Strachy na Lachy "W Pile było jak w Chile każdy ma czerwone ryło" oraz "Rogaczem na wieżowcu Piła witała jeleni".

Zadanie w przypadku "starych" kierowców mają jedno: upokorzyć, zgnoić i poniżyć.

Oczywiście jak papierek odebrałem nie omieszkałem powiedzieć mu w pysk co o nim myślę. Sądzę że podobną wiązankę dostał wiele razy i się tym nie przejął. 

 

A sam egzamin jeśli nie trafisz na idiotę jest banalnie prosty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egazamin jest tak banalnie prosty że...

 

Cofając do tyłu pod zaczep możesz wysiaść X razy, żeby ocenić odległosć. Jest na to 15 minut. Normalne, prawda?  Zwłaszcza, że walnięcie w zaczep to koniec egzaminu. Spóbuj tylko wysiasć nawet na 5 sekund i nie zamknij za sobą drzwi... Usłyszysz, proszę powtórzyć czynność i :look:  jak nie załapiesz o co biega - idziesz do domu.

 

Jazda po mieście jest w miarę normalna, ale w Krakowie plac jest książkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po egzaminie na B96. Pierwsze zdziwienie, od zapisania do egzaminu tydzień. Przed egzaminem pojeździłem z instruktorem godzinkę po placu. Egzamin można powiedzieć że bajka. Przy podpięciu mogłem sobie ustawić pachołek w miejscu gdzie chciałem przy zaczepie tak żebym widział w lusterku i cofając mogłem nawet w niego puknąć, byle bym nie walnął w zaczep bo wtedy koniec. Potem mogłem sobie podciągnąć przyczepę. Uważam że takie normalne podejście do zadania podpięcia. Aha, wcześniej miałem w aucie sprawdzić światła cofania i wskazać gdzie się sprawdza olej. Sprawdzanie świateł w przyczepie, miałem włączać po kolei i mówić co robię a egzaminator stał za przyczepą i mówił czy są.

Na placu rękaw, parkowanie skosem i wjazd do garażu tyłem. Na mieście około 45 minut. Egzamin zdany a na końcu powiedział mi że bardzo ładnie jechałem tak dynamicznie. 

Podsumowując 60 zł jazda, 170 zł egzamin czyli całość za 230 zł i tylko tydzień. Jedynie wyrzucone w błoto 200 zł na badanie lekarskie bo Pani w urzędzie przy zakładaniu PKK powiedziała że do B96 nie trzeba.

Teraz czekam na dokument. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rękaw to tak zwany łuk. Kiedyś tak się mówiło w moich okolicach. A badania nikt mi nie kazał zrobić ale wszędzie gdzie czytałem w necie było napisane o badaniach. Nawet  na stronie MORD Nowy Sącz jest napisane o badaniach.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.