Skocz do zawartości

Zachciało mi się prawa jazdy B96 - co jak gdzie i po co ... perypetie + fakty


Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś wymyślił B96 w konkretnym celu. Moim zdaniem B96 jest w zdecydowanej większości przypadków wystarczającym uprawnieniem w karawaningu. Ja np. raczej nie będę potrzebował B+E do holowania przyczepy bo nie sądzę, że będę miał kiedykolwiek zestaw pow. 4250 kg. I myślę że dotyczy to 90% z nas. Jedyny powód dla którego zrobiłem B+E jest taki, że chciałem się nauczyć manewrować z przyczepą i poszedłem na kurs. Gdybym miał duże doświadczenie praktyczne to też próbowałbym B96 ze względu na mniejszy koszt.

 

Wysłano z Tapatalk. Przepraszam za literówki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą to jak B96 jest dla 'kempingowców' to dlaczego na egzamie nie ciąga się odpowiedniej długości i wagi kempingu :przyczepa: ? :hmm:

Ja również składałem papiery na B96, ostatecznie skończyłem kurs i na papierku mam B+E. :yay:Pierwsze co mi instruktor powiedział jak wsiadłem do jego auta to "muszę cię oduczyć nawyków". I tak naprawdę to 2 dni (ok. 2 - 3 godz.) na placu styknie do opanowania wszystkich potrzebnych manewrów. Więc jak ktoś nie potrzebuje BE to może nawet za kilkadziesiąt zł  wjechać na plac w WORD i sobie samemu poćwiczyć do B96.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Roballo pisał ze znajomy ma B96, wiec jezeli by mial taka kategorie to jest ona wpisywana obok kategorii B w pozycji 12, wiec po co mieli patrzyc na BE - jesli by mial B96 to ślepy policjant - nawet czeski by to zauważył...

Mnie do kontroli zatrzymali to obok B mam wpis 96 w tej trzeciej rubryce i nie widzieli tego :P dopiero musiałem im pokazać to się dziwili ze na dole w pozycji 12 nie ma nic wpisane tylko przy kategorii

A swoją drogą to jak B96 jest dla 'kempingowców' to dlaczego na egzamie nie ciąga się odpowiedniej długości i wagi kempingu :przyczepa: ? :hmm:

Ja również składałem papiery na B96, ostatecznie skończyłem kurs i na papierku mam B+E. :yay:Pierwsze co mi instruktor powiedział jak wsiadłem do jego auta to "muszę cię oduczyć nawyków". I tak naprawdę to 2 dni (ok. 2 - 3 godz.) na placu styknie do opanowania wszystkich potrzebnych manewrów. Więc jak ktoś nie potrzebuje BE to może nawet za kilkadziesiąt zł wjechać na plac w WORD i sobie samemu poćwiczyć do B96.

Ja wziąłem godz jazd za 60 zł by właśnie zobaczyć co się z czym je na egzaminie i tyle. Bo na egzaminie tylko ja byłem na B96 to do końca dotrwało nas 5 chyba z 16 ludzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wtedy jeśli okaże się że przekraczasz 4250. W moim przypadku decyzja była przemyślana. Wiem jaki holownik będzie następny i z budką 1500 dmc także zmieszczę się w 4250. Galaxy zostanie z nami chyba już do końca-mowa konkretnie o modelu a nie danym holowniku aż się rozsypie :P

Edytowane przez elvis52 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie...

Po co stres 2 x taki...(dla mnie to ważniejszy argument niż różnica kilku stówek) robiąc E na raty z 96...i wcale się nie oszczędzi...

Żeby zdać wypada troszkę pojeździć (nie tylko placyk, szczególnie po dużym mieście)... wiec akurat ten kurs (to co było pisane...nawyki) się przyda...

 

A apropo decyzji przewidzianych czy nie...jeszcze na początku grudnia w 2016 byłem przekonany że jak bym musiał to sprzedał bym kamera a teraz wisi Hobbik na ewentualną sprzedaż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak naciskają na B+E to czemu od razu nie robić C+E i wtedy B+E jest w gratisie :D- nie mówię o tych co już mają :)

Nie zrobisz od razu C+E najpierw C później C+E zobacz ile to  kosztuje do tego kurs na przewóz  rzeczy(aby mieć wszystko) 

Ja na uprawnienia wydałem kilkanaście tysięcy złotych, ale teraz przynosi mi to zyski, dlatego każdy robi takie uprawnieinia

jakie mu są potrzebne, chociaż czasami warto dopłacić i zrobić od razu coś "pełnego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.