Skocz do zawartości

DMC na przyczepie i w dowodzie.


sagil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzam kupić przyczepę. ...

 

No i po sprawie - przyczepa już poszła.

Ale nic to, w sobotę może coś wreszcie zakupię (już jestem po słowie) i wreszcie wykreślę "namiot" z profilu :ok:

 

koniecznie wrzuć foty nowego nabytku :) ... powodzenia i pamietaj ..jak pisał Szary -ważny jest nos.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dopiero teraz przeczytałem ten Post i przypomniałem sobie ten problem, jaki też miałem. Otóz moj Opel mial wbite 800 kgDMC a mi marzyła sie przyczepa duża z lazienką. Szukałem aż znalazłem - CARAVELAIR BRASILIA 375 TD z 795 kg DMC, łazienka, dwoma łózkami. Teraz jestem zadowolony. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASTRA II kombi ma tylko 800 kg DMC ?

 

To moja Astra I z silnikiem który ma 2/3 mocy Twojej Astry ma 850kg DMC. Dziwne to wszystko :hmm:, ale nie wierzę że chodzi tu o ograniczenia konstrukcyjne :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, tak konstruktor zapisał a nasi wbili do dowodu i koniec. Np. PUNTO II 60 KM ma 1000kg DMC. I co to za sprawiedliwośc. Ale nie nażekam. Autko jest pojemne, targa ładnie przyczepke, którą długo szukalem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbujcie puntem 1000kg pociągnąć :hmm: Co prawda moja dziewczyna ma punto I 75KM ale po załadowaniu to czuje się obciążenie a co dopiero po doczepieniu prawie tony dodatkowo (u niej bodajrze jest do 850 lub 900kg). Nie powiem, że się nie da, ale... wiem co to znaczy ciągać lekkim samochodem większy ciężar (ciągałem dla przypomnienia peugeotem 205 niewiadówkę) :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, tak konstruktor zapisał a nasi wbili do dowodu i koniec. Np. PUNTO II 60 KM ma 1000kg DMC. I co to za sprawiedliwośc. Ale nie nażekam. Autko jest pojemne, targa ładnie przyczepke, którą długo szukalem. Pozdrawiam.

Bo to nie tylko zalezy od masy auta. Np Golf IV ma wbite 1200 kg (przy masie własnej ok 1100). Wg producenta może ciągąc 1200 do wzniesień 12% a 1400 kg do wniesień 8%. Tylko, że IV jako jeden z pierwszych i chyba nadal nielicznych aut w swojej kategorii miała 4x tarczowe :-) (to wszystko dotyczy silnika 1.6 benzyna, bo diesl ma jeszcze wiecej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg producenta może ciągąc 1200 do wzniesień 12% a 1400 kg do wniesień 8%. Tylko, że IV jako jeden z pierwszych i chyba nadal nielicznych aut w swojej kategorii miała 4x tarczowe

T o co wbijają golfom do dowodu 1200 czy 1400??

Nie sądzę, żeby rodzaj hamulców tylnych miał tu jakieś znaczenie, też mam 4x tarczowe, masę własną 1125kg, a przyczepę mogę ciągnąć 800kg-12%, 1000kg-8%. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze wiele rzeczy ma znaczenie.Ponieważ i dowód o karta pojazdu nie przewiduje 2 pozycji wbijają oczywiście niższa ;-) tj 1200 kg (dla mnie niestety, bo miałem kłopoty z doborem przyczepy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa przyczepy jaką możemy ciągnąć określona jest przez producenta i uzależniona jest od konstrukcji pojazdu tzn, od sztywności i konstrukcji ramy. Są samochody, do których z tych powodów nie można wcale haków montować. To jak ciężką przyczepę wbiją Ci w dowód zależy od danych producenta a nie od haka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację połowicznie, bo masa przyczepy jaką można ciągnąc jest określona przez producenta samochodu i producenta haka jaki masz zainstalowany. Tą pierwsza masz wbitą w dowód a tą druga na tabliczce znamionowej haka. Obowiązuje Cię niższa masa. Wielu producentów haków wie jakie są masy przyczep samochodów do kótrych pordukują haki, ale nie zawsze :-) i na tyle je homologuje. Poza tym co ma hak do tego o czym mówimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w trakcie zakupu przyczepy tylko na umowe....

na tabliczce znamionowej nie ma nic - brak dmc

w umowie zakupu jest wpisane 750kg

 

czy ktoś przy badaniu technicznym bedzie ważył przyczepe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, że oni nie maja takich możliwości (zawsze pewna masa pozostaje na dyszlu). Ja ważyłem swoja w firmie która handluje stalą. Pojechałem tam w sobote i miłą Pani mi powiedziała ile waży przyczepa i auto (no i sama przyczepa). Sprawdź może najpierw ile naprawdę ona będzie ważyć nim będziesz coś oficjalnie załatwiać papiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tabliczce znamionowej nie ma nic - brak dmc

w umowie zakupu jest wpisane 750kg

A niby na jakiej podstawie masz wpisane w umowie DMC?? taki zapis nie jest prawomocny.

Do rejestracji przyczepy sama umowa nie wystarczy, musisz mieć dowód rejestracyjny poprzedniego właściciela- tam wszystkie dane techniczne są zawarte :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A diagnosta w razie czego posłuży się katalogiem "ITS" jak dobrze pamiętam. Niestety bałagan w Polsce jest (i dobrze), dlatego moja przyczepa o MW 760 KG i DMC1000 (rok młodsza MW 760kg DMC1300 - do teraz) jest zarejestrowana na DMC 900 (moje auto ma 4x tarczowe i waży 1300 kg MW i ma ograniczenie masy holowanej przyczepy do 900kg – DIESEL!!! O mocy 200NM) Na szczęście przyczepa nie miała tabliczki znamionowej, lub jej nie potrafiliśmy odnaleźć :ok: i musiałem wyrabiać zastępczą. W papierach było 1000, lecz diagnosta powołując się na ten katalog, ograniczył jej ładowność z 240 do 140 KG a co się z tym wiąże, jej DMC o 100 kg. Taką mam tabliczkę i śpię spokojnie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

moją to z tabliczki i z katalogu 1300 całkowta idopuszczalna brak ładowności i co z tym zrobc a mo.. na wagę i sprawdzic na wadze jaka jest masa własma co myśloice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.