Skocz do zawartości

Ciepła i zimna woda-jak wykonać instalację?


MagZyg

Rekomendowane odpowiedzi

witka prościej chyba się nie da skombinuj stary expres do kawy wydłub grzałkę pod szafka przetnij węza doprowadzającego wodę podłącz to ustrojstwo

 

post-7941-0-51914000-1359664542_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

i się ciesz z cieplej wodą koszty minimalne zadowolenie maksymalne :biwak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam w mojej Adrii w zbiorniku około 25 -30 litrowym mam zamontowaną grzałke z termostatem o regulacji do 85 stopni , coś koło 1200 w. Wycięto w zbiorniku okrągły otwór po włożeniu grzałki w środka dokęcono ją na silikon dużą nakrętką ,ma gwint . Trzeba uważać aby nie przekroczyć temperatury 60 stopni ponieważ pompka tego nie wytrzyma i sie zdeformuje a tym samym albo będzie się zacinać albo wogóle nie ruszy. Tego systemu używam gdy na polu płacę za prąd tzw ryczałt. Jeśli płacę od licznika ciepłą wodę zagotowuje w garnku i mieszając wcześniej z zimna wlewał do innej beczki po uprzednim przełożeniu tam pomki. Taniej wychodzi. czasem też targam gorącą wodę z samitariatu pola ,jesli takowa jest co jest najtańszym rozwiązaniem. Pozdrawiam MACIEJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witka prościej chyba się nie da skombinuj stary expres do kawy wydłub grzałkę pod szafka przetnij węza doprowadzającego wodę podłącz to ustrojstwo i się ciesz z cieplej wodą koszty minimalne zadowolenie maksymalne :biwak:

 

No :niewiem:

Zrobiłeś coś takiego w swojej przyczepie Kolego ?

Jeśli tak, to chętnie zobaczę, jak to praktycznie rozwiązałeś.

Próbowałeś kiedyś dotknąć ręką to "ustrojstwo" w czasie pracy ?

A jeśli odpłynie z tego woda (będzie puste) ?

Jak sobie wyobrażasz uruchamianie tego do pracy ?

 

To tylko kilka pytań, które mi się nasuwają, o kwestiach bezpieczeństwa już nawet nie wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No :niewiem:

Zrobiłeś coś takiego w swojej przyczepie Kolego ?

Jeśli tak, to chętnie zobaczę, jak to praktycznie rozwiązałeś.

Próbowałeś kiedyś dotknąć ręką to "ustrojstwo" w czasie pracy ?

A jeśli odpłynie z tego woda (będzie puste) ?

Jak sobie wyobrażasz uruchamianie tego do pracy ?

 

To tylko kilka pytań, które mi się nasuwają, o kwestiach bezpieczeństwa już nawet nie wspominam.

Opisywałem to już w innym wątku fotki tez były przed awaria serwera foto z neta zasałem żeby poglądowo było , jak to wygląda ?

 

 

Nie wrzuciłem samej grzałki pojemnik gdzie się wlewało wodę odciąłem zostawiłem całą podstawę z termostatem leży se na płasko na podłodze szafki pod zlewem a włączam pstryczkiem na obudowie bez wody nic się nie spali tylko podstawa dzbanka jest ciepła.temperaturę wody ustalisz jedynie jej przepływem .Kiedyś za PRL u na bazarze można było u ruskich dostać taka bańkę z kawałkiem węza zakładało się na wylewki i do prądu i tez była ciepła woda ( działało na zasadzie buzały )

 

pozdro :thank:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czterech lat używam grzałki do akwarium z termostatem (cena 87 zł i jeszcze jest na gwarancji -5 lat). Grzałkę umieściłem nad dnem poprzez dystanse ok 2 cm. Pompkę natomiast podniosłem do góry tak aby grzałka była zawsze w wodzie. Mam wodę temp 40 st. Często jeżeli jest taka możliwość to do zbiornika wlewam ciepłą wodę z kranu na campingu i w ten sposób od razu mam ciepłą wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witka prościej chyba się nie da skombinuj stary expres do kawy wydłub grzałkę pod szafka przetnij węza doprowadzającego wodę podłącz to ustrojstwo

 

post-7941-0-51914000-1359664542_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

i się ciesz z cieplej wodą koszty minimalne zadowolenie maksymalne :biwak:

 

 

Obecne grzałki z expresów to już nie to co kiedyś , kiedy po ukończeniu wody trzeba było odczekać aż ostygnie .

Bez problemu znoszą osuszenie a nawet powtórne zalanie zimną wodą w maksymalnej fazie grzania , którą oczywiście ustala termostat.

Zastosowanie powyższej grzałki bez termostatu to pewna tragedia .

Jeśli chodzi o wydajność to mam wątpliwości czy mimo swojej mocy nagrzeje wystarczająco przepływający przez nią nurt w czasie np. użytkowania prysznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne grzałki z expresów to już nie to co kiedyś , kiedy po ukończeniu wody trzeba było odczekać aż ostygnie .

Bez problemu znoszą osuszenie a nawet powtórne zalanie zimną wodą w maksymalnej fazie grzania , którą oczywiście ustala termostat.

Zastosowanie powyższej grzałki bez termostatu to pewna tragedia .

 

Robert, dobrze, że o tym wspominasz :ok:

Właśnie kwestię termostatu miałem na myśli.

Wiem, że przy takich grzałkach jest termostat bimetaliczny.

Wszystko jest dobrze, gdy jest dobrze hehe(1).gif

Tak sobie jednak myślę, że wszystko może się kiedyś uszkodzić, a jeszcze prędzej coś, co pracuje mechanicznie.

Zastanawiam się, czy ten typ termostatu może się uszkodzić (zablokować) w pozycji zwartej :miga:

 

 

Jeśli chodzi o wydajność to mam wątpliwości czy mimo swojej mocy nagrzeje wystarczająco przepływający przez nią nurt w czasie np. użytkowania prysznica.

 

Również powątpiewam, ale przy "kapiącej" wodzie z kranu i bliskości grzałki - kto wie :niewiem:

 

Opisywałem to już w innym wątku fotki tez były przed awaria serwera foto z neta zasałem żeby poglądowo było , jak to wygląda ?

 

Szkoda, że nie ma tych zdjęć.

 

...temperaturę wody ustalisz jedynie jej przepływem .

 

... no właśnie, mógłbyś w jakiś obrazowy sposób napisać, jaki jest to przepływ przy temp. wody ok. 35 st. C i czy jesteś w stanie taką temperaturę uzyskać, gdy woda cały czas płynie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że każdy chwali swoje, ale ja w dalszym ciągu uważam że najtańszym i najszybszym sposobem

na ciepłą wodę jest grzałka do akwarium 300W ewentualnie grzałka do bojlera z termostatem 1300W ( jeżeli ktoś zużywa jej dużo)

Pozdrawiam.

 

Tomek, zapewne masz rację, ponieważ sporo osób chwali sobie właśnie te dwa rozwiązania.

Dobrze jednak porozmawiać, bo mogą pojawić się nowe i ciekawe pomysły.

Ja przez wiele lat jeździłem z Niewiadówką i zawsze radziłem sobie, dolewając do przez siebie skonstruowanego 20 litrowego zbiornika, trochę wrzątku z czajnika (woda zagotowana na kuchence gazowej). Byłem albo leniwy, albo potrzeby na ciepłą wodę miałem niewielkie, bo do dzisiaj moja N-ka pozostała bez jakiegokolwiek podgrzewania wody.

Druga sprawa, że czasy też były inne, więc coś takiego, jak zbiornik na wodę pitną musiałem sam sklecić :jump: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czego wy zaraz wszystkie posty tak komentujecie zawsze cos nie pasuje jak nie bakterie to ze na prysznic nie starczy żeby dogrzało . Ja porostu to założyłem jak mam możliwość wpięcia się w 230v i nie myc się w zimnej wodzie nie jakieś prysznice wodo tryski , Gdy jeżdżę na dziko to myje się w misce i grzeje na gazie w garze wot ja lobię se życia nie zagmatwać problemami na tym polega wypoczynek i jego prostota a wygód bym szukał w HOTELACH . Pod namiotem za młodych lat nie w takich warunkach się odpoczywało i mile wspominam tamte czasy

 

:biwak: Nie chce nikogo obrazić i prowokować ale ja mam takie zapatrzenie na karawaning i wypoczynek na łonie natury

 

 

 

 

pozdrowienia dla all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Yankees oczywiście że tak kiedyś było, ale to były inne czasy. Na polach mało gdzie był prąd ,woda, a o prysznicach nie wspomnę i wyposażenie cepek nie pozwalało na szaleństwo. Teraz jest jak jest i jak już się ma np. prysznic to oczywiście mówię w swoim imieniu-chcę się żeby była możliwość skorzystania z tego luksusu, więc ciepła woda jak najbardziej jest wskazana.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest jak jest i jak już się ma np. prysznic to oczywiście mówię w swoim imieniu-chcę się żeby była możliwość skorzystania z tego luksusu, więc ciepła woda jak najbardziej jest wskazana.

Pozdrawiam

 

magzyg to wpakuj grzałkę300W do zbiornika z wodą tak jak ja i będziesz zadowolony. :ok:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czego wy zaraz wszystkie posty tak komentujecie zawsze cos nie pasuje jak nie bakterie to ze na prysznic nie starczy żeby dogrzało . Ja porostu to założyłem jak mam możliwość wpięcia się w 230v i nie myc się w zimnej wodzie nie jakieś prysznice wodo tryski , Gdy jeżdżę na dziko to myje się w misce i grzeje na gazie w garze wot ja lobię se życia nie zagmatwać problemami na tym polega wypoczynek i jego prostota a wygód bym szukał w HOTELACH . Pod namiotem za młodych lat nie w takich warunkach się odpoczywało i mile wspominam tamte czasy

 

 

Yankees - nie ma się co oburzać. Nikt nie napisał, że "nie pasuje", tylko w trakcie rozwijania się tematu, pojawiają się pewne uwagi i wątpliwości, a powątpiewać jest rzeczą ludzką - prawda ?

Inaczej by nie było dyskusji. Nie oczekuj chyba, że będzie odwrotnie i skoro tak zrobiłeś, to zostanie to przyjęte z euforią.

 

Nikt nie mówi, że Twoje rozwiązanie jest "be" i między bajki je można sobie ..., ale pisząc o tym, co nas nurtuje przy takim sposobie grzania wody, liczymy na Twoje (z autopsji) spostrzeżenia, a nie oburzenie.

Pamiętać też trzeba, że często na pokładzie przyczep są małe dzieci lub osoby starsze itd.

Roztrząsając każde z rozwiązań na czynniki pierwsze, możemy wyłapać wady, zalety i ew. zagrożenia wynikające z każdego z tych rozwiązań. To, które ktokolwiek sobie wybierze, będzie właśnie w wyniku informacji m.in. tu zawartych.

 

Gdybyś np. napisał: słuchajcie, szału nie ma woda płynie cieniutkim strumykiem, ale zawsze jest troszkę cieplejsza; ewentualnie: działa to u mnie już kilka sezonów i się sprawdza, temperatura wody możne być ok. ..., z zabezpieczeniem na wypadek awarii termostatu, poradziłem sobie tak ....

A tu oburzenie ?

 

Jeśli uważasz, że sprawę legionelli można bagatelizować, to OK, masz takie prawo, ale czy dlatego mam o tym nie napisać ?

Nie uważasz, że ktoś inny będzie być może odmiennego zdania na tą sprawę ?

 

Teraz prosty przykład: Tom3653 zaproponował własne rozwiązanie i na zapytania opisał, jak rozwiązał np. sprawę regulacji, sposobu włączenia, ile wody może zagrzać itd.; podobnie Kol. Makac - krótko, ale o istotnych szczegółach.

W Twojej wypowiedzi jest tylko: "skombinuj stary expres do kawy wydłub grzałkę pod szafka przetnij węza doprowadzającego wodę podłącz to ustrojstwo"i się ciesz z cieplej wodą koszty minimalne zadowolenie maksymalne.

Dziwisz się reakcji?

Dopiero po pojawieniu się wątpliwości, napisałeś, że jednak nie samą grzałkę wyjąłeś, ale pozostawiłeś z całą podstawą i termostatem (to przecież bardzo istotny szczegół).

Niestety, na kolejne wątpliwości już się oburzasz, zamiast kwestię wyjaśnić.

 

Napisałeś, co myślisz, ja też. Również nie chcę Cię obrazić, ani prowokować, dlatego mam nadzieję, że się nie pogniewasz i opiszesz swoje spostrzeżenia, o które pytałem (przybliżona temp. wody, wielkość jej strumienia, a także, czy wziąłeś pod uwagę ewentualną awarię termostatu i jakoś się na takie zdarzenie zabezpieczyłeś) ?

 

Problemu grzania wody w swojej budce nie mam, ale za to mam chyba taka grzałkę, więc sprawa mnie interesuje w kwestii praktycznej. Może wtedy przyjdzie mi do głowy jakiś pomysł na jej wykorzystanie :niewiem:

 

 

[...} ja mam takie zapatrzenie na karawaning i wypoczynek na łonie natury

 

 

 

pozdrowienia dla all

 

 

 

P.S.

:bravo: i to się chwali, bo w wypoczynku najważniejsze jest to, co nam, a nie innym sprawia przyjemność :biwak:

 

Greetings from The Kristofer ;)

 

 

:piwo::banan:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam najprostszym i najtańszym rozwiązaniem które i ja posiadam to grzałka do akwarium, nastawiasz na temp. max to chyba 36 stopni i z kranu leci ciepła woda...

 

Podpisuję się pod Tom'em3653

Używam dokładnie jak mój przedmówca, grzałki do akwarium z termostatem o mocy 75W na 50l wody i nie mam problemu z ciepłą wodą w kranie. I tak większe ilości wody zużywam w łaźni/kuchni kempingowej więc na potrzeby toalety porannej bądź innych mniejszych potrzeb spokojnie wystarcza - polecam.

Koszt do 30- 40 zł powinien się zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

................................ Proszę o pomoc w rozwiązaniu podłączenia dodatkowej ciepłej wody, żebym mógł korzystać z prysznica i reszty urządzeń. Pozdrawiam i liczę na wskazówki.

 

Ludzie czego wy zaraz wszystkie posty tak komentujecie zawsze cos nie pasuje jak nie bakterie to ze na prysznic nie starczy żeby dogrzało . Ja porostu to założyłem jak mam możliwość wpięcia się w 230v i nie myc się w zimnej wodzie nie jakieś prysznice wodo tryski , Gdy jeżdżę na dziko to myje się w misce i grzeje na gazie w garze wot ja lobię se życia nie zagmatwać problemami na tym polega wypoczynek i jego prostota a wygód bym szukał w HOTELACH . Pod namiotem za młodych lat nie w takich warunkach się odpoczywało i mile wspominam tamte czasy

 

:biwak: Nie chce nikogo obrazić i prowokować ale ja mam takie zapatrzenie na karawaning i wypoczynek na łonie natury

 

pozdrowienia dla all

 

 

yankees . Po to mamy takie tematy by omawiać wszelkie za i przeciw . Ja kiedyś byłem w tym samym punkcie co autor tematu. Wiele czytałem za i przeciw aż w końcu Kristofer podrzucił mi linka z idealnym rozwiązaniem jak dla mnie .

Jesteśmy dorośli , nikt nikomu nic nie narzuca a każdy w wypowiedzi wyciągnie wnioski dla siebie .

Dodam jeszcze że wiele razy widziałem w przyczepach takie pułapki i "bomby" z opóźnionym zapłonem że myślę iż nie jednemu "nieświadomemu Talibowi" taki właśnie temat i wszelkie za i przeciw są wręcz konieczne by nie zrobiła sobie krzywdy.

 

Nie chce być zgryźliwy ale to właśnie Twoja wypowiedz i propozycja nie pasuje do zadanych kryteriów sądząc po tym: ;)

" żebym mógł korzystać z prysznica i reszty urządzeń. "

" jak mam możliwość wpięcia się w 230v i nie myc się w zimnej wodzie nie jakieś prysznice wodo tryski "

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.