Skocz do zawartości

Ciepła i zimna woda-jak wykonać instalację?


MagZyg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w poprzedniej cepce i w obecnej, taki zbiornik z grzałką używam.

Grzałka 600w z termostatem, nie wywala na campach bezpieczników.

Bańka okrągła lekko niebieska, [nie ma glonów], ocieplona. W białej osadzały się glony.

Montowałem jak na rys Krzysia. :ok:

Nie potrzebna wkładka,na dno, woda ciepła idzie do góry. Sprawdzałem grzałka a dno to ok 4 cm , i tu jest letnia woda.

Ustawiłem na ok 40 c . 45 litrów czas grzania ok 20 min. :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeśli już bardzo chcemy być pewni, że bezpieczniki w większości przypadków wytrzymają, to można założyć grzałkę grzejnikową np. 1200 W. Mimo wcale nie małej mocy, ogrzanie 70 l wody może jednak potrwać (zależy od zapotrzebowania na temperaturę).

W takim układzie można spokojnie zamontować dwie podobne grzałki - jedna o mocy 1200 W, a druga np. 900 W.

Każda z grzałek uruchamiana niezależnie, więc można mieć moc grzewczą na poziomach: 900 W / 1200 W / 2100 W (w zależności od zabezpieczenia na kempingu).

 

 

Ok ale czy nie ma takich grzałek że wystarczy zamontować jedną i regulować jej moc np. 900W /1200W/2100W .

Bo termostat w grzałce np. 1200W nie obniża jej mocy czy nie mam racji :niewiem:

Wtedy zamiast dwóch grzałek była by jedna.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale czy nie ma takich grzałek że wystarczy zamontować jedną i regulować jej moc np. 900W /1200W/2100W .

Bo termostat w grzałce np. 1200W nie obniża jej mocy czy nie mam racji :niewiem:

Wtedy zamiast dwóch grzałek była by jedna.

Pozdrawiam.

 

Tomku - termostat włączy lub wyłączy grzałkę przy ustawionej temperaturze wody, natomiast w chwili jej pracy, zawsze pracuje ona z pełną mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym ją i w jaki sposób ociepliłeś?????

Magzyg

 

 

 

Zbiornik jest beczką.na górze zakrecany otwór. Stosują te bańki do kapusty , ogórków.

Owinełem to wełną i matą [cienki styropian ze złotkiem].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w poprzedniej cepce i w obecnej, taki zbiornik z grzałką używam.

Grzałka 600w z termostatem, nie wywala na campach bezpieczników.

Bańka okrągła lekko niebieska, [nie ma glonów], ocieplona. W białej osadzały się glony.

Nie potrzebna wkładka,na dno, woda ciepła idzie do góry. Sprawdzałem grzałka a dno to ok 4 cm , i tu jest letnia woda.

Ustawiłem na ok 40 c . 45 litrów czas grzania ok 20 min. :hej:

 

.... właśnie takie informacje są najcenniejsze, ponieważ sprawdzone w praktyce.

Myślę, że przy tych parametrach łatwo z pewnym prawdopodobieństwem przewidzieć, jak będzie ze zbiornikiem 70 l.

Może na początek nie warto kupować dwóch grzałek, tylko najpierw przekonać się, jak będzie z jedną np. 1,2 kW (zawsze można dołożyć) :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jade na dziko ,to na 2-3 dni łek, to stosuje taki  http://allegro.pl/4080-prysznic-solarny-kempingowy-20l-i2973811751.html  :ok:

Można też zagotować w czajniku i wlać do zbiornika. :smirk:

 

A do mycia np, naczyń grzeje w czajniczku wodę.

Na Campie 230v :ok:

 Krzysiu taką matą ociepliłem. :ok: Dzięki .



Wycieło pół postu. :look:

Cd . Można też zagotować ,i wlać do zbiornika. :skromny:

A do mycia naczyń zagrzewam w czajniku.

Campie podpinam 230V.

Krzysiu dokładnie taką matą dzięki. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link nie bangla , ja założyłem sobie poprostu "junkers" i mam bierzącą ciepłą wode cały czas ale to dlatego , że ja przesiaduję 99% na dziko :ok:

 

... u mnie "bangla"  :] 

 

http://allegro.pl/4080-prysznic-solarny-kempingowy-20l-i2973811751.html

 

Przy wyjazdach na dziko, jedynym moim problemem jest opanowanie błogiego lenistwa, no i od czasu do czasu, dostarczenie świeżej wody do zbiorników. W budce mam Trumę gazową, więc woda ciepła, czy nawet ukrop - no problem :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 , ja założyłem sobie poprostu "junkers" i mam bierzącą ciepłą wode cały czas ale to dlatego , że ja przesiaduję 99% na dziko :ok:

ja tez tyle że ja junkersa przerobiłem na wolno-stojący a za palnik robi mi dół z piecyka trumy,i uniwersalnego użytku,można wodę zagrzać i w zbiorniku,i przepływowo,i w basenie, jeżdżę w 100% na dziko,i najkrótszy wyjazd zawsze trwa 2 tyg,także estetycznie mnie nie obchodzi,bo i tak stoi w lesie,ma grzać tak jak ja chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ja junkersa przerobiłem na wolno-stojący a za palnik robi mi dół z piecyka trumy.

 

Bardzo ciekawy pomysł :hmm: . Potrzeba - matką wynalazku :skromny:

Jak rozwiązałeś uruchamianie palnika i regulację jego mocy podczas przepływu wody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.