Skocz do zawartości

Ciepła i zimna woda-jak wykonać instalację?


MagZyg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem nowym na forum i proszę o pomoc doświadczonych kolegów. Zakupiłem przyczepę która posiada prysznic, toaletkę ze zlewem i zlew w części kuchennej, lecz ma doprowadzenie tylko zimnej wody. Posiada jedną pompkę, jeden przewód wodny i baterie bez mieszacza. Proszę o pomoc w rozwiązaniu podłączenia dodatkowej ciepłej wody, żebym mógł korzystać z prysznica i reszty urządzeń. Pozdrawiam i liczę na wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam najprostszym i najtańszym rozwiązaniem które i ja posiadam to grzałka do akwarium, nastawiasz na temp. max to chyba 36 stopni

i z kranu leci ciepła woda. Natomiast jeżeli to Ci nie wystarczy i chcesz mieć ciepłą i zimną wode w kranach to już jest większa inwestycja,

podgrzewacz gazowy plus wymiana kranów, na forum na pewno znajdziesz rozwiązania jak to zrobić.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam najprostszym i najtańszym rozwiązaniem które i ja posiadam to grzałka do akwarium, nastawiasz na temp. max to chyba 36 stopni

i z kranu leci ciepła woda. Natomiast jeżeli to Ci nie wystarczy i chcesz mieć ciepłą i zimną wode w kranach to już jest większa inwestycja,

podgrzewacz gazowy plus wymiana kranów, na forum na pewno znajdziesz rozwiązania jak to zrobić.

Pozdrawiam.

 

Podgrzewacz gazowy albo zbiornik oddzielny z mocniejszą grzałką do ciepłej wody, no i oddzielna instalacja, tzn. można kupić węże gumowe do ciepłej wody i podciągnąć a przy okazji zmienić na mieszacze. Grzałkę można zrobić np. z grzałki od pralki z termostatem. Widziałem takie coś u Kotiego na zlocie w Białym Brzegu. Tylko wtedy potrzebny jest dostep do 230 V

Edytowane przez RobiBona (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca to sam nie wiem. Duże przeróbki mnie przerażają, więc chyba musi mi wystarczyć sama ciepła żeby nie prowadzić dodatkowych kabli i przewodu oraz wymieniać 3 baterii.

 

Czyli dodatkowy zbiornik, mieszacze i pompka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca to sam nie wiem. Duże przeróbki mnie przerażają, więc chyba musi mi wystarczyć sama ciepła żeby nie prowadzić dodatkowych kabli i przewodu oraz wymieniać 3 baterii.

 

Czyli dodatkowy zbiornik, mieszacze i pompka?

 

Ja tak jak Tom wrzuciłem grzałkę akwariową choć zastanawiam się nad dołożeniem jak pisałem wyżej. Z drugiej strony nie planuję na razie postojów na dziko a na kempingach używam kempingowych pryszniców z gorącą wodą. W cepie woda tylko do mycia rąk. A prysznic w budce ..... gimnastkę wyczynową miałem 20 lat temu :niewiem: a poza tym nie chcę mieć za dużo wilgoci w budce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą zupełnie, ale ja w swojej przyczepie mam osobny prysznic i chodzi mi tylko o opłukanie dzieci i na własne potrzeby typu-poranna toaleta i mycie naczyń. Czy taka grzałka wystarczy do nagrzania 70l zbiornika i czy woda która automatycznie będzie się dopuszczać zbyt szybko nie wychłodzi tej zagrzanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą zupełnie, ale ja w swojej przyczepie mam osobny prysznic i chodzi mi tylko o opłukanie dzieci i na własne potrzeby typu-poranna toaleta i mycie naczyń. Czy taka grzałka wystarczy do nagrzania 70l zbiornika i czy woda która automatycznie będzie się dopuszczać zbyt szybko nie wychłodzi tej zagrzanej.

Mam 20 litrowy zbiornik który po ok. 3 godz od napełnienia jest zagrzany przy automatycznym dopuszczaniu wody będzie się szybciej nagrzewać. Tak myślę. Najlepiej jak przetestujesz grzałkę w boju bo dołożenie instalacji to wbrew pozorom trochę roboty choć wąż ciągniesz przy starym to bardziej wydatek finansowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo mam zamontowaną jeszcze grzałkę z jakiegoś bojlera 1300W i regulator gdzie sterując prądem

mogę regulować moc grzałki i oczywiście temp. wody w zbiornik, ale raczej korzystam z grzałki akwariowej

może dłużej się nagrzewa ale jak dla mnie wystarczy. Myślę ze to jest najtańszy i najszybszy sposób na ciepła wodę

bez większych przeróbek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.