Skocz do zawartości

Ciepła i zimna woda-jak wykonać instalację?


MagZyg

Rekomendowane odpowiedzi

Jak rozwiązałeś uruchamianie palnika i regulację jego mocy podczas przepływu wody ?

 

jak pisałem ,dół z trumy robi robote,baterie zasilają iskrownik,a termostat i regulacje wywaliłem na zewnątrz,odpala sie jak piecyk,tyle że nie grzeje powietrza,a wode ,mam to zawalone w przyczepie,niemam nawet zrobić jak fotki,na wiosne będe remontował budke,to opisze i fotki wrzuce co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak rozwiązałeś uruchamianie palnika i regulację jego mocy podczas przepływu wody ?

 

jak pisałem ,dół z trumy robi robote,baterie zasilają iskrownik,a termostat i regulacje wywaliłem na zewnątrz,odpala sie jak piecyk,tyle że nie grzeje powietrza,a wode ,mam to zawalone w przyczepie,niemam nawet zrobić jak fotki,na wiosne będe remontował budke,to opisze i fotki wrzuce co i jak

No, tak, ale palnik podgrzewa wodę na zasadzie przepływu (wężownica), czy całościowo - w jakimś zbiorniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szperajac znalazlem takie ustronstwo

attachicon.gifASS-Heizband-170x6cm.jpg

http://shop.camper-himmel.de/ASS-heater-Tape-12V-170cm ciekawe jak to w praktyce sie sprawdza

Nie wiem jak to jest w prezentowanym przypadku. Ja znam te taśmy ale jako zabezpieczenie przeciw zamarzaniu podziemnych przewodów , Jeśli to to samo (z wyglądu takie same ) to nie wielkie ma to osiągi. Ledwo nagrzewa ciecz w przewodzie. Na tyle by nie zamarzła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam

Kombinuje nad takim patentem dla podgrzewania wody przy podróżach na dziko:

w przyczepie jest

akumulator 44ah

prysznic

zbiornik 50l

 

dokładam

ogniwo fotovoltaniczne ok 70W/12v 200zł

regulator ładowania 5A 70zł

grzałkę 12V 200W 10zł

kable 40zł

 

Jak myslicie sprawdzi się? czy taki pobór nie rozładuje akumulatora w kwadrans?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie przy grzałkach 12V nie liczyłbym na dużą sprawność i oczekiwania na ciepła wode dla celów kąpieli. Tym bardziej przy zbiorniku 50 litrowym.

 

Dla porównania - w poprzendiej budce miałem zbiornik 35 litrowy z grzałką akwarystyczną 150W/230V i woda w kranu była ledwo ciepła - zgodnie ze specyfikacją 36 stopni. Pomijam, że nagrzanie takiego zbiornika trwało 3-5 godzin latem.

Przy twoim zbiorniku nawet podczas wymiany/uzupełniania wody wyniki mogą być gorsze.

 

Goracą wodę najszybciej uzyskiwałem z "letniego" solara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kombinuje nad takim patentem dla podgrzewania wody przy podróżach na dziko:

w przyczepie jest

akumulator 44ah

prysznic

zbiornik 50l

 

dokładam

ogniwo fotovoltaniczne ok 70W/12v 200zł

regulator ładowania 5A 70zł

grzałkę 12V 200W 10zł

kable 40zł

 

Jak myslicie sprawdzi się? czy taki pobór nie rozładuje akumulatora w kwadrans?

 

Nie wiem, jaki accu, ale przypuszczam, że pewnie standardowy (rozruchowy).

Po godzinie pracy tej grzałki, rozładujesz accu bardziej, niż można, aby zachować jego przewidziany okres eksploatacji.

Włączenie tej  grzałki pochłonie przez godzinę ok. 17 A, a temperatura wody w Twoim zbiorniku nawet nie drgnie.

Poszukaj na forum, jest o tym sporo tematów. Ogólnie, tak jak Koledzy radzą - grzanie wody z wykorzystaniem 12 V jest pozbawione sensu. Tylko bojler gazowy lub elektryczny, gdy jest dostęp do 230 V.

 

Nie licz na to, ze panel da Ci w każdych warunkach i o każdej porze roku / dnia spodziewany prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK

Dziękuje bardzo koledzy. Mocie recht (macie słuszność). Przeprowadziłem eksperyment, który potwierdza wasze rady. Grzałka 12V/200W grzała 200ml wody do temperatury 40stC przez 7 minut. Wychodzi więc 35 minut na 1 litr... cho cho cho :puk: 50 litrów ... 29 godzin z hakiem :mlot: a jeszcze straty doliczyć...

Potrzebował by akumulatora większego niż przyczepa...

No to mam bezużyteczna grzałkę za 10zł, dobrze, że nie instalację za 500zł i cały dzień dłubania.

Dzięki raz jeszcze

Edytowane przez dr_Mac (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dr_Mac przede wszystkim uzupełnij profil.

Jo już znom żeś ty chopie ze ślonska, ale więcej szczegółów o tobie i twojej budce się przyda.

 

Problem ciepłej wody na dziko był wielokrotnie wałkowany na forum - zapraszam do odpowiednich działów.

Ale na skróty reasumując: jak napisał Witus bojler gazowy rządzi.

Do wspomożenia się można wykorzystać wodnego solara za 25 złotych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czarny worek ok 35-50 l i w słoneczny dzień na dachu masz grzanie wody gratis. Jeśli stajesz na dziko to zawsze weź miednicę. Jak to drzewiej bywało - wodę grzejesz, zimną lejesz pluskasz się i tyle - Hej!

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Jeśli można to jakiej mocy grzałka do akwarium powinna wystarczyć na zbiornik 30 L. Z opisu na aukcjach allegro jest 50 W na 25 do 50 L wody. Jaką macie u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.