Skocz do zawartości

Duża przyczepa, małe dzieci.


maaika

Rekomendowane odpowiedzi

Q1 to 1800 kg, Q2 to 700 kg.

Czy na przyczepy dwuosiowe nie trzeba mieć już dodatkowych uprawnień?

 

Szperam sobie w necie i znalazłam fajną, dużą, zadowalającą cenowo:

http://www.bestcamp..../abbey-cabaret/

 

W dowodzie jest napisane, że Q1 jest z hamulcem, czyli wychodzi na to, że możemy ciągnąć 1800 kg?

Edytowane przez maaika (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dowodzie jest napisane, że Q1 jest z hamulcem, czyli wychodzi na to, że możemy ciągnąć 1800 kg?

 

 

poki co... to nie wiecej niz 1462kg ;)

 

 

 

 

a zeby nie meczyc konia pociagowego jak i samych siebie niezbyt komfortowa jazda... szukalbym cos ponizej 1200kg

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poki co... to nie wiecej niz 1462kg ;)

 

 

 

 

a zeby nie meczyc konia pociagowego jak i samych siebie niezbyt komfortowa jazda... szukalbym cos ponizej 1200kg

 

Czyli jest w miarę ok te 1250. Same auto do błyskawic nie należy, więc nie liczymy na super komfortowe, szybkie przemieszczanie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uprawnienia są potrzebne jeżeli DMC auta + DMC ciąganej przyczepy jest > 3,5 t (wyjątek stanowi przyczepa lekka ale Ciebie taka nie interesuje). Dodatkowo jeżeli DMC zestawu (przyczepa + auto) przekracza 3,5 t to musisz mieć ViaToll niestety. Liczba osi nie ma tu znaczenia.

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Noworocznie Maaika. Z nowym rokiem świetna decyzja , gratulacje.

Jest jedna fajna budka tuż koło mnie, ale ma defekt wykluczający intensywne przemieszczanie się pop drogach. Jeśli miałby być stacjonarnie, to polecam bo jest tego warta.

Jeśli mieszkasz , hm... blisko, to na obejrzenie zapraszam.

Uzupełnij profil, będzie łatwiej ci coś dedykować. Oczywiście bez personaliów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Noworocznie Maaika. Z nowym rokiem świetna decyzja , gratulacje.

Jest jedna fajna budka tuż koło mnie, ale ma defekt wykluczający intensywne przemieszczanie się pop drogach. Jeśli miałby być stacjonarnie, to polecam bo jest tego warta.

Jeśli mieszkasz , hm... blisko, to na obejrzenie zapraszam.

Uzupełnij profil, będzie łatwiej ci coś dedykować. Oczywiście bez personaliów.

 

Witajcie, bardzo miłe macie to forum :)

Jeśli mieszkacie na Mazurach, to mieszkamy "blisko" ;)

Decydując się na zakup przyczepy chcielibyśmy kupić coś w dobrym stanie. Na dzień dzisiejszy nie zamierzamy udawać się w dalekie podróże, ale za rok, dwa, kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie i pociągnąć 1800kg- musicie tylko załadować holownik tak żeby jego masa była większa niż 1800kg. To w teorii. W praktyce byłby to kiepski pomysł. Czym większa różnica w wadze (na korzyść holownika) tym bezpieczniejsza i wygodniejsza jazda. Nie martwcie się też tym czy holownika da sobie radę uciągnąć budkę (bez umęczenia). Jeżdżąc do 80km/h (max na autostradzie) opory powietrza nie odgrywają jeszcze roli. Jednocześnie nawet budkę o MW 1500kg można przy manewrowanie uciągnąć samemu. .. wiec co dopiero kilkadziesiąt koni.

Hamowanie jest tym czym należy się martwić. Generalnie czym większe, mocniejsze, cięższe auto , tym jego układ hamulcowy jest bardziej dostosowany do większych obciążeń. Mówiąc inaczej: 60 konną Corsą uciągniesz kemping np 1300 kg..... ale lepiej już tym nie skręcać i nie hamować;)

 

Liczba osi nie ma związku z uprawnieniami. Liczy się tylko DMC zestawu. Viatolla nie ma się co bać, dobie jest tylko jego nieposiadanie (jeżeli przekraczasz 3, 5t)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maaika, udało mi się troszkę zdjęć przerzucić ale niestety nie są one na wystawę Newsweek`a ;), robiła je córka.

 

Nie patrz na przedsionek ponieważ był tylko rozłożony aby sprawdzić czy jest i w jakim stanie (nie był naciągany itd).

Dodatkowo widać nasze łoże i mojej córci. To co mi się w niej podoba to fakt, że kuchnia jest z tyłu i wylot ciepłego powietrza z lodówki nie będzie walił do przedsionka tylko za nim :).

dobre zdjęcia porobię dopiero na wiosnę.

post-10249-0-64230200-1357066956_thumb.jpg

post-10249-0-42112400-1357067043_thumb.jpg

post-10249-0-50647400-1357067089_thumb.jpg

post-10249-0-37255100-1357067133_thumb.jpg

post-10249-0-87071900-1357067168_thumb.jpg

post-10249-0-97646700-1357067234_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I tak po całym dniu "z przyczepami" nie mogę doczekać się lata. Już nawet dzieciom przed snem poopowiadałam o wakacjach ;)

moge smiało powiedzieć od siebie że niepożałujesz,moje 9-8-4l,jak co roku niemogą sie doczekać wyjazdutn24camping.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maaika, udało mi się troszkę zdjęć przerzucić ale niestety nie są one na wystawę Newsweek`a ;), robiła je córka.

 

Nie patrz na przedsionek ponieważ był tylko rozłożony aby sprawdzić czy jest i w jakim stanie (nie był naciągany itd).

Dodatkowo widać nasze łoże i mojej córci. To co mi się w niej podoba to fakt, że kuchnia jest z tyłu i wylot ciepłego powietrza z lodówki nie będzie walił do przedsionka tylko za nim :).

dobre zdjęcia porobię dopiero na wiosnę.

 

Dzięki za fotki. Sprawa z lodówka wydaje się oczywista, a do tej pory do głowy by mi nie przyszło o tym pomysleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisz sobie w forumową wyszukiwarkę przyczep słowo "gruszczyn" = jest to miasto, w którym Pan z firmy bestcamp trzyma te swoje nic nie warte cuda.

 

warto podjechać jak masz poniżej 200km i pooglądać w wielkopolsce jak wyglądają Angielki i jakie mają wady (widać defekty gołym okiem) ale z zakupem już łatwo nie będzie. Wskazana przez Ciebie przyczepa to bliźniak mojej - tylko z innym logo, układ, wykończenie i wyposażenie to samo, to samo DMC, oraz uwaga - na 99% podał prawdziwy rok produkcji co w tej firmie jeszcze rok temu było nie do pomyślenia - odmładzali przyczepy o 3-5 lat.

 

Odnośnie przyczepy - moja na stacji kontroli pojazdów ważyła 980kg załadowana na weekendowy wyjazd, więc dokładnie tyle ile ma wpisane MW w DR - także Twoj samochód spokojnie ją pociągnie a opór powietrza dzięki pochyłej przedniej ścianie będzie znośny.

 

moim zdaniem również nie ma lepszego sposobu na wakacje niż wyjazd na kemping :]. Nie ograniczajcie się do stacjonarnej budki - my też myśleliśmy że za granicę to za 2-3 lata, może już kolejną przyczepą a tym czasem już drugi wyjazd (po całej zimie przygotowań) skończył się w południowej Chorwacji 1400km na południe od domu :]

 

Aha - w temacie kratki od lodówki - w moim przypadku jest centralnie w przedsionku i nie zauważyłem jej negatywnych skutków przy 38C w cieniu (a przedsionek bywał też w słońcu), do tego w przedsionku stał klimatyzator pompujący zimne powietrze do przyczepy - wystarczy nie montować ścian przedsionka i jest ok

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba temat na nowy wątek, a może taki już istnieje? Uczciwi sprzedawcy. A taką mają akuratną stronę internetową...

Przyczepka bardzo mi się podoba, co nie oznacza, że jutro ją kupię. Najpierw mąż biedak musi zarobić pieniążki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj maaika, trochę daleko masz do BesCamp, może coś bliżej. Wiadomo na każdego handlarza trzeba uważać, ja co prawda mam czepkę od niego. Na razie nie jest źle. Jesteśmy posiadaczami Elddisa 450 i moim zdaniem na 4 osoby wystarcza całkowicie. Jeśli mogę coś doradzić to szukałbym czegoś z tylną kanapą w L, o wiele bardziej funkcjonalna niż te naprzeciwko. Co do gotowania to na pewno nie w przyczepie, ciepło, wilgoć i zapachy.

A to kilka zdjęć naszego domku:

post-7979-0-91618400-1357070889_thumb.jpg

post-7979-0-44137300-1357070909_thumb.jpg

post-7979-0-23690900-1357070934_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj maaika, trochę daleko masz do BesCamp, może coś bliżej. Wiadomo na każdego handlarza trzeba uważać, ja co prawda mam czepkę od niego. Na razie nie jest źle. Jesteśmy posiadaczami Elddisa 450 i moim zdaniem na 4 osoby wystarcza całkowicie. Jeśli mogę coś doradzić to szukałbym czegoś z tylną kanapą w L, o wiele bardziej funkcjonalna niż te naprzeciwko. Co do gotowania to na pewno nie w przyczepie, ciepło, wilgoć i zapachy.

A to kilka zdjęć naszego domku:

 

Tu pies pogrzebany, że my mieszkamy na wschodzie, gdzie jak przyczepkę/samochód/motor dowiozą, to dodatkowo doliczą. Po swoje poprzednie auto jeździłam aż za Poznań i właściwie się opłaciło. I wybór na zachodzie Polski wydaje się większy. A coś ostatnio z autami szczęścia nie mieliśmy i aż strach pomyśleć, co może znowu nam się trafić...

Tak myślę, że gotować, to chyba trzeba na zewnątrz. A jeszcze rano chciałam przyczepkę z piekarnikiem, koniecznie!;)

Fajny domek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.