Skocz do zawartości

Duża przyczepa, małe dzieci.


maaika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem mamą dwójki maluchów (2 i 3 lata) i stanęłam przed decyzją wyboru przyczepy kempingowej. Doszliśmy z mężem do wniosku, że nie warto wypruwać sobie żył i wybrać się raz w roku na tydzień nad morze, skoro w alternatywie stoi zakup przyczepy i dowolnie długie wakacje :)

A ponieważ jestem zupełnie zielona w temacie (mąż też), proszę Was o pomoc.

Chcielibyśmy kupić przyczepkę 5-6 osobową. Najlepiej z dwoma sypialniami, nie z łóżkami piętrowymi. Zależałoby mi na WC kasetonowym, tzn. opróżnianym na zewnątrz. Fajnie, gdyby na wyposażeniu był piekarnik (chciałabym dzieciom na wyjazdach gotować, nie stołować się gdzie popadnie).

Kluczowe kryterium, czyli cena, to 10 tyś. Gdyby okazało się jednak, że za niewielką dopłatą można przeskoczyć na przyczepkę zdecydowanie lepszą, również bardzo proszę o wskazówki.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez maaika (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zerknij na opis mojej przyczepy w dziale o naszych sprzętach..... nam się sprawdza ta budka z dzieciakami w wieku 5; 3; 1 ;)

 

Dziękuję za podpowiedź.

Przyczepka spora, 2 sypialnie, chociaż szkoda, że w tej drugiej nie ma opcji rozłożenia łóżek na całą szerokość. Wydaje mi się, że ta szafka pomiędzy nimi jest zamontowana na stałe? W sensie technicznym potrzebuję już męskiej głowy, więc tu się w żaden sposób nie rozpiszę ;) Ja szukam jakiegoś pasującego nam modelu, szczegóły techniczne pozostawiam mężowi i tacie.

Czy piekarnik tam macie?

Jak cenowo przedstawia się ta przyczepka? Chyba raczej trochę ponad te 10 tyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednej części jest rozkładane łóżko na całą szerokość:

a w drugiej ( też widać na zdjęciu, w tle) jest stałe łóżko małżeńskie....tam nasze dzieciaki śpią w poprzek łóżka ( jest jeszcze luz na 2-3 lata;) )

Cenowo faktycznie powyżej 10000, ale to nie jest jakiś wyznacznik, bo sporo zależy od sytuacji na rynku ,no i konkretnej sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chcielibyśmy kupić przyczepkę 5-6 osobową. Najlepiej z dwoma sypialniami, nie z łóżkami piętrowymi. Zależałoby mi na WC kasetonowym, tzn. opróżnianym na zewnątrz. Fajnie, gdyby na wyposażeniu był piekarnik (chciałabym dzieciom na wyjazdach gotować, nie stołować się gdzie popadnie).

Kluczowe kryterium, czyli cena, to 10 tyś. Gdyby okazało się jednak, że za niewielką dopłatą można przeskoczyć na przyczepkę zdecydowanie lepszą, również bardzo proszę o wskazówki.

Pozdrawiam :)

 

a tym przedziale cenowym to tak jedynie cos okolo 20 letnie.... wiec moze cos nieco mniejsze a mlodsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maaika, co do piekarnika to spotykany jest raczej w przyczepach z UK, a do tego jak poczytałem (niedawno byłem w twoim położeniu :)) to generalnie wyszło na to, że piekarnika używa się ewentualnie do przewożenia garnków a nie pieczenia (za gorąco w przyczepie). Pomimo wyposażenia w kuchenki większość preferuje gotowanie w przedsionku z przynajmniej dwóch powodów:

- nie ma zbędnej wilgoci w przyczepie (dba się o to aby było jak najsuchsze)

- twoje ciuchy nie będą przysłowiowo "pachnieć" twoim bieżącym obiadem lub menu z całego tygodnia.

 

Dlatego myślę, że piekarnik można odpuścić. Kuchenkę dodatkową zewnętrzną można kupić w sklepie już za 100zł więc żaden problem.

Ale wiesz, rady początkującego. Generalnie poczytaj w watkach na forum, wiem że odsyłam jak większość ale naprawdę jest wiele już napisane.

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tym przedziale cenowym to tak jedynie cos okolo 20 letnie.... wiec moze cos nieco mniejsze a mlodsze?

 

Nas jest czwórka w tym dwoje maluchów. Mysle, że zawsze ktoś tam mógłby do nas "dobić", stąd wielkość (5-6 osóB).

Zgadzając się co do wieku i wielkości, przyczepa musi byc co najmniej 4 osobowa. Podobają mi sie swifty - są takie po trosze domowe. Fajne :)

To w takim razie zjeżdżam w dól i zostaje przy 4 0s0bowej. Jakieś propozycje? :)

 

maaika, co do piekarnika to spotykany jest raczej w przyczepach z UK, a do tego jak poczytałem (niedawno byłem w twoim położeniu :)) to generalnie wyszło na to, że piekarnika używa się ewentualnie do przewożenia garnków a nie pieczenia (za gorąco w przyczepie). Pomimo wyposażenia w kuchenki większość preferuje gotowanie w przedsionku z przynajmniej dwóch powodów:

- nie ma zbędnej wilgoci w przyczepie (dba się o to aby było jak najsuchsze)

- twoje ciuchy nie będą przysłowiowo "pachnieć" twoim bieżącym obiadem lub menu z całego tygodnia.

 

Dlatego myślę, że piekarnik można odpuścić. Kuchenkę dodatkową zewnętrzną można kupić w sklepie już za 100zł więc żaden problem.

Ale wiesz, rady początkującego. Generalnie poczytaj w watkach na forum, wiem że odsyłam jak większość ale naprawdę jest wiele już napisane.

 

Gotowanie w przedsionku to faktycznie dobre rozwiązanie. Piekarnik z myślą o upieczeniu np. mięsa i posiadaniu swojej wędliny na kanapki (staramy się i dzieci zdrowo odżywiać). Ew. jakaś prosta pieczeń na obiad. Ale to nie na tym forum i nie w tym temacie ;)

Skoro piszesz, że niedawno miałęś podobny problem, kupiłeś już jakąś?

 

 

A podbijając cenę (jak na razie, niestety, czysto teoretycznie) dojedźmy w takim razie do 15 tyś.

Edytowane przez maaika (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj.

 

ja tez odpuściłbym piekarnik - dla nas 1,5 roku temu przy szukaniu był jednym z elementów wyposażenia, który musiał być. Używamy go teraz tylko do transportu garnków. Nawet w PL latem, nie widzę szans odpalenia go na dłużej niż 3 minuty - temperatura i zapach raczej by mnie zniechęciły.

 

Ja na Waszym miejscu szukałbym jednak opcji z łóżkiem piętrowym. Na razie jedno dziecko mogłoby spać w nim na dole a drugie z Wami z przodu przyczepy. W budżecie ok 15.000zł i więcej znajdziecie fajny moim zdaniem układ UK (czyli z przodu podkowa, z tyłu piętrówka + stolik lub wielkie spanie.

 

oto przykładowa przyczepa - http://otomoto.pl/hobby-560-uk-lozka-pietrowe-T2386441.html ale w cenie ok 15.000 może znalazłby się knaus albo inna marka z lat 90-tych.

 

Podaj dane holownika (silnik, MW, DMC, DMC przyczepy ) zawsze będzie wiadomo o czym rozmawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:), odradzano mi piekarnik ponieważ z przyczepą jest pewien problem, nagrzewa się w słońcu i potem cięzko ją chłodzić, piekarnik i pieczenie tylko spotęguje jej nagrzewanie. MOże takie toś było by dla Ciebie rozwiązaniem (link przypadkowy): http://allegro.pl/piekarnik-elektryczny-pojedynczy-2-grzalki-i2912867897.html

i można pieczenie wynieść na zewnątrz.

 

Tak kupiłem, Buerstnera 3552 (355TN). Zdjęcia mam tylko w telefonie i narazie nie mam jak wrzucić.

Posiada dwa łóżka (duże dla mnie i żony) i jedno osobowe (90x210cm) dla córki (teraz 5 lat), łazienka (bez WC, dokupowałem osobno przenośne o chciałem mieć nowe), i po standardzie czyli ogrzewania, aneks kuchenny itd. Przyczepa z 1989 roku ale za to sucha i doposażona w rolety i moskitiery w każdym oknie, luki bagażowe i takie tam.

Generalnie siedzę jak na szpilkach i czekam na pierwszy wyjazd :).

Zaraz postaram się wrzucić zdjęcia na mail a potem postaram się je wrzuć tutaj. Ale musisz dać mi chwilę :).

Długość mojej to 3.85m, szer. 2.10m, a wys. 2.40m. DMC = 850kg.

 

Generalnie, już teraz wiem, że nie rocznik jest ważny tylko przede wszystkim stan (suche ściany, podłoga itd) oraz wyposażenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj dane holownika (silnik, MW, DMC, DMC przyczepy ) zawsze będzie wiadomo o czym rozmawiamy

 

Silnik 2.0 TD, MW 1420, DMC 1945, DMC przyczepy nie wiem?

 

W budżecie ok 15.000zł

Te 15 tyś to i tak na razie w swerze marzeń, ale załóżmy, że to kwota ostateczna, nieprzekraczalna.

 

Zaraz postaram się wrzucić zdjęcia na mail a potem postaram się je wrzuć tutaj. Ale musisz dać mi chwilę :).

Długość mojej to 3.85m, szer. 2.10m, a wys. 2.40m. DMC = 850kg.

 

Generalnie, już teraz wiem, że nie rocznik jest ważny tylko przede wszystkim stan (suche ściany, podłoga itd) oraz wyposażenie)

 

Fajnie będzie ją obejrzeć :)

 

To piekarnik w takim razie odpuszczam, Wasze argumenty są nie do podważenia ;)

Edytowane przez maaika (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maaika też szukam dużej przyczepy 2+3(8;5;3 latka) no i pies wkrótce.Jak napisał maarec "Podaj dane holownika (silnik, MW, DMC, DMC przyczepy ) zawsze będzie wiadomo o czym rozmawiamy"

to się wiąże z wagą , a co za tym idzie wielkością przyczepki.Napisz jak intensywnie zamierzasz korzystać z niej .Duża przyczepka gorsze manewrowanie , większe spalanie ewentualnie B+E ,viatoll.Poczytaj różne wątki na forum naprawdę b.dużo można dowiedzieć się i sprecyzować , skorygować swoje oczekiwania . W Polsce oglądałem trochę cepek i stwierdzam , że trzeba naprawdę mieć podstawową wiedzę na ich temat.Wielu sprzedających nic nie wie na temat sprzedawanej przyczepy albo udaje.Ostatnio oglądałem hobby z rzekomo 1998 roku jak się spytałem skąd Pan zna rok produkcji stwierdził , że tak ma napisane na dokumencie zakupu.Na zaczepie natomiast widniała data 1989r.:niewiem:Stan jej to potwierdzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maaika też szukam dużej przyczepy 2+3(8;5;3 latka) no i pies wkrótce.Jak napisał maarec "Podaj dane holownika (silnik, MW, DMC, DMC przyczepy ) zawsze będzie wiadomo o czym rozmawiamy"

to się wiąże z wagą , a co za tym idzie wielkością przyczepki.Napisz jak intensywnie zamierzasz korzystać z niej .Duża przyczepka gorsze manewrowanie , większe spalanie ewentualnie B+E ,viatoll.Poczytaj różne wątki na forum naprawdę b.dużo można dowiedzieć się i sprecyzować , skorygować swoje oczekiwania . W Polsce oglądałem trochę cepek i stwierdzam , że trzeba naprawdę mieć podstawową wiedzę na ich temat.Wielu sprzedających nic nie wie na temat sprzedawanej przyczepy albo udaje.Ostatnio oglądałem hobby z rzekomo 1998 roku jak się spytałem skąd Pan zna rok produkcji stwierdził , że tak ma napisane na dokumencie zakupu.Na zaczepie natomiast widniała data 1989r.:niewiem:Stan jej to potwierdzał.

 

Silnik 2.0 TD, MW 1420, DMC 1945, DMC przyczepy nie wiem?

Dzieci jeszcze małe, więc nie zamierzamy jeździć po Europie, zakładam dłuższe postoje np. nad morzem, w paru miejscach ewentualnie. Czyli nie będziemy jej używać intensywnie.

U nas dwójka maluchów, pieska już niestety z nami nie ma :oslabiony:. Mąż nie będzie miał możliwości siedzenia z nami non stop, ktoś musi na to wszystko zarabiać, ale zamierzam zapraszać wtedy rodziców, znajomych. Dlatego chciałabym coś większego niż 3 osobowe. Gorsze manewrowanie i większe spalanie może być, ale B+E odpada.

Pisałam o Swiftach, bardzo miłe dla oka przyczepki. Możecie coś na ich temat powiedzieć?

Forum będę przetrząsać, bardzo mi się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC przyczepy z hamulcem to pozycja O2 w papierach auta, obstawiam przedział 1000-1500kg. Podaj jeszcze ewentualnie moc, ale obstawiam, że przyczepa o masie do 1300DMC będzie dla Was max wyborem - aby holownik spokojnie jechał.

 

odnośnie przyczep - poczytaj o wadach i zaletach Angielek, - bo patrząc na wymagania to wydaje się bardzo prawdopodobne, że tylko one Wam zostaną. Przyczepy tzw :] Europejskie - przy DMC 1200-1300 nie przekroczą raczej 5m długości (zabudowy) + zaczep.

 

Jeżeli ma być duża i stosunkowo tania - poszukaj angielek na 2 osiach - są tańsze i większe a i DMC pewnie się zmieści, jedynie przy manewrowaniu będzie kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC przyczepy masz określone w dowodzie rejestracyjnym samochodu w rubryce Q2 (z hamulcem najazdowy i ta będzie w twojej sferze zainteresowań) rubryka Q1 podaje DMC przyczepy bez hamulca ale według przepisów może być max = 750kg a to za mało na większa przyczepę.

Zerknij w dowód auta i podaj jeszcze to DMC przyczepy z rubryki Q2. Jeżeli ntam jest pusto (a nie powinno być) to będzie Was jeszcze czekać wizyta u diagnosty i w wydziale komunikacji aby dokonać formalność.

Ewentualnie podaj model, rocznik i markę auta to DMC przyczepy poszuka się w necie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.