Skocz do zawartości

Duża przyczepa, małe dzieci.


maaika

Rekomendowane odpowiedzi

Maaika, ja również jestem szczęśliwym posiadaczem 2 pociech - 10 i 2 lata i stanowczo doradzam zakup przyczepki z 2 sypialniami - czyli 4-5 osobowej ale raczej nie większej. Na to że ktoś do Was dojedzie weź poprawkę - otóż zapewne dojedzie jeśli będzie fajna pogoda a wtedy spokojnie prześpi się w przedsionku ( są ku temu przeznaczone specjalne rozkładane sypialnie lub też przedsionki z rozbudowaną częścią sypialną ) lub dodatkowym namiocie. Natomiast jeśli będziecie chcieli tylko Waszą czwóreczkąruszyć gdzieś "dalej" to w grę wchodzi temat zatargania tam gdzieś przyczepki. A w tym momencie ciężąr i wielkość ma naprawdę duże znaczenie. Wcześniej miałem Hobby 420 rok 1988 ale układ łóżek mi nie odpowiadał gdyż jedno rozkładało się tak że aby przejść trzeba było przez nie przeskakiwać, w chwili obecnej mam Burstnerkę 465 z 1998r. i jest super. Na podstawie moich doświadczeń sugerowałbym Ci przyczepkę o długości w przedziale 440 - 470 cm. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No chyba, że lubi się angielki na dodatek duże to można się pokusić i kupić wersję kontynentalną z drzwiami po obu stronach.

http://www.ebay.co.uk/itm/Bessecarr-Cameo-600-GLX-Continental-/110996094907?pt=UK_Campers_Caravans_Motorhomes&hash=item19d7e1ffbb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi200 ma rację z wielkością przyczepki, jest jeszcze problem z doświadczeniem jazdy i manewrowania na polu z przyczepką. Czy macie w tej materii praktykę?

 

Żadnej. Po zastanowieniu faktycznie taka mniejsza ale z dwoma sypialniami wydaje się dobrym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak budka ma około 4,5 do 5 metrów wewnątrz to jest dla 4 osób naprawdę wystarczajaca. Nawet mniejsze wystarczą jeśli są sensownie rozplanowane.

 

A właśnie rozplanowanie przy dzieciach jest moim zdaniem ważną rzeczą. Pisałem już o tym kilka razy co u mnie się sprawdza w załodze 2+2. Dzieci dobrze jest położyć do sypialni 2-osobowej (na przodzie bądź tyle przyczepy) i zamknąć drzwiami. Wówczas cała reszta budy jest w pełni funkcjonalna dla rodziców siedzących nieco dłużej niż dzieci. Dlatego klasyczny układ z dwiema podkowami, w tym jedna zamykana, sprawdza się znakomicie.

 

A ewentualni goście niech się prześpią w przedsionku. Proponuję samorozstawiający sie namiot z Decathlon'u za około 300 zł wstawiony do środka do przedsiona bez żadnych szpilek, linek itp. Nawet znacznie taniej jest kupić ten namiot dla znajomych za własne pieniądze i ich zapraszać czasami niż kupić też za własne pieniadze budę na 6 osób i wszędzie z nią jeździć nawet gdy załoga jest mniejsza. Po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(...)

Proponuję samorozstawiający sie namiot z Decathlon'u za około 300 zł wstawiony do środka do przedsiona

(...)

znacznie taniej jest kupić ten namiot dla znajomych za własne pieniądze i ich zapraszać czasami niż kupić też za własne pieniadze budę na 6 osób i wszędzie z nią jeździć

(...)

 

Jestem z Ciebie dumny kolego.

:piwko:

Do tego koc i pompowany materac i daję głowę, że wrażenia niezapomniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj maaika, dołożę swoje 3gr...macie małe dzieciaczki, wiec nawet mała przyczepka ze spaniem; przód podkowa i rozkładane z tyłu spokojnie wystarczy. od 4m z haczykiem i więcej

to wasza pierwsza budka, dzieci podrosną ( to ładne parę lat) kupicie coś większego, wtedy już z doświadczeniem i znajomością własnych potrzeb...

z mniejszą budką łatwiej się przemieszczać, manewrować ale i 5m też nie robią większych problemów, wiadomo trzeba trochę potrenować

co do gości, to jak najbardziej namiocik, łóżko polówka, lub materace do przedsionka w śpiwory i :sleep: ful wypas...:bzik:

nawet widziałem akcje jak para dojechała na kemping i na noc składali tylną kanapę w kombi i spali..:miga: jedna dwie noce w lato nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam swoją babcie 2 lata,4,8 m długa w srodku,pojechaliśmy 2+3,i znajomi,w namiocie podczas burzy,spokojnie spali na podłodze w przyczepie,i było ok,pojeżdziłem małą wiem czego mi brak,i jakie mam teraz wymagania,przedewszystkim wiem jak sie przemieszczaći jeżdzić,dodam że na początku spalanie miałem w skali 25/30l na 100km,teraz jestem w stanie zejść spokojnie do 14l,także jak kolega "ryba98" napisał doradze również kupno miejszej przyczepy na początek,pojeżdzicie troche i poznacie jakie ma spełniać wymagania przyczepa pod wasze siedzenia30.gif,

ps.Nie mówie tu o n126,nie aż tak małaale na p[oczątek coś około 4,5m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą mężowi mówiłam, że forumowicze radzą mniejszą jednak :) A tu kolejne głosy za :)

Chyba na tym stanie i pora zacząć rozglądać się za przykładami.

Zapewne są przyczepy lepsze i gorsze, jeszcze nie zgłebiłam tematu i nie mam pojęcia, które to które. Najważniejsze w tej chwili wydaje mi się to, żeby była sucha. No i układ jezdny. Resztę, czyli jakieś usterki wewnętrzne mąż i tata spokojnie naprawią. Czy są przyczepki, o których mówi się, że z reguły są suche??? Czy to loteria?

Edytowane przez maaika (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet najlepszą przyczepę można zniszczyć, moim zdaniem najwięcej zależy od właściciela.

Choć sam użytkuję angielkę, wiem że nie mają dobrych notowań. Może niemieckie przyczepy, proponowałby przejrzenie postów w Kąciku kupującego.:skromny:

 

Dużo tego ale ciekawa lektura, dowiecie się też na co zwracać uwagę. Przejrzejcie też Sympatyków marek. Jest zima, wieczory są długie więc nuda raczej wam nie grozi :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisząc wcześniej miałem na myśli budkę z linka.

http://otomoto.pl/hobby-prestige-420-T3390000.html

 

niemiecka dobra marka Hobby najlepszy model "prestige" z drewnianymi meblami. wg. mnie jak na lata 90-te (rok 93' ) bardzo dobrze się prezentuje z zewnątrz, a i w środku też jest naprawdę ładnie...i ten zapach drewna smirk%281%29.gif

budka ma naprawdę wszystko co trzeba - jest w opisie

 

ps. też posiadam hobby, też model prestige i z czystym sumieniem polecam tę markę...:ok:

 

jak budka będzie daleko, poproś kogoś z forum o pomoc we wstępnych oględzinach...szkoda jechać 300km, w ogłoszeniach różnie piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.