Skocz do zawartości

WAKACJE CHORWACJA 2013


Rekomendowane odpowiedzi

Też o tym campie myślałem ale:

1. jest mocno odsłonięty w kierunku na morze - pytanie jak tam z wiatrem i falami (możliwe ograniczenia do wypłynięcia pontonem)?

2. sam camp wydawał mi się mocno "górzysty" - pytanie czy nie ma problemów z wjechaniem długim składem (holownik 5 m a cepa 7 m) + ustawieniem go na parceli?

3. Jak wygląda możliwość jeżdżenia na rowerach (szczególnie dzieci)?

4. Jak wygląda obłożenie campu w 3 pierwszych tygodniach sierpnia? (rezerwacja obowiązkowa?)

5. Czy jest dostępna jakakolwiek plaża dla dzieciaków (żwirek a nie beton)?

 

I ostatnie pytanie: dlaczego nie camp Jazina i już szczególnie camp Jezera (szczególnie ten wygląda sensownie).

 

BARDZO dziękuję za odpowiedź :pad:

 

 

No to chyba już Ci Bartek odpowiedział. Ja tam byłem jakiś 5 at temu. A nawet wtedy z takim zestawem miałbyś problem. Camping jest zacieniony, z pięknym widokiem na Kornati ale ma małe parcele. Jest na końcu kapitalna plaża z piaseczkiem, w spokojnej zatoczce - idealnie dla dzieci :)

 

Inne campy na Murterze nie są na otwarte morze - ten jest i dlatego ma ten urok :)

 

Tamte są przy zamkniętych zatokach, prawie bez ruchu wody...Ja za takimi nie przepadam ale jeżeli są fajne...wszystko jest kwestią gustu :)

 

Powodzenia :)

 

U mnie jak tak dalej pojdzie, to nie bedzie promocji do drugiej klasy... :(

 

Uuuu :( a co nie zagrało? Przecież jeszcze kupę czasu do czerwca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 452
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziękuję za informacje. Ze względu na pływanie pontonem szukam campingu osłoniętego od morza (mniejsze ryzyko pojawienia się złych warunków do wypłynięcia). Czy ktoś z Was był na jednym z 2 zaproponowanych przeze mnie campingach? Który wybrać? 

Dziękuję kolego za propozycję zmiany miejsca ale Istra odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra wszystko, tylko za moich czasów za naganne z zachowania nie bylo promocji do nastepnej klasy...

 

Za moich czasów nie było wychowania bezstresowego i dostanie w  :pupa: pasem od ojca, czy linijką po łapach od nauczyciela, a nierzadko dziennikiem przez łeb, nie było niczym nadzwyczajnym. A dzięki temu posłuch był. :policja: Moim zdaniem teraz tego brakuje. Co nie znaczy, że namawiam do lania Twojej pociechy w tyłek...:)

 

Dziękuję za informacje. Ze względu na pływanie pontonem szukam campingu osłoniętego od morza (mniejsze ryzyko pojawienia się złych warunków do wypłynięcia). Czy ktoś z Was był na jednym z 2 zaproponowanych przeze mnie campingach? Który wybrać? 

Dziękuję kolego za propozycję zmiany miejsca ale Istra odpada.

 

Jakby co, to Slanica ma swoja przystań właśnie w tej zatoczce z piaseczkiem, w zacisznym miejscu, porcik jest przy małej wysepce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Ze względu na pływanie pontonem szukam campingu osłoniętego od morza (mniejsze ryzyko pojawienia się złych warunków do wypłynięcia). Czy ktoś z Was był na jednym z 2 zaproponowanych przeze mnie campingach? Który wybrać? 

Dziękuję kolego za propozycję zmiany miejsca ale Istra odpada.

@barwol napisał: Ze względu na pływanie pontonem szukam campingu osłoniętego od morza

(mniejsze ryzyko pojawienia się złych warunków do wypłynięcia)

 

Polecam dwa kempingi < w bardzo spokojnej zatoczce

Z tego miejsca wjazd na kemping > brama po obróceniu o 180° masz łagodne zejście do wody.

Pontonem płyniesz do punktu A tu jest ogrodzona bojami plaża, zerknij na moje > zdjęcie

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IRED - fajne miejsce - masz może jeszcze jakieś zdjęcia/namiary? Czy rezerwacja jest potrzebna? Jak wyglądają sanitariaty? Dziękuję za trochę więcej informacji :rolleyes:

 

Bardzo możliwe, że będe tam z poczatkiem lipca - własnie za namową Ireda. Będe miał najnowsze info. Pytaj po 15-tym... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IRED - fajne miejsce - masz może jeszcze jakieś zdjęcia/namiary? Czy rezerwacja jest potrzebna? Jak wyglądają sanitariaty? Dziękuję za trochę więcej informacji :rolleyes:

@barwol napisał: IRED - fajne miejsce

-masz może jeszcze jakieś zdjęcia/namiary?

kamp 1= N42,77535, E17,88531 < GPS > kamp2=N42,77479, E17,88441

kamp 1  < view street >  kamp 2

... obracaj wirtualnym obrazem

kamp 1  < moje zdjęcia > kamp 2

kamp 1 < namiary > kamp 2

 

Czy rezerwacja jest potrzebna?  < nie potrzebna

Nigdy w życiu nie rezerwowałem miejsca na kempingu.

 

Jak wyglądają sanitariaty? < sanitariaty bez zastrzeżeń, podczas naszego pobytu

Na kampie 1 wyposażenie nowsze, na kampie 2 starsze (była obietnica wymiany)

 

Dziękuję za trochę więcej informacji < oprócz pontonu, zabierz rowery.

Jest gdzie jeżdzić, jeżeli będzie zainteresowanie napiszę więcej.

Pozdrawiam,

PS

Na  dwa zachody słońca pokonujemy naszą trasę < zapoznaj się

gdzie i jak jedziemy + nasze noclegi na trasie polecamy.

Klikaj na wszystko co naniosłem na mapę, dowiesz się więcej.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@barwol napisał: IRED - fajne miejsce

-masz może jeszcze jakieś zdjęcia/namiary?

kamp 1= N42,77535, E17,88531 < GPS > kamp2=N42,77479, E17,88441

kamp 1  < view street >  kamp 2

... obracaj wirtualnym obrazem

kamp 1  < moje zdjęcia > kamp 2

kamp 1 < namiary > kamp 2

 

Czy rezerwacja jest potrzebna?  < nie potrzebna

Nigdy w życiu nie rezerwowałem miejsca na kempingu.

 

Jak wyglądają sanitariaty? < sanitariaty bez zastrzeżeń, podczas naszego pobytu

Na kampie 1 wyposażenie nowsze, na kampie 2 starsze (była obietnica wymiany)

 

Dziękuję za trochę więcej informacji < oprócz pontonu, zabierz rowery.

Jest gdzie jeżdzić, jeżeli będzie zainteresowanie napiszę więcej.

Pozdrawiam,

PS

Na  dwa zachody słońca pokonujemy naszą trasę < zapoznaj się

gdzie i jak jedziemy + nasze noclegi na trasie polecamy.

Klikaj na wszystko co naniosłem na mapę, dowiesz się więcej.

 

Ired

 

Który z tych w sumie trzech kampów polecasz najbardziej?  Bo jest chyba jeszcze jeden po przeciwnej stronie zatoki.

 

Dwa lub trzy zestawy w tym jedna duża przyczepa i dwie 4 metrowe. 3 x 2+1 (7 latki z rowerami)

 

Mnie spodobał się Banja ale na jednym z Twoich zdjęć widać drogę powyżej kempigu. Czy to "Jadranska Magistrala" ? Jeżeli tak to chyba hałas przez całą dobę?

 

Masz może więcej zdjęć? Czy sa jakieś drogi, mogą być polne, którymi można dostać się nad otwarte może?

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądaliśmy dokładnie campy polecane przez Ireda i wychodzi na to, że przynajmniej dwa z nich leżą w bezpośrednim sąsiedztwie, bądź blisko "Jadranki" . Choć on sam pomimo mojej prośby, jako znawca tej zatoki, nie wypowiedział się na ten temat.

 

Podejrzewamy zatem, że niestety będzie ona słyszalna, tym bardziej, że jest to już odcinek, gdzie nie ma autostrady i cały ruch na Dubrownik idzie "Jadranką" I to 24h :(

 

Myślimy zatem o campingu Prapratno. Czy ktoś tam był i może coś powiedzieć? Czy mieszkańcy campingu mają dostęp do basenu który jest na terenie hotelu? Czy można tam gdzieś zrobić wycieczkę rowerową z siedmiolatkami? A może ktoś tam też się wybiera z początkiem lipca? 

 

Pozdrawiam

Kajtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My lecimy zaraz po świadectwach i gdzieś do 10-go. Później wchodzi max taryfa za camping  :look:

 

Będziemy prawdopodobnie w dwa, może trzy zestawy 2+1  :piaskownica:

Edytowane przez Kajetan1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajtek - my jedziemy do Prapratno w połowie czerwca to wtedy się wypowiemy :] - ale jesteś pewien, że tam w ogóle jest hotel ? Owszem, na stronie właściciela - głównie jest opis hotelu - trochę o kempie - ale hotel to jest chyba dużo bliżej Dubrovnika?

 

jeżeli przejedziesz sobie na street view odcinek od Prapratno do drogi głównej - do Ston-u to raczej wyjdzie na to, że z rowerami będzie ciężko - jest tam stromo i bez chodnika. Pewnie kawałek można się przejechać drogą wzdłuż wybrzeża - ale to pewnie nie za daleko.

 

my traktujemy ten kemping jako miejsce na 2-3 dniowy odpoczynek po jeździe do Chorwacji. Jeżeli będziemy mieć siły to wybierzemy się na "rejs" na wyspę Mijet - bez auta - cena wychodzi wtedy śmieszna, a na statku nawet w upały jest przyjemnie :]

 

cała zatoczka jest tutaj -> http://goo.gl/maps/5SXvn , wiele atrakcji możliwych do zobaczenia piechotą nie ma....

 

nachylenie ok 10% http://goo.gl/maps/qkhL0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych kempingiem Prapratno. W zatoczce jest tylko kemping, nie ma żadnego hotelu. Jest duży, leży przy piaszczystej plaży- wiadomo unikat w Chorwacji. Jakieś zdjęcia z kempingu chyba dodałam do swojej relacji.

Co do zatoczki polecanej przez Ireda....Byliśmy zlustrować te kempingi i jak dla mnie- porażka. Przede wszystkim nastawcie się, że nie ma jako takiej plaży. Wokół zatoki biegnie wąska droga, która łączy się z ok.metrowej szerokości ,,plażą" albo i tego nie ma. Nie doszliśmy do Bambo ani Banja ale widzieliśmy kemp.Polje w samym centrum. Sąsiaduje z kościołem, nie wiem czy w Chorwacji też dzwonią o 7ej na mszę tak jak w Polsce, ale trzeba to brać pod uwagę :] . Tak wygląda kemping i cennik-trochę słabo widać

 

  post-5001-0-52784900-1365250956_thumb.jpg post-5001-0-85366500-1365250984_thumb.jpg

  post-5001-0-16427700-1365251042_thumb.jpg

 

Drugi kemping,z prawej strony zatoki, jakiś prywatny, bez nazwy. Jakaś stara rozwalona przyczepa tam stała i nic więcej..Niestety nie zrobiłam zdjęcia  kempingu..Droga do tego kempingu i plaża:

    post-5001-0-31883000-1365251360_thumb.jpg

Trochę wąsko jak trzeba by było się mijać z kimś jadącym z naprzeciwka.

 

Żałuję, że nie widzieliśmy kempingu Bambo, ale jak piszą na cro.pl to też bardzo wąski przejazd, że ma się wrażenie że koła z jednej strony wpadną do wody. Najlepiej pojechać samymi samochodami i się rozejrzeć, bo raczej nie ma w miasteczku możliwości stanięcia całymi zestawami, wszędzie ciasno. My po zobaczeniu okolicy, tych dwóch kempingów, woleliśmy zostać na Prapratno mimo że drogi . Pozdrawiam Ela



Może Ired masz jakieś zdjęcia z plaży przy kempingu na którym byłeś czy też kempingu Bambo? Jestem ciekawa jak tam wygląda.

Edytowane przez jacek65 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych kempingiem Prapratno. W zatoczce jest tylko kemping, nie ma żadnego hotelu. Jest duży, leży przy piaszczystej plaży- wiadomo unikat w Chorwacji. Jakieś zdjęcia z kempingu chyba dodałam do swojej relacji.

Co do zatoczki polecanej przez Ireda....Byliśmy zlustrować te kempingi i jak dla mnie- porażka. Przede wszystkim nastawcie się, że nie ma jako takiej plaży. Wokół zatoki biegnie wąska droga, która łączy się z ok.metrowej szerokości ,,plażą" albo i tego nie ma. Nie doszliśmy do Bambo ani Banja ale widzieliśmy kemp.Polje w samym centrum. Sąsiaduje z kościołem, nie wiem czy w Chorwacji też dzwonią o 7ej na mszę tak jak w Polsce, ale trzeba to brać pod uwagę :] . Tak wygląda kemping i cennik-trochę słabo widać

 

  attachicon.gifP1100627.JPG attachicon.gifP1100628.JPG

  attachicon.gifP1100629.JPG

 

Drugi kemping,z prawej strony zatoki, jakiś prywatny, bez nazwy. Jakaś stara rozwalona przyczepa tam stała i nic więcej..Niestety nie zrobiłam zdjęcia  kempingu..Droga do tego kempingu i plaża:

    attachicon.gifP1100641.JPG

Trochę wąsko jak trzeba by było się mijać z kimś jadącym z naprzeciwka.

 

Żałuję, że nie widzieliśmy kempingu Bambo, ale jak piszą na cro.pl to też bardzo wąski przejazd, że ma się wrażenie że koła z jednej strony wpadną do wody. Najlepiej pojechać samymi samochodami i się rozejrzeć, bo raczej nie ma w miasteczku możliwości stanięcia całymi zestawami, wszędzie ciasno. My po zobaczeniu okolicy, tych dwóch kempingów, woleliśmy zostać na Prapratno mimo że drogi . Pozdrawiam Ela

 

Może Ired masz jakieś zdjęcia z plaży przy kempingu na którym byłeś czy też kempingu Bambo? Jestem ciekawa jak tam wygląda.

 

Bardzo Ci dziękuję za wyczerpujące info. Potwierdzasz tylko nasze obawy :)

 

Kolega Ired zamilkł w temacie jak kamień.

 

My wywnioskowaliśmy mniej więcej to samo co ty ze street view. 

 

Pozostaje zatem Prapratno. Czy ktoś może sie orientuje jak jest cena promu z rowerami, albo może podrzucić linka do strony??

Chyba, że to Jadrolinija, to wtedy nie ma problemu - znajdę :)

 

Nie no zdjęcie sanitariatu powala, taki standard był akceptowalny 10-15 lat temu, jak się jeździło za psie piniądze. To jest nie warte nawet tych 15 euro... :krzykacz:

Edytowane przez Kajetan1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.