Skocz do zawartości

WAKACJE CHORWACJA 2013


Rekomendowane odpowiedzi

Powiem to tak, ja osobiście jeżdżę przez Zwardoń ale to z powodu przyzwyczajenia chyba bardziej, jakoś tak automatycznie skręcam w lewo na Żywiec zamiast w prawo na Cieszyn :D

Ale jak jedziesz z północy to lepiej odbij na Cieszyn i za granicą zjedziesz na drogę na Słowację. O tej porze co piszesz będzie pusto więc do Żyliny przelecisz szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 452
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

aby jeszcze słowackiej policji nie było, ta ich nagonka mnie strasznie męczy,

byc może faktycznie pojedziemy przez Cieszyn i Słowację

Wiesz z tą nagonką to nie do końca tak jest. Takie to wytłumaczenie tego że łapią nas biednych poloczków, ale prawda jest taka że jak się jedzie przepisowo to nic nie robią. Przejeżdżając granice PL trzeba zmienić mentalność i wziąć pod uwagę to że ograniczenia to są faktycznie ograniczenia a nie jak u nas prędkości sugerowane i będzie wtedy OK :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petek napisał 08 marca 2013 - 08:24
Odradzam autostradę w Czechach. Lepiej w Żorach odbić na Cieszyn i stamtąd do Żyliny jechać. Szkoda przyczepy na czeskie dziury. Po zeszłorocznych wakacjach powiedziałem, że nigdy więcej przez Czechy z przyczepą nie jadę.

Ja już od wielu lat zrezygnowałem z przejazdu auto+przyczepa przez CZ.

Poluzowane śruby łączące budę z ramą oraz przy haku, auto + potłuczone talerze (zabezpieczone) w przyczepie.

bartosz_b  napisał 08 marca 2013 - 10:33
Na Bratysławę jeżdżę często i teraz tam nie ma żadnych remontów. Od Żyliny jedzie się autostradą. Z Cieszyna do Cadcy trzeba trochę liczyć a później jeszcze do Żyliny ale ja osobiście tą drogę wolę od czeskiej.
Dodam że drogę od Cieszyna do Słowackiej granicy wyremontowali i większość wsi jak Jablonków czy inne Mostu u Jablonkova objeżdża się obwodnicami/

Z BB prosto na Zwardoń droga jest bez szaleństwa, jak masz pecha to można wpaść w korek z BB do Żywca i jedziesz wtedy te 20km prawie godzinę no i od Zwardonia do Cadcy z drogą nic nie zrobili więc szaleństwa nie ma.
Droga w  rejonie BB - Zwadroń < jaka jest zerknij, + rejon Katowic = warto wiedzić co podaje GDDKiA polecam.

 

bartosz_b Napisano dziś, 10:58
Powiem to tak, ja osobiście jeżdżę przez Zwardoń ale to z powodu przyzwyczajenia chyba bardziej, jakoś tak automatycznie skręcam w lewo na Żywiec zamiast w prawo na Cieszyn
Ale jak jedziesz z północy to lepiej odbij na Cieszyn i za granicą zjedziesz na drogę na Słowację. O tej porze co piszesz będzie pusto więc do Żyliny przelecisz szybko.

 

Żeby nie powtarzać:

Wszystko rzetelnie opisałem na str. 2 tego wątku >  01 marzec 2013 - 19:10  >  mój post #27

 

Nasz ostatni wyjazd < wracając tak pojechaliśmy (czerwona linia) oddal znajdziesz więcej info.

W lutym 2013 jechaliśmy z W-wy do Wisły pomyślałem że w rejonie Katowic > BB już jest po remontach.

Staliśmy w tym rejonie ~2h.

Odsyłam do wyżej wklejonej mapy GDDKiA, warto przed kazdym wyjazden tam zerknąć.

Wracaliśmy z Wisły do Warszawy tak jak we wrześniu 2012r. czerwoną linia.

 

Dodam że przejaz przez CZ odcinek A - B < jest bezpłatny=bez winiety CZ.

... na tym forum jest błędne info.

Pozdrawiam,

PS

Reasumując każdy jedzie tak jak chce lub lubi, szkoda zestawu auto+przyczepa na CZ drogi=niby autostrady.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, Drage tu mamy upatrzone kempingi nie wiem który wybierzemy, kempingi bez prądu ale z prysznicami, ciepła wodą ,WC, powrót jeziora plitvickie, balaton, słowacja ( Liptowski Mikulasz )

 

my się do Chorwacji wybieramy 28 czerwca, jak tylko młody ze szkoły wyjdzie :), planujemy start z w-wy w piątek wieczorem a w sobotę rano chcemy dotrzeć do Słowenii, okolice Postojnej, zamek, jaskinia szkocjańska, ponieważ jedziemy z w-wy zdecydowanie lepiej jest nam w Siewierzu w prawo i zaraz na autostradkę i do Czech, później Austria ( można przez Znojmo kości rozprostować po chińskim bazarze polatać :)  tam w środku nocy otwarte )  

ze Słoweni to już do Chorwacji do Rijeki i magistralą do kąd dojedziemy to dojedziemy znaczy jak daleko ale pewnie zatrzymamy się w Senj, i dalej w dół magistralą w okolice miejscowości Pakostane, Drage tu mamy upatrzone kempingi nie wiem który wybierzemy, kempingi bez prądu ale z prysznicami, ciepła wodą ,WC, powrót jeziora plitvickie, balaton, słowacja ( Liptowski Mikulasz )

czas wyjazdu 3 tygodnie, chcemy dość szybko a zarazem ciekawie dotrzeć do Drage, dojazd powinien nam zająć 2, 3 dni , pobyt w Drage 10 dni, i 7 dni na powrót

Co to za kempingi bez prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co roku jestem zimą w okolicy Liptowskiego Mikulasza i widzę co się dzieje, jeszcze gorzej niz u nas, oczywiście stoją tam gdzie jest absurdalne ograniczenie np. z górki 2 pasy i 40 km/h i tam wyłapują, słowaków nie czepiają się tak jak nas, mam wielu przyjaciół słowaków i tez to potwierdzają w sezonie jest zmasowany atak na polaków.

Jak dojechać do Cro to wiem,w zeszłym roku byłem 4 razy zawodowo, przez Budapeszt, przez Wiedeń  a w tym obiecałem rodzinie wakacje, pomimo wszystko warto poczytać jak to się drogi zmieniają jedne budują drugie rozbudowują :) a my nic o tym nie wiemy bo kiedyś były złe i je omijamy. pierwszy raz będe tam jechał z przyczepą więc każda podpowiedź jest cenna   



te kempingi nas interesują :

http://forum.karawaning.pl/topic/12644-pytanie-kemping-chorwacja-miejscowosc-drage/

Edytowane przez Marc_Mari (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co roku jestem zimą w okolicy Liptowskiego Mikulasza i widzę co się dzieje, jeszcze gorzej niz u nas, oczywiście stoją tam gdzie jest absurdalne ograniczenie np. z górki 2 pasy i 40 km/h i tam wyłapują, słowaków nie czepiają się tak jak nas, mam wielu przyjaciół słowaków i tez to potwierdzają w sezonie jest zmasowany atak na polaków.

Jak dojechać do Cro to wiem,w zeszłym roku byłem 4 razy zawodowo, przez Budapeszt, przez Wiedeń  a w tym obiecałem rodzinie wakacje, pomimo wszystko warto poczytać jak to się drogi zmieniają jedne budują drugie rozbudowują :) a my nic o tym nie wiemy bo kiedyś były złe i je omijamy. pierwszy raz będe tam jechał z przyczepą więc każda podpowiedź jest cenna   

 

te kempingi nas interesują :

http://forum.karawaning.pl/topic/12644-pytanie-kemping-chorwacja-miejscowosc-drage/

 

@ > Marc_Mari

... Jak dojechać do Cro to wiem...

Moje nasze trasy w  "stronę słońca" < wraz z noclegami zawsze z dostępem do prądu

 

@ Marc_Mari

... w sezonie jest zmasowany atak na polaków...

 

Tylko R A Z byłem zatrzymany przez policję i kontrolowany=winieta w tym miejscu < STOP

... miałem dokładnie na rozwidleniu dróg na pasach

 

Pozdrawiam,

Przez Słowację wcześniej Czechosłowację jeżdzimy od kilku dziesięcioleci.

W Chorwacji nie ma już kempingów bez dostępu do prądu.

Raz chorwat zapytał mnie ile VOLT sobie życzę na kempingu 12V czy więcej...

12V to było wino własnej produkcji ... więcej Volt to bimber...

Był to jedyny kemping bez prądu, gdzie gospodarz oferował swoje napoje POLAKOM taniej, NIEMCOM drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżąc po Mikulaszu przez tydzień ( dwa razy dziennie ) za każdym razem jak widziałem zatrzymanie przez Policję to zawsze był polak, a więc co najmniej 14 aut + oponia mieszkańców Mikulasza daje do myslenia

załączony link jest do kilku kempingów wszystkie bez prądu i one nas interesują, chcemy kupiś solar i nie płacenie za prąd zaraz zwróci wydatek na solar. I solar już zostanie na wypady na rybki

jeśli jest ktoś zainteresowany takim wyjazdem zapraszamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżąc po Mikulaszu przez tydzień ( dwa razy dziennie ) za każdym razem jak widziałem zatrzymanie przez Policję to zawsze był polak, a więc co najmniej 14 aut + oponia mieszkańców Mikulasza daje do myslenia

załączony link jest do kilku kempingów wszystkie bez prądu i one nas interesują, chcemy kupiś solar i nie płacenie za prąd zaraz zwróci wydatek na solar. I solar już zostanie na wypady na rybki

jeśli jest ktoś zainteresowany takim wyjazdem zapraszamy :)

Powiem Ci, że gdybym wiązał się na dłużej z moją przyczepką, to pewnie bym się skusił na solar, wyjazd na taki kemp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ > gusia-s napisała: 08 Marz 2013 - 20:06

Ależ oczywiście że są: <  I dobrze że jeszcze istnieją takie niby kempingi.

 

Mnie /nam ten rejon kojarzy się z ćipką i serem.

Byliśmy tu dawno temu, kto wie może odwiedzimy ten rejon raz jeszcze.

 

W swojej kantyczce/kajecie znalazłem nasz kemping Dražica

dla potomnych podaję lokalizcję obu miejsc.

A - B  < zerknij

 

punkt A, Dražica < INFO > Škovrdara, punkt B

 

Pozdrawiam,

PS

Zapraszam ciekawskich:

< info > ser


 

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może znalazby się ktoś chętny przeprowadzić "nowiciuszy" przez ten piekny kraj ?

Mamy wprawdzie plan wyjazdu , ale brak nam odwagi " tak samemu w obcym państwie ..... "

Termin wyjazdu w zasadzie jest nam obojątny , coś między czerwcem ,a wrześniem .

Chcielibyśmy zobaczyć :

- wodospady Krka

- Pitwickie jeziora

Chętnie pozwiedzamy Zadar, Split ....

Przejechać się  Jardanką nad Adriatykiem

Ehhhhh

Może ktoś pozwili nam się dołaczyć ?

Nasza załoga to 2 + 1 ( siedmio letnia panienka ) .

 

A przecież nikt Wam nie broni. Poza tym jest założony osobny wątek Bałkany 2013 przeze mnie, gdzie zbieram ekipę na wspólny wyjazd na Chorwację. Zapraszam do lektury.

 

my się do Chorwacji wybieramy 28 czerwca, jak tylko młody ze szkoły wyjdzie :), planujemy start z w-wy w piątek wieczorem a w sobotę rano chcemy dotrzeć do Słowenii, okolice Postojnej, zamek, jaskinia szkocjańska, ponieważ jedziemy z w-wy zdecydowanie lepiej jest nam w Siewierzu w prawo i zaraz na autostradkę i do Czech, później Austria ( można przez Znojmo kości rozprostować po chińskim bazarze polatać :)  tam w środku nocy otwarte )  

ze Słoweni to już do Chorwacji do Rijeki i magistralą do kąd dojedziemy to dojedziemy znaczy jak daleko ale pewnie zatrzymamy się w Senj, i dalej w dół magistralą w okolice miejscowości Pakostane, Drage tu mamy upatrzone kempingi nie wiem który wybierzemy, kempingi bez prądu ale z prysznicami, ciepła wodą ,WC, powrót jeziora plitvickie, balaton, słowacja ( Liptowski Mikulasz )

czas wyjazdu 3 tygodnie, chcemy dość szybko a zarazem ciekawie dotrzeć do Drage, dojazd powinien nam zająć 2, 3 dni , pobyt w Drage 10 dni, i 7 dni na powrót

 

To może podepniesz się pod wspólny wyjazd ??? Mam identyczne założenia, jeżeli chodzi o termin wyjazdu, w prawdzie trasa miała być torche inna, ale to kwesja dogadania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gusia-s znasz może więcej kempingów bez prądu ???

 

niestety na dzień dzisiejszy jestem uzależniona od prądu, na ten kemp. trafiłam przypadkiem

 

 

Mnie /nam ten rejon kojarzy się z ćipką i ...

 

 

 

ech faceci ... zawsze jedno i to samo w głowie :bevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paczek,

Może ktoś pozwili nam się dołaczyć ?

 

Nie ma sprawy, polecam naszego  gotowca=ściąga < zapraszam,

... gdzie jest wszystko o czym piszesz.

Klikaj na wszystko co naniosłem na mapę oprócz tras wszędzie znajdziesz małe lub większe info.

Po wstępnej wirtualnej wycieczce w realu będzie łatwiej śmigać.

 

Pozdrawiam,

Ired

 

Przyznaję, że dotychczas ciężko mi się czytało Twoje posty. Masz bardzo specyficzny sposób pisania  :niewiem: i jakoś nie mogę się do niego przyzwyczaić...

 

Ale Twoje linki do map i odnośniki - REWELACJA !!!. Ten gotowiec-ściąga. Bomba!! :brawo:

 

Co prawda trasę znam dobrze ale sposób prezentacji, ważne miejsca, opisy - pełen profesjonalizm. Szacun :blagac:

 

Od dzisiaj będę uważnie czytał Twoje posty :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.