Skocz do zawartości

WAKACJE CHORWACJA 2013


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 452
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Coz - nie kazdy ma mozliwosc urwania sie ze szkolnych obowiazkow swoich dzieci :( Ja bym bardzo chetnie pojchal w polowie czerwca - chociazby ze wzgledu na mniejsze zatloczenie i nizsze ceny, ale life is brutal i musze czekac do konca roku szkolnego, wyjazd jak juz pisalem zaplanowany na 29 czerwca w godzinach wieczornych.

 

Pzdr, Marcin.

 

Mafik

 

My podobnie zaraz po szkole. Jaki masz skład? U nas 2+1 7-latek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie stronę z większością kempingów położonych w Chorwacji, Bośni i Hercegowinie, Słowenii, Czarnej Górze i Serbii z ich kategoriami, ocenami i  aktualnymi cennikami:

http://www.avtokampi.si/

Wystarczy wybrać kraj - Drżawa

Region - Obmoćje lub ewentualnie wyspę - Otok

Typ kempingu - Vrsta ( dla tekstylnych , naturystów lub razem )

Kliknąć Prikazi i wyskoczą kempingi na wybranym obszarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wogóle bierze pod uwagę drugą połowę czerwca na Cro? Czy My z Maarec-em jesteśmy jedyni co preferują czerwiec na wyjazdy :]

 

Kajtek jeżeli chodzi o Prapratno to dam Ci znać bo powinniśmy tam zawitać koło 15 czerwca :], a Maarec ma tam być nawet wcześniej. Więc jak tylko na Dence uda nam się podłączyć znowu w tym roku do neta to dostaniesz relacje z pierwszej ręki :D

My wstępnie planujemy wyjazd w czerwcu ale na Istrie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak Bartek wspomniał - my ruszamy 12 czerwca, a max 14 chcemy być na Prapratno na jakieś 3 noce. Miejsce ma mieszane opinie - ten piasek na pewno nie będzie taki jak nad Bałtykiem - jak sie nie spodoba to szybko ruszymy na Denkę.

 

Koledzy - w temacie dzieci i szkoły - nigdy Was rodzice na wczasy po 10.06 nie urywali ?? mnie wielokrotnie - wystarczy szybka rozmowa z nauczycielem i nie będzie problemów - świadectwo można odebrać przez całe wakacje albo we wrześniu.

 

W czerwcu pogoda jest już, kempingi, knajpki i atrakcje są jeszcze troche tańsze  i nie ma tłumów - może warto sprawdzić?? ;]

 

Jak praca i zdrowie pozwoli to my ruszamy 12.06 tak mniej więcej o 7:52 w kierunku Chorwacji przez Słowację, Węgry - tu mam w planach dotrzeć na kemping w Letenye - na granicy Cro / Hun - ok godziny 19 - Odcinek prawie 700km - jak się nie uda - staniemy wcześniej W BUK - miejsce sprawdzone, odcinek 560 km od domu. Jeżeli uda się dotrzeć do Letenye - to po przespanej nocce ruszamy rano jak najwcześniej na Chorwackie autostrady i planuję dotrzeć na Peljesac - do Prapratno - jeżeli coś pójdzie nie tak (np dziecko będzie narzekać) to zjedziemy wcześniej na wybrzeże - gdzieś w okolice Makarskiej.  Nie przynudzając - dalej w planach jest kemping Denka w Loviste, później Vira na Hvarze i jeszcze jakiś jeden bardziej na północ na 1-2 noce - aby bliżej było do domu. Powrót 29 lub 30.06 tak mniej więcej o 17:40 pod domem - niestety ten moment, jak i pożegnanie z Chorwacją na kolejne 340 dni śni mi się już po nocach :/

 

spokojnie już nie całe 3 miesiące :] a 9 już minęło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa trasa, godzinowa ;)

ze szkoły można i by urwać ale co później jak inne dzieciaki w lipcu czy sierpniu wyjadą to co nasze będą w piaskownicy same pod blokiem :(

ja na szczęście na 3 tyg zabieram je w lipcu później rodzice na polskie morze i tak naprawdę 3/4 wakacji są w rozjazdach i to moje szczęście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w tym roku szkoła kończy się 28 czerwca więc urywanie się z dwóch tygodni to kupa czasu. Minusem jest też to, że zawalam szkołę, a później i tak trzeba kombinować dwa miesiące żeby jakoś dziecku czas zorganizować. Pozatym niskie ceny są na wielu campingach do 15 lipca więc chyba niewiele się zyskuje goniąc na wakacje tak wcześnie. Z drugiej strony jak patrzę co wyrabia pogoda najchetniej wyrwałbym już w maju :(Ta pogoda czerwcowa to np na wysokości Pag'u nie rozpieszczała w zeszłym roku ! Ale w niżej na poludniu powinno być lepiej.https://picasaweb.google.com/117731157142678959563/Wakacje2012Chorwacja?noredirect=1#5759580923867484034 tak nas przywitała Chorwacja.

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mafik

 

My podobnie zaraz po szkole. Jaki masz skład? U nas 2+1 7-latek.

 

U mnie 2+2 (chlopak 5 i dziewuszka 7 lat)

 

nas też dzieciaki trzymają do 29 czerwca, Mafik lecimy w tym samym czasie, zobaczymy jak się zgramy - znasz naszą trasę :)

Przyczepa naprawiona ???

 

Znam i biore pod uwage, jeszcze nie przestudiowalem Waszego docelowego kempingu - wczoraj pokazalem mojej drugiej polowie kemping ZATON i pewno bedziemy opcowali w podobnym guscie - koniecznie atrakcje dla dzieciakow, bo bez tego ani rusz. Cepka jeszcze nie naprawiona, dopiero po swietach planuje wyjazd do Czestochowy. Na razie dzisiaj zarejestrowalem to moje malenstwo.

 

...tak nas przywitała Chorwacja...

 

Moze zadam glupie pytanie, ale po co Wam kufer na dachu, jezeli mieliscie cepke ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przyczepka jest maleńka, w kanapie mam zbiornik z wodą. Więc buty, sprzęt sportowy, wożę na dachu. Lądują też w nim rzeczy, których nie muszę mieć pod ręką jak ciuszki przeciwdeszczowe np. W sumie przy przyczepie nie wpływa na opory powietrza, a gwarantuje mi porządek w przyczepie i małym bagazniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

 

Moze zadam glupie pytanie, ale po co Wam kufer na dachu, jezeli mieliscie cepke ???

 

Kufer rozbija trochę powierza i pozawala odciążyć cepe :) ja wożę tam sporo rzeczy typu materace, zabawki do wody itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dokładnej analizie końca roku szkolenego ( trwało aż 1 minutę :) ) z w-wy ruszamy 28 czerwca piątek w godz wieczornych ( 19-20 ), docieramy do Słoweni ( trasa przejazdu ciągle się zmienia ) okolice Postojnej i w niedziele 30 czerwca w okolicy godz 12 wjedziemy  do Chorwacji. Docelowo Dalmacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to terminy juz nam sie zgadzaja :) Teraz tylko jeszcze trzeba dogadac ta Dalmacje i konkretny kemping - sprawdze sobie, co tam zaproponowales i wroce z jakas sensowna odpowiedzia :)

 

Jest małe ale - przydałoby sie 220V na kempingu (nie obligatoryjnie, ale bardzo wskazane :)

Edytowane przez mafik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi kempinagami bez prądu to tam tylko prądu nie ma :)

WC, prysznice, ciepła woda - są,

z prostej matematyki jak masz aku powiedzmy 80 Ah a przyczepa czerpie prądu 5 Amperów na 1 godz to prądu masz na 16 godzin.

przy użyciu 2 godz codziennie masz prądu na 8 dni.Jak masz żarówki Ledowe które pobierają określę to śladowe ilości prądu to aku starczy na dłużej. Ja chce kupic solar ( jestem na etapie poszukiwań ) którym w ciągu dnia można podładowac aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.