Skocz do zawartości

Lodówka w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

ja już sie wyłączam z dyskuty
lepiej się nie wyłączaj skoro twierdzisz że masz rację ....ja co prawda nie jeździłem z właczoną lodówką na zasilanie gazem ale jeżeli masz rację to wielu tak jeździ więc warto ten temat ciągnąć i rozwiać wątpliwości czy naprawdę jest to niebezpieczne .Ja na przykład nie mam o tym pojęcia i pilnie czytam Twoje posty :czerwona:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód ma inny system zasilania silnika gazem jest takie coś jak parownik

 

W systemie zasilania fazą gazową z definicji nie ma potrzeby stosowania parownika, natomiast w przypadku dostania się fazy ciekłej do układu (o czym teoretycznie rozważamy) rolę parownika spełniają reduktor+przewody, co do zasady działania tożsame z parownikiem w instalacji autogazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akubit wiesz jak jest zbudowany parownik :hop1: (jak sie włączącz te uśmieszki u mnie ni działają) jest to urządzenie proste a zarazem troche skomplikowane z trzema mę branami mówie tu o parowniku sednio klasowym NIGDY REDUKTOR FAZY GAZOWEJ NIE BYŁ NIE JEST I NIE BĘDZIE PAROWNIKIEM I O... :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akubit wiesz jak jest zbudowany parownik

 

Ale przepraszam: jaki? Bo widzę, że twoja wiedza ograniczona jest do instalacji LPG.

 

jest to urządzenie proste a zarazem troche skomplikowane z trzema mę branami mówie tu o parowniku sednio klasowym

 

Ilość membran nie ma tu nic do rzeczy, de facto mówisz o reduktorze pośredniego działania, nie jest potrzebny parownik z instalacji LPG do zasilania lodówki, bo lodówka nie ma 60kW mocy.

 

NIGDY REDUKTOR FAZY GAZOWEJ NIE BYŁ NIE JEST I NIE BĘDZIE PAROWNIKIEM

 

Zmartwię Cię ale w tym przypadku był, jest i będzie, bo taka jest fizyka jego działania. Zmiana fazy ciekłej w gazową na skutek rozprężenia i jednoczesnego podgrzania płynu jest zasadą działania parownika (nie tylko w instalacji LPG :czerwona: ). Co prawda reduktor służy do czego innego - redukcji ciśnienia gazu, ale efekt jego działania jest w tym przypadku taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do lodówki nie jest potrzebny parownik ,a kto tak mówi ze jest, membrany w parownikach są w wielu ilościach ale nie oto chodziło...podałem tylko przykład ,co do mojej wiedzy możesz być w błędzie ale to też nie oto chodzi

chodzi przeca w tym temacie o lodówkę która nei może być zasilana gazem podczas jazdy .a kto tak robi robi to na własną odpowiedzialność i ryzyko,ja jeżeli miałbym tak podróżować to butle napełniłbym do połowy wtedy niema takiego dużego ryzyka że płyn dostanie się do palnika .alle każdy sobie zrobi jak uważa niezamierzam sie natym forum z nikim sie kłócic ani swoich ideologi komuś wpierać myśle że to forum służy do kontaktu i naświetlania spraw nas dręczących pozdrawiam jacek-rancho z własnego ranccha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taką nadzieje która umiera ostatnia.( jade jutro obejżeć n126n może kupie pytałem wczesniej czy moge spaskudzić na chwile temat jest cisza a ona oznacza zgode).na forum niewiadówek mówią ze warto kupić taki dyliżans a co szanowne forum poradzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość z nas zaczynała od Niewiadówki. Ja też.

Bardzo dobra przyczepa. Niezniszczalna.

Zależy na ile ludzi.

Niewykluczone, że kiedyś Ją znowu kupię.

Zapytaj Sowy, zrobił cały remont od A do Z, co jest w wątku " remont Niewiadówki ", czy jakoś tak.

 

Pozdrawiam, Jacek.

 

Ps. Niewiadówki Sowy i Marka to tak odwalone, że te nowe, to się chowają.

Tylko przedsionek na dłuższe stanie konieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest troje dużych i jedno takie metrowe czyli malełącznie czworo

A u mnie dwoje dużych jedno średnie i jedno małe i trochę ciasno było, więc zmieniłem na większe. Główny powód zmian to właśnie to że nasze poczciwe niewiadówki są trochę maławe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze myślisz i wcale się nie kłócicie, tylko wymieniacie poglądy. :hop1:

 

J.

 

Dokładnie tak! :bzik:

Żeby było jasne, nie mam 100% pewności, co do używania lodówki w czasie jazdy. Niemniej jednak w instrukcji obsługi lodówki nie ma słowa na temat niebezpieczeństwa używania zasilania gazowego w czasie jazdy (co powinno być bezwzględnie w niej zawarte, jeżeli dotyczy :hop1: ). Nie spotkałem się również z wiarygodnymi przeciwwskazaniami w tym zakresie (nie czytałem instrukcji obsługi przyczepy, bo jest w tej chwili właśnie w niej i nie chce mi się do niej dotrzeć, zresztą jarzy mi się, że jest w języku niderlandzkim i niemieckim, którymi nie władam - może któryś z forumowiczów coś napisze w tej kwestii).

Przejechałem zasilając gazem lodówkę ok. 10000km i nic podejrzanego się nie zdarzyło (co zresztą o niczym nie świadczy :hop1: ).

Jeżeli ktoś przedstawi wiarygodne źródło informacji o realnym niebezpieczeństwie (lub zakazie, czy zapisie w instrukcji obsługi e.t.c.) zasilania lodówki w czasie jazdy gazem, to zacznę chłodzić piwko zasilając lodówkę w inny sposób. :czerwona:

Sytuacja przedstawiona przez jacka-rancho ma rzeczywiście zastosowanie w przypadku zainstalowania odbiornika zaraz za reduktorem w przypadku zasilania fazą ciekłą (np gdy butlę położymy lub odwrócimy), ale nie w przypadku gdy niewielkie ilości cieczy mogą dostać się do przewodów zasilających odbiorniki gazu, ponieważ przy ciśnieniu 38mbar, bezproblemowej wymianie ciepła przez długie, stalowe przewody w przyczepie i poborze gazu przez lodówkę (małej prędkości przepływu gazu) zaistnienie fazy ciekłej w dyszy odbiornika gazu jest niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akubit, co do lodówki, to nie wiem, bo jakoś nigdy z gazu nie korzystałem, ale myślę, że

jakby nie wolno było, toby przynajmniej jakąś nalepkę z przekreślonym kręcącym sie kołem

i butlą na lodówce nalepili. :czerwona:

 

Jacek-rancho - nie napisałeś ile ludzi będzie mieszkać. Jak na 4 to na pewno za mała jest.

Ona optymalna dla 2-jga, albo 2 + 1(małe) jest. Ale raczej dla 2 osób.

Świetna do zwiedzania, bo lekka i nie duża.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek-rancho Czytając twoje posty o używaniu lodówki podczas jazdy z przerażeniem stwierdziłem, że moja wiedza w tym temacie jest bliska zeru. Jako zdołowany użytkownik lodówki elektrolux zadałem sobie trudu i przeczytałem całą instrukcje obsługi lodówki do przyczepy campingowej Elektrolux

http://www.karawaning.pl/instrukcje/Lodowka_elektrolux_RM427071.pdf

Tobie też to radzę a zorientujesz się, że producent tego sprzętu nie zabrania użytkowania jej na gazie podczas jazdy. Może ci się wydać dziwnym fakt, że ja jednak wierzę producentowi który z pewnością swój sprzęt sprawdził na wszystkie sposoby zanim udostępnił go gawiedzi a niżeli tobie który nie masz nawet przyczepy i jak mniemam - w życiu nie odpaliłeś żadnej lodówki na gazie. Twoje teoretyczne rozważania postaraj się zweryfikować w praktyce a potem przedstaw na forum.

Jak mamy ostrzec użytkowników którzy nie czytają forum a mają przyczepy z lodówkami na gaz i żyją w błogiej nieświadomości, że u nich wszystko jest o.k?

Producent przyczepy przytacza dwa ostrzeżenia dla użytkowników które jednak nie odnoszą się do zasilania przyczepy gazem podczas jazdy.

Miłej lektury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.