Skocz do zawartości

Lodówka w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

Wujek ma zamontowanego w przyczepie zwykłego starego sprężarkowego Polara na 220V, włącza od razu i nic sie nie działo.

 

EDIT:

Chociaż nie dam sobie głowy uciąć że to z agregatem, ale chyba tak. Na pewno tylko na 220V, na pewno Polar i na pewno sam to montował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by było wywołać do tablicy(klawiatury) kolegę Lepciaka, bo to fachowiec.

Główny problem w lodówkach sprężarkowych to olej w agregacie który podczas transportu(zwłaszcza przechylanie ) może się dostać tam gdzie nie powinien i dlatego producenci zalecają aby sprzęt odstał kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie, mój temat odnosnie użytkowania Hobby nie nabrał oddźwięku, ale moze wtym temacie coś mi pomorzecie.

Mam standartowa lodówke elektroluxa. Problem tkwi w tym, że jak pracuje to cały cza cos okropnie śmierdzi tak jakby coś sie przypalało. Przerabiałem poprzednio dwie przyczepy z takimi samymi lodówkami i niec w nich nie było czuć. W tej zauważyłęm jeszcze, że odchodzi od nie do wywietrznika dachowego rura, która jest zaizolowana matą bitumiczną, Rura ta jest bardzo gorąca gdy działa lodówka. Nie sądzę, żeby była to oryginalna rura, tylko ktos sobie pewnie to dorobił, mysle, że w celu lepszego odprowadzania ciepła. Nie wiem, czy śmierdzi to ta mata bitumiczna, czy może amoniak. podobny smród miałem kiedyś od komputera gdy sie przegrzał od spalonego wentylatora.

Zrobił bym zdjęcia tej rury ale nie umiem ich umieszczać na forum.

Może ktos mi coś pomoże, bo zbliża się wyjazd a w tym smrodzie to przez cały dzień sie zatruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dareks 20 dobrze powąchaj gdyż to może być złe spalanie gazu i wtedy pachnie nieciekawie,a i zatruć się można,a to złe spalanie może powstać gdy do lodówki 30 mbar podłączysz reduktor 50 mbar lub dysza jest rozkalibrowana tzn.powiększony otworek w dyszy i wtedy za dużo gazu leci ( za duży plomień ) i następuje złe spalanie,podobne objawy ma palnik acytelynowy gdy jest żle wyregulowany,( czarny dym powstaje przy palniku).Amoniak gdyby śmierdział to tylko krótko i by się ulotnił i wtedy dobrze być daleko od oparów ( zatrucie ),a jednocześnie lodówka przestała by działać. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mozna tej rury na chwile odmontować i zobaczyc co bedzie ?

A od czego ona odchodzi- od kominka lodówki przez rozgałęziacz jakiś - chyba nie powinno tak być.

 

J.

W sprawie zdjeć to do naszego Piotra napisz na pw (admina), pomoże na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwy 45 na gazie lodówki nie próbowałem, więc to raczej nie to. Od czego odchodzi dokładnie ta rura to ciężko mi jest tam podejrzeć. Postaram zrobić jakieś zdjęcia. Jak juz pisałem podobny smród miałem przy swoim komputzerze gdy przestał chłodzić wentylator. Wydaje mi się, ze coś za mocno się tam nagrzewa.

Mam nadzieje, że to nie amoniak, i tak jak mówisz on bardzo szybko by się ulotnił. Jak sobie przypomne lekcje chemii i zapach amoniaku, to raczej nie jest to.

W każdym razie smród jest upierdliwy.

Ciekaweile by kosztowała uzywana lodówka, żeby je podmienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ELEKTROLUXA RM 200 używanego do niedawna bylo Moje ogloszenie i chętni byli ale twierdzili żę 700 zl. to za drogo ( to niech stoi), a nowa DOMETIC o tej samej pojemności i wymiarach kosztuje 2.500 zł.,a że prawdopodobnie już wyjeżdżam w poniedziałek to wycofałem ogloszenie, a w TWOJEJ mogło się spalić wszystko co w kominku się znajduje.POZDRAWIAM. :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak na prąd włączasz to kominek za wiele nie robi - brak spalania.

To moze sie musza pajęczyny i robale wygrzać i dlatego śmierdzi.

Choć sprawdziłbym wszelakie izolacje kabli dochodzacych do grzałki - ona jest w takiej grubej rurze, do ktorej dochodzą przewody - jedne na 12 a drugie na 220 V.

Tam nic wiecej z elektryki nie ma, no jeszcze termostat tylko, no i przez włącznik to idzie.

 

Jacek.

 

Ale dasz rade tam z tyłu zajrzeć bez odkrecania zlewu i kuchenki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zrobić przekroj poprzeczny kominka to on ma 3 warstwy:

1. wewnatrz to rura o średnicy około 4 cm. to spalanie gazu.

2. część w ktorej jest amoniak i zanurzone w nim 2 grzałki 12 v. i 230v. i kable z niej wychodzące na zewnątrz. do podłączenia prądu.

3. część to warstwa coś w rodzaju wełny która izoluje aby amoniak zagrzany przez grzałki lub palnik gazowy zbyt szybko nie tracił temperatury.

a na zewnątrz blacha ktora trzyma tą izolację cieplną. :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki w sobote spróbuje coś powalczyć z tym. Może coś uda się ustalić. zastanawia mnie czemu ta rura odchodząca do kominka dachowego jest mocno gorąca, przecież właśnie gaz się nie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hop1: nie potrafię uruchomić lodówki :hop1: wciskałam już wszytskie psrtyczki, przyciski, guziczki i nic. Albo lodówka jest zepsuta albo istnieje jakaś banalna metoda, której oczywiście nie znam, jako że w ogóle jestem laikiem... druga sprawa: jaki klej najlepiej połączy na lata gumowe elementy z płytą pilśniową?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.