Skocz do zawartości

Gdzie na Mazury...?


bidziak

Rekomendowane odpowiedzi

my na 99% odwiedzimy stanicę jakoś 5-10 sierpnia

 

wiesz może jak tam z wędkowaniem ?

Z wędkowaniem jest... jak to na mazurach. Mokre to jezioro  typowo  szczupakowo-okoniowe, więc z pewnością weź spinning i  sprzęt okoniowy (paprochy).

Wyprawy  łódką na pewno nie powinny skończyć się  "o kiju".  Biała ryba  jak wszędzie w jeziorach, z drobnica  nie będzie problemu, lecz zakaz nęcenia jaki jest wprowadzony na Mokrym ogranicza możliwość  złowienia czegoś większego :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 270
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

My biliśmy na kempingu Echo w Rydzewie. Cena za przyczepę, prąd, 2 dorosłych i 2 dzieci za 93 zł, przedsionek i łazienki free. Łazienki bardzo czyste, ciepła woda non stop, kemping czysty i zadbany, ale najważniejsze dla nas to łagodne zejście do jeziora, bezpieczne dla dzieci. Małym  minusem są tylko 2 prysznice i 2 toalety w męskiej, więc czasem jest korek :-) i brak WiFi na terenie jeśli komuś brakuje, Poza tym super, polecam warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję kempingu z strzeżonym kąpieliskiem (ze względu na dzieciaki). To nasz pierwszy wyjazd z przyczepą (po kilku latach przekonywania) :-) i chciałbym, żeby moja załoga była zadowolona. Planujemy start w niedzielę - kilka dni na mazurach a potem nad morze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem co prawda nie na mazurach a na podlasiu od 5 dni. Klimat wypoczynku super, sąsiedzi cisi, ceny wręcz śmiesznie niskie. Kibelki i prysznice spartańskie w cenie. Kąpieliska 2 w zasięgu wzroku kapielisko 1 ok 150m, kąpielisko 2 ok 100m oba strzeżone. Rajgród gm.Grajewo"łabędz". Brak wi-fi, wyżywienie super, stołówka i knajpka na miejscu.

 

Edytowane przez marcinek94 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem co prawda nie na mazurach a na podlasiu od 5 dni. Klimat wypoczynku super, sąsiedzi cisi, ceny wręcz śmiesznie niskie. Kibelki i prysznice spartańskie w cenie. Kąpieliska 2 w zasięgu wzroku kapielisko 1 ok 150m, kąpielisko 2 ok 100m oba strzeżone. Rajgród gm.Grajewo"łabędz". Brak wi-fi, wyżywienie super, stołówka i knajpka na miejscu.

a co ma piernik do wiatraka? pytanie dotyczylo mazur..... nad morzem rodzinnie dabki amberia- kemping zona z dziecmi tam jest i bedzie do konca sierpnia Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan do granicy geograficznej mazur mam pare kilometrów. Nic wspólnego kompletnie poza ceną 1/2 niższą niż na mazurach..... Miałem jechać na mazury byłem przekonany ,że jestem a tu zonk. Jechałem ustalając trase jako punkty przelotowe że jak nie tu to tam lub jeszcze gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

My byliśmy w miejscowosci  Pelnik przy jeziorze Isąg. To jest około 24 km od Olsztyna.Nie jest to żaden kemping tylko pole  przystosowane dla kamperów i przyczep.(pod Niemców) Jest tam prąd, woda czysta, zrzut nieczystości, sanitariaty i kuchnia są w domu ( w którym też wynajmują pokoje)  . Plusem tego jest to że z tej posesji przechodzisz (20metrów) do plaży gminnej gdzie jest ratownik,Wyznaczone są strefy dla dzieci (brodzik,woda głębsza no i woda głęboka dla dorosłych ) Można wynając łódkę, kajak ( cena za kajak 5zł godzina- chciała 8zł :)  ) W pobliżu są sklepy z wódką z zamrażarki :) .  Cena za zestaw 2+2 (dzieci 5lat i 7lat ) z prądem 35zł. Miejsce ogrodzone ciche i spokojne-polecam dla dzieci . Jak znajdę chwile to wieczorem wkleję jakies fotki.... jak coś to pytać. :)


Byliśmy i wróciliśmy.

Pierwsze miejsce, gdzie stacjonowaliśmy to Pelnik, ok.30 km od Olsztyna. Camping prowadzony przez małżeństwo polsko-niemieckie. Bardzo mili ludzie, miejsce spokojne, ciche. Oprócz nas były załogi z Niemiec, w porywach do 3. Za płotkiem jest nieduże, strzeżone kąpielisko, fajnie zagospodarowane, z wiatami, budynkiem sanitarnym, pomostem.

Cena 30 zł za komplet, w tym łazienka z prysznicem w domu gospodarzy ale z oddzielnym wejściem( czyściutka), woda i opróżnianie toalety. Prąd mamy własny ale na terenie są przyłącza. Wypożyczenie łódki/kajaka 8zł/h.

czy to z Wami rozmijalismy się na tym polu?? Popieram słowa przedmówcy :)

p.s dopiero teraz przeczytałem Twój wpis o tym polu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tam poza kąpieliskiem jakiś plac zabaw dla dzieci?

Jakieś bliższe namiary można prosić? Wiem, że wieś pewnie jest niewielka ale wolę wiedzieć gdzie jadę.

Co do namiarów posłużę się zapisami kolegi Pawlusiak który podał :

 

Pelnik 57 14-105 Łukta 53   47 11.25   20 08 43.30

tel. do właścicieli: 604 050 422

 

Plac zabaw jest przy tym strzeżonym kąpielisku, dzieciaki spokojnie mogą tam chodzic same i się bawić , o ile nie wejdą do wody bez pozwolenia!Niby jest ratownik , ale to nie to samo co rodzic. Co do innych atrakcji...był taki upał przez dwa tyg. ze nie robilismy nic innego, jak pare razy na kajaki, zwiedzanie Olsztyna , znajomi jeździli na rowerach po okolicy-twierdzą że jest gdzie pojeździc.:) Po prostu był plażink :)  Mozna zamówić wiejskie jajca u włascicielki- która przywozi je od swojej siostry :) Miałem gdzies ulotkę z adresem strony www ale leży gdzieś w cepce, i nie miło bo jest ona po Niemiecku :( Po prostu w większości nastawieni są na Niemców i na Niemieckich portalach maja reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przy takim słonecznym weekendzie chętnie bym to zrobił, ale już "po ptakach"

A ja jutro pojawie się na kempingu Wejsunek. Sprawdzę objazd jeziora Beldany rowerkiem.

Trzeba sezon zakończyć. Ciekawe czy oprócz mnie ktoś jeszcze się szlaja z przyczepą po mazurach we wrzesniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.