Skocz do zawartości

Gdzie na Mazury...?


bidziak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Odświeżę temat 

Jako że letni sezon się zakończył , co byście polecili na pierwszy wyjazd na mazury z 2-letnim dzieckiem 

Na wakacie , wiem trochę wcześnie myśleć ale popatrzeć i popytać już można 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 270
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ja mogę polecić bardzie j miejscówkę niż kemping...tzn jest to kemping, ale pod względem standardu to prawie jak jeżdżenie na dziko. Fajna plaża dla dzieciaków, czyściutka woda, budkę można postawić 15m od linii wody. Niestety plac zabaw  i sprzęt pływający jest ( był w zeszłym roku) o wartości historycznej : nikt go nie modernizował od czasów Gierka. Rower wodny skręcał tylko w jedną stronę - to rozwija zdolność przewidywania i odnajdywania się w sytuacji stresowej. "Zaplecze sanitarne" modernizowane, ale przy pomocy ekipy co stawiała Alternatywy 4. Stołówka.....mniejsza o stołówkę. Ceny za to jak na dobrym kempingu. Ale wracając do meritum: miejsce bardzo fajne.

 

A mowa o kempingu/hotelu Elixir:

http://www.elixirhotel.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić bardzie j miejscówkę niż kemping...tzn jest to kemping, ale pod względem standardu to prawie jak jeżdżenie na dziko. Fajna plaża dla dzieciaków, czyściutka woda, budkę można postawić 15m od linii wody. Niestety plac zabaw  i sprzęt pływający jest ( był w zeszłym roku) o wartości historycznej : nikt go nie modernizował od czasów Gierka. Rower wodny skręcał tylko w jedną stronę - to rozwija zdolność przewidywania i odnajdywania się w sytuacji stresowej. "Zaplecze sanitarne" modernizowane, ale przy pomocy ekipy co stawiała Alternatywy 4. Stołówka.....mniejsza o stołówkę. Ceny za to jak na dobrym kempingu. Ale wracając do meritum: miejsce bardzo fajne.

 

A mowa o kempingu/hotelu Elixir:

http://www.elixirhotel.com/

 

 

musi być tam bardzo fajnie skoro 2 osoby dorosłe + auto +cepa+ prąd wychodzi 90 zł

 

za takie warunki jakie widac na foto - z tej epoki?

 

od razu moim zdaniem dyskfalifikacja

sie ludziom w d... głowach przewraca

 

(ale to tlyko moje osobiste zdanie)

choć samo jeziorko wygląda super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jeśli pierwszy raz to polecam CYPEL w Probarku nad jeziorem Probarskim. Urocze miejsce, z kilkoma atrakcjami, z jednej strony bardzo spokojne zejście do wody, fajna baza wypadowa na różne wycieczki, blisko Mrągowo i Mikołajki. Można też pospacerować wieczorami. Raczej omijaj w czasie pikniku - przeludnienie. Polecam też Tumiany jest trochę atrakcji dla dzieci - fajny plac zabaw, dobra lokalizacja, ale woda w jeziorze raczej średnia z minusem. W Probarku wieczorna toaleta z maluchem nie powinna być problemem. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jeśli pierwszy raz to polecam CYPEL w Probarku nad jeziorem Probarskim. Urocze miejsce, z kilkoma atrakcjami, z jednej strony bardzo spokojne zejście do wody, fajna baza wypadowa na różne wycieczki, blisko Mrągowo i Mikołajki. Można też pospacerować wieczorami. Raczej omijaj w czasie pikniku - przeludnienie. Polecam też Tumiany jest trochę atrakcji dla dzieci - fajny plac zabaw, dobra lokalizacja, ale woda w jeziorze raczej średnia z minusem. W Probarku wieczorna toaleta z maluchem nie powinna być problemem. Pozdro

w Tumianach tragiczne zejście do wody, bardzo szybko robi się głęboko, z pomostów drewnianych 3 metry od brzegów wchodzi całe wiosło i brak gruntu, a woda ma słabą przejrzystość, dlatego to miejsce dla rodzin z dziećmi się nie nadaje. Ale sam kemping spoko i bardzo fajne miejsce, ciche i bardzo malowniczo -piękne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo nie byłem ale ceny większe niż nad morzem.......wiec nie będę..... :no:

Rzeczywiście ceny powalajace! A ponadto może by ktos wytłumaczył właścicielom tego obiektu, że "carawaning" to forma spędzania czasu a u nich w cenniku jest to wycenione na kupę kasy. Czy to przerasta mozliwości intelektualne takiego właściciela? Cyba tak i stąd , między innymi te ceny z pogranicza astronomii. Dobiła mnie kompletnie cena za ładowanie telefonu (sic!) i gotowanie wody. To chyba jedyny kamping na świecie, który pobiera za to opłaty. Ja tez tam nie pojadę, chocby dla bojkotu takiego zdzierstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc zakładać nowego wątku, podpinam się tutaj.

Zna ktoś to pole w Zakątach nad jez. Wigry ?

http://www.wigry.win.pl/it/pola_wpn.htm

W zeszłym roku byliśmy przejazdem na wycieczce rowerowej i chyba te miejsce odwiedziliśmy. Jak potwierdzę to zdjęciami dam znać, na razie nic nie piszę by przez przypadek nie opisać innego miejsca ;)

 

EDIT:

Pole o nie przesadnie równym podłożu, estetyczne, malowniczo położone, kameralne, super widok na wodę. Droga dojazdowa  (ok. 800m jak dobrze pamiętam) przez lasek o dość wąskiej, grząskiej dróżce (raczej wyminięcie nie możliwe). Ale nie bać się tego :)

 

Nie wiem czemu nie zrobiłem więcej zdjęć, ale miejsce warte odwiedzenia :ok: Jak byliśmy tam to nie było "gówniarzerii", chociaż w Czerwonym Krzyżu tak nam zareklamował te pole jeden facet. Raczej stateczni ludzie tam przebywali (co nie znaczy, że tylko emeryci). Rodziców z małymi dziećmi nie brakowało. 

 

Tyle mogę powiedzieć :)

post-8-0-18559900-1393260128_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, dla kogoś kto się w zeszłym roku w Puszczy Knyszyńskiej na leśnej drodze, wyminął z pędzącą ciężarówką z drewnem, mając przyczepę na haku, to takie 800m to "bułka z masłem" :]

Dzięki za opis i zdjęcie. Przynajmniej wiem że się ceny zmieniły w stosunku do tego co na stronie www.

Te małe dzieci mnie martwią :hmm:

Edytowane przez Romas (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wybieram się na początku lipca z dwójką dzieci (synek 7 lat i córa 13) na Mazury, nie mamy jeszcze sprecyzowanego celu, generalnie chodzi o spokojny camping z przyzwoitym zapleczem i bezpieczną dla dzieci plażą. No i najważniejsze z fajnymi sąsiadami, żeby dzieci miały co robić i rodziciel odpoczął w miłym towarzystwie :) Ktoś też planuje? może się wspólnie umówić, wybrać kamping zawsze raźniej. Zapraszam. Puki co myślę o polu nad Gimem (tam jeździłem jeszcze z mamusią 30 lat temu :) Stanicy w Cierzpiętach, jeszcze Królewska Sosna no i Echo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.