Skocz do zawartości

Gas Light BP? Wybijcie to sobie z głowy!


wexford

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 406
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A nie ma żadnej ingerencji?

To przecież w tym temacie koledzy pisali, co należy zrobić i przerobić aby używać kompozyt.

Jeśli zakręcenie szybkozłączki jest ingerencją to jestem pełen podziwu.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez track222 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka ingerencja niewiem.gif

co ma butla kompozytowa do przeglądu gazowego niewiem.gif

to że w Polsce nie jest obowiązkowy przegląd gazowy ,to nie wpływ butli kompozytowych ,

czy zastosowanie reduktora na szybko-złączce jest ingerencją w instalacje gazową zabraniającą dokonania przeglądu gazowego niewiem.gif

każdemu wolno przyjmować nowinki techniczne lub nie ale nie należy pisać bzdur i banialuków nono.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zakręcenie szybkozłączki jest integracją to jestem pełen podziwu.

 

Nie ma się co dziwić :skromny:

Sylwek najzwyczajniej tylko czegoś nie doczytał lub źle coś zrozumiał i tyle - tak myślę :hmm:

Po tych wpisach, przemyśli temat na nowo :skromny:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ok. Coś mnie się musiało pokiełbasić.

Wiec zupełnie dziwi mnie negatywne podejście innych do tematu tych butli.

 

Sylwek - to, że zmiana na kompozyt nie wymusza ingerencji w instalację gazową, nie oznacza, że butle nie mają pewnych minusów (oczywiście są też i plusy).

Cofnij się o kilkanaście postów wcześniej, wszystko było opisane :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak. Czytałem i uczestniczyłem we wszystkich postach.

Tylko dla mnie coś jest nie tak.

Jeżeli jedziemy na dłuższy wyjazd to bierzemy ze sobą tyle butli z gazem ile jest nam potrzeba. Tak więc chyba wtedy nie martwimy się o wymianę.

A jeżeli kwestia dostępności jest jednym z głównych za nie to ja nie rozumiem.

No chyba, że ktoś wyjeżdza co tydzień a w jego okolicy nie można wymienić to fakt. Odpada kompozyt całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Myślę, że każdy powinien sobie odpowiedzieć na podstawowe pytania : w jakim sezonie (lato, wiosna, zima, jesień) będzie wyjeżdżał, ile będzie korzystał z gazu (lodówka, gotowanie, grillowanie itp) i dopiero wtedy nastąpi decyzja o wyborze butli. W moim przypadku jedna butla wystarcza na jeden cały sezon od maja do września, w innych miesiącach nie wyjeżdżam, a jak coś się zmieni to wtedy będę się zastanawiał. Upierdliwość wymiany dotyczy tego jednego razu w roku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również używam kompozytu od 4 lat i jak kolega "tomekk" również mi 1szt. słownie ( jedna sztuka) wystarcza na cały sezon od marca do listopada , więc nie rozumiem całego tego zamętu, było już tyle pisane co jest lepsze mieszanka propan-butan czy czysty propan. Dla mnie lepszy jest czysty propan i jego używam .

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ kolego Jacku tu nie ma żadnego zamieszania.

Tu jest spokojna klotnia.gif. Od czasu do czasu, trzeba tylko komuś swoją rację przedstawić bokser.gif.

Bo przecież i tak człowiek potrzebuje, żeby mu zasadnie chaja.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wtedy, jak wymieniasz to raz w roku, to upierdliwym nie jest.

Tak mnie się oczywiście wydaje.

 

dla mnie jest ... podam Ci przykład z tego roku

kończy mi się gaz, zostało 1-2kg, pasowało by wymienić ? ale szkoda oddawać tych 2kg ? (to prawie 4Lx2.8zł)

i teraz mając stalówkę, nie ma problemu, jadę na majówkę bo wiem że jak się skończy to max kilka km od bazy mam wymianę

mając kompozyt musiał bym jednak wymienić, bo akurat tam BP nigdzie nie ma ... i tak co rok ;)

 

dla mnie waga nie jest żadnym problemem, zawsze mogę koło zapasowe wyrzucić za oś :yes:

 

jedyny plus kompozytu dla mnie, to tylko łatwa ocena poziomu gazu, bez wyciągania butli i ważenia :yes:

hmm nie wiem jak testy wskaźnika, które miał zrobić Kolega Kogut :hmm:, bo to by załatwiało tą kwestię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tyle, że jeżeli chciałbym mieć kompozyt tak właśnie, żeby mieć, bo jest lżejsza to na zapas można wozić dwu kilową butlę. Ja mam np 2 i 3 kg i zabieram ze sobą tą butlę, która będzie bardziej praktyczna. Ja taką butlę używam do grilla, czy do kuchenki.

Mam takie butle bo nie bardzo chce mnie się wyciągać dużą butlę i podłączać do tych urządzeń.

W środku do urządzeń w cepce taki kompozyt ma swoje zastosowanie, ale na zewnątrz już nie koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.