Skocz do zawartości

Gas Light BP? Wybijcie to sobie z głowy!


wexford

Rekomendowane odpowiedzi

CYTAT:

Wraz z udostępnioną butlą Klient otrzymuje świadectwo kaucyjne, które stanowi dowód pobrania butli przez Klienta i uiszczenia kaucji. Klient zobowiązany jest do zachowania świadectwa kaucyjnego i jego zwrotu wraz z butlą kompozytową w przypadku rezygnacji z korzystania z butli kompozytowej i jej zwrotu do BP. Warunkiem przyjęcia butli oraz zwrotnej wypłaty kaucji uiszczonej przez Klienta przy pobraniu butli jest zwrot wraz z butlą oryginału świadectwa kaucyjnego oraz zwrot butli w stanie nadającym się do dalszego używania w obrocie, bez uszkodzeń opisanych w pkt II.3 Regulaminu. Świadectwo kaucyjne traci ważność po upływie 6 lat od daty jego wydania, wówczas Klient ma prawo do dalszego korzystania z butli kompozytowej jedynie po pobraniu nowego świadectwa kaucyjnego.

Nie wiem jakie są warunki wydania nowego świadectwa kaucyjnego. Nie martwił bym się tym bo za 6 lat prawdopodobnie wszystkie stacje będą sprzedawały ten gaz za mniejszą kaucję i być może będzie się opłacało zwrócić butlę.

 

 

JESZCZE JEDEN CYTAT:

 

III. ZWROT BUTLI KOMPOZYTOWEJ, WARUNKI ZWROTU KAUCJI

1. Butla gazowa to zbiornik ciśnieniowy podlegający szczególnym wymogom prawa co do ich okresowej legalizacji oraz utylizacji, których koszty ponoszone są przez BP. Po zakończeniu korzystania z butli bez zamiaru jej wymiany w okresie późniejszym, bądź też w razie stwierdzenia przez Klienta, iż butla zawiera uszkodzenia opisane w pkt II.3 Regulaminu, Klient zobowiązany jest do zwrotu butli na stacji BP wraz z orginałem świadectwa kaucyjnego . W razie stwierdzenia przez obsługę stacji, iż butla przedstawiona przez Klienta do zwrotu bądź wymiany, wskutek uszkodzeń za które ponosi odpowiedzialność Klient, opisanych w pkt II.3 Regulaminu, nie może być wykorzystywana w dalszym obrocie ze względu na potencjalne zagrożenie dla zdrowia lub życia jej użytkowników, obsłudze stacji przysługuje prawo do zatrzymania butli za pokwitowaniem dokonanym na świadectwie kaucyjnym bądź jeżeli Klient nie przedstawi świadectwa kaucyjnego – odrębnym protokołem.

2. W dacie zwrotu butli, z zastrzeżeniem zapisów kolejnego zdania, Klientowi zostanie zwrócona kwota 200 zł, pobrana tytułem kaucji w dacie wydania pierwszej butli. Jeżeli Klient dokonuje zwrotu butli z uszkodzeniami opisanymi w pkt II.3 Regulaminu, lub jeżeli butla została zatrzymana przez obsługę stacji w sytuacjach opisanych w pkt III.1 powyżej, Klientowi nie przysługuje zwrot kaucji wpłaconej przy zawarciu niniejszej umowy ani też roszczenie o realizację transakcji wymiany zatrzymanej, uszkodzonej butli. 3. Klientowi przysługuje prawo do złożenia umotywowanych zastrzeżeń co do zasadności zakwalifikowania uszkodzeń butli jako uprawniających do odmowy wydania kaucji bądź co do zasadności zatrzymania przez BP butli przy jednoczesnym zatrzymaniu kaucji, z przyczyn obciążających Klienta, w terminie 7 dni od daty zdarzenia, elektronicznie na adres lpg@bp.pl bądź pocztą na adres BP Europa SE, Oddział w Polsce, ul. Jasnogórska 1, 31 – 358 Kraków. W razie uwzględnienia zastrzeżeń Klienta co do zasadności zatrzymania butli z jednoczesnym zatrzymaniem kaucji, Klientowi zostanie, według jego wyboru, zwrócona kwota kaucji bądź zrealizowana transakcja wymiany butli przy zakupie gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 406
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

CYTAT:

Wraz z udostępnioną butlą Klient otrzymuje świadectwo kaucyjne [...]

 

Kolego, dziękujemy za przytoczenie obszernych fragmentów z warunków umowy :dzieki:

Chyba kwestia kaucji jest już oczywista.

 

Nie martwił bym się tym bo za 6 lat prawdopodobnie wszystkie stacje będą sprzedawały ten gaz za mniejszą kaucję i być może będzie się opłacało zwrócić butlę.

 

Z kolei tego, nie jestem już taki pewien :niewiem:

Na przestrzeni kilku ostatnich lat, stało się akurat odwrotnie.

O ile dobrze pamiętam, to kaucja kiedyś była ok. 80 zł., później chyba 120 zł., a teraz już 200 zł.

Z dostępnością na wszystkich stacjach, też nie zrobiło się lepiej, a na dodatek, butle z jednej stacji nie są wymienne na innej (myślę tu o różnych koncernach).

W takim tempie, to zmian na lepsze doczekają się może następne pokolenia ;)

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Kaucja poszła sporo do góry.

Tylko, żeby na stacjach obsługa wiedziała ile ma zainkasować.

Boją się tych kompozytów jak ognia, albo jeszcze bardziej.

Na dwóch stacjach w Wa-wie nic nie załatwiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Kaucja poszła sporo do góry.

Tylko, żeby na stacjach obsługa wiedziała ile ma zainkasować.

Boją się tych kompozytów jak ognia, albo jeszcze bardziej.

Na dwóch stacjach w Wa-wie nic nie załatwiłem.

 

jeszcze trochę i trzeba będzie prosić żeby sprzedali :-]

to tak w temacie czy warto :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka pytań do posiadaczy tych butli.

Czy podczas wymiany pustego kompozytu na pełny, są potrzebne jakieś kwity, zaświadczenia, certyfikaty, czy co tam jeszcze :niewiem:

Pytanie moje wynika z możliwości nabycia takiej butli na własność, więc nie wiem jak by było, gdybym chciał ją wymienić na pełną ?

Druga sprawa: czy można na stacji BP zakupić sam reduktor i jakie ciśnienie wyjściowe mają aktualnie oferowane reduktory (jeśli ktoś ostatnio taki reduktor kupił) ?

Czy butle z BP w Polsce są identyczne, jak te za granicą ?

Proszę o konkretne odpowiedzi, nie przypuszczenia.

Z góry :dzieki:

 

:banan:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałbym ten temat w następujący sposób;mam butlę stalową i dokupuję drugą kompozytową.Nie zamierzam się uzależniać od monopolu BP-ktorego sieć dystrybucji to wielkie nieporozumienie. W zależności od długości planowanego pobytu i ilości gazu w butli wrzucam do budy odpowiednią butlę.Pozostaje kwestia podłączenia węża do dwóch różnych reduktorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałbym ten temat w następujący sposób;mam butlę stalową i dokupuję drugą kompozytową.Nie zamierzam się uzależniać od monopolu BP-ktorego sieć dystrybucji to wielkie nieporozumienie. W zależności od długości planowanego pobytu i ilości gazu w butli wrzucam do budy odpowiednią butlę.Pozostaje kwestia podłączenia węża do dwóch różnych reduktorów

 

I tak właśnie ja zamierzam uczynić. Tak, żeby nie być od nikogo uzależniony. Grille i inne takie ze stalowej butli a urządzenia w cepce z kompozytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas wymiany pustego kompozytu na pełny, są potrzebne jakieś kwity, zaświadczenia, certyfikaty, czy co tam jeszcze?

Czy można na stacji BP zakupić sam reduktor i jakie ciśnienie wyjściowe mają aktualnie oferowane reduktory (jeśli ktoś ostatnio taki reduktor kupił) ?

Czy butle z BP w Polsce są identyczne, jak te za granicą ?

 

- pustego "kompozyta" wymieniasz najnormalniej w świecie - jak zwykłą stalówkę, sztuka za sztukę. "U mnie" wymiana kosztuje tylko 54pln. Na stacjach BP można kupić reduktor. Czy na wszystkich? Tego nie wiem. Ja kupiłem na pierwszej napotkanej. AFAIR 29pln. Na propan z "kompozyta" - reduktor daje 37mbar. Zapewne po to, by rezultat końcowy był równy 30mbarom z mieszanki P-B. :-) Co do zagramanicy - nie potrafię odpowiedzieć. Ale przez łepetynę przechodzi mi taki widoczek, że na Camping Tiber mieli te kompozyty.

Edytowane przez mot (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie si e wydaje, że jest to produkt przygotowany na polski rynek. Nigdzie tego nie wymienisz, nic z tym nie poczniesz za granicą. Ale wydaje mnie się, że tu koledzy dobrze już wcześniej pisali, że jeżeli potrzeba dużo więcej to warto się zaopatrzyć w dwie takie butle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- pustego "kompozyta" wymieniasz najnormalniej w świecie - jak zwykłą stalówkę, sztuka za sztukę. "U mnie" wymiana kosztuje tylko 54pln. Na stacjach BP można kupić reduktor. Czy na wszystkich? Tego nie wiem. Ja kupiłem na pierwszej napotkanej. AFAIR 29pln. Na propan z "kompozyta" - reduktor daje 37mbar. Zapewne po to, by rezultat końcowy był równy 30mbarom z mieszanki P-B. :-) Co do zagramanicy - nie potrafię odpowiedzieć. Ale przez łepetynę przechodzi mi taki widoczek, że na Camping Tiber mieli te kompozyty.

 

Dzięki ! :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.