Skocz do zawartości

Gas Light BP? Wybijcie to sobie z głowy!


wexford

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

dla mnie jest ... podam Ci przykład z tego roku

kończy mi się gaz, zostało 1-2kg, pasowało by wymienić ? ale szkoda oddawać tych 2kg ? (to prawie 4Lx2.8zł)

i teraz mając stalówkę, nie ma problemu, jadę na majówkę bo wiem że jak się skończy to max kilka km od bazy mam wymianę

mając kompozyt musiał bym jednak wymienić, bo akurat tam BP nigdzie nie ma ... i tak co rok ;)

 

dla mnie waga nie jest żadnym problemem, zawsze mogę koło zapasowe wyrzucić za oś :yes:

 

jedyny plus kompozytu dla mnie, to tylko łatwa ocena poziomu gazu, bez wyciągania butli i ważenia :yes:

hmm nie wiem jak testy wskaźnika, które miał zrobić Kolega Kogut :hmm:, bo to by załatwiało tą kwestię

 

Konrad, ale u mnie to już prawie wszystko wylądowało za osią, łącznie z kołem zapasowym. hehe%281%29.gif Ja to sobie myślę, że jak kto ma wątpliwości to niech sobie odpuści kompozyt. U mnie po sezonie zostaje tak koło 1-2 kg gazu i wtedy sobie podpinam butlę do kuchni gazowej w "chałupie" i sobie wypalam na obiady. Oczywiście poprzez przejściówkę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 406
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Coś mi się Koledzy wydaje, że temat został już dogłębnie wyczerpany i więcej nie uda się nic sensownego dodać :hmm:

Chyba, że dla samego pisania ...

 

:hej:

 

Konrad, ale u mnie to już prawie wszystko wylądowało za osią, łącznie z kołem zapasowym. hehe%281%29.gif

 

hehe%281%29.gifhehe%281%29.gifhehe%281%29.gif ... u mnie też.

 

U mnie po sezonie zostaje tak koło 1-2 kg gazu i wtedy sobie podpinam butlę do kuchni gazowej w "chałupie" i sobie wypalam na obiady. Oczywiście poprzez przejściówkę.

 

Już myślałem, że nic nowego w tym temacie dodać nie można, a tu proszę ...

 

Po ostatniej wypowiedzi Tomka, nasuwa mi się jeszcze takie pytanie:

czy gaz pozostawiony w butli przez całą zimę i wiosnę, traci w jakiś sposób część swoich właściwości, czyli innymi słowy, czy starzeje się podobnie jak inne paliwa, np. benzyna :niewiem:

Jeśli tak, to jakie to może mieć znaczenie (konsekwencje) dla naszych przyczepkowych instalacji i urządzeń :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Coś mi się Koledzy wydaje, że temat został już dogłębnie wyczerpany i więcej nie uda się nic sensownego dodać :hmm:

Chyba, że dla samego pisania ...

 

:hej:

 

 

 

hehe%281%29.gifhehe%281%29.gifhehe%281%29.gif ... u mnie też.

 

 

 

Już myślałem, że nic nowego w tym temacie dodać nie można, a tu proszę ...

 

Po ostatniej wypowiedzi Tomka, nasuwa mi się jeszcze takie pytanie:

czy gaz pozostawiony w butli przez całą zimę i wiosnę, traci w jakiś sposób część swoich właściwości, czyli innymi słowy, czy starzeje się podobnie jak inne paliwa, np. benzyna :niewiem:

Jeśli tak, to jakie to może mieć znaczenie (konsekwencje) dla naszych przyczepkowych instalacji i urządzeń :niewiem:

 

Taki gaz w butli przezroczystej może wyschnąć i trzeba będzie dolać wody na wiosnę, żeby odpalić....hehe%281%29.gif

Sorry za wtrącenie, ale faktycznie chyba nic już nie wymyślimy i to był żart.

Co do gazu na poważnie, to mam butle tak, na oko 10 lat i gaz w niej zawarty służył mi ostatnio jako paliwo do grilla gazowego, więc się chyba nie zdezaktualizował, ale on chyba jeszcze z PRL-u był, znaczy się tan gaz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki gaz w butli przezroczystej może wyschnąć i trzeba będzie dolać wody na wiosnę, żeby odpalić....

 

To mnie zainteresowało :look:

Tylko nie podałeś najważniejszej (tak mi się wydaje) informacji: czy to przypadkiem nie musi być woda destylowana, jak to jest np. dla akumulatorów ;)

 

 

Co do gazu na poważnie, to mam butle tak, na oko 10 lat i gaz w niej zawarty służył mi ostatnio jako paliwo do grilla gazowego, więc się chyba nie zdezaktualizował, ale on chyba jeszcze z PRL-u był, znaczy się tan gaz.

 

To może odwrócę moje pytanie:

może jest tak, że starzeje się jak wino i z czasem mocy nabiera :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

To mnie zainteresowało :look:

Tylko nie podałeś najważniejszej (tak mi się wydaje) informacji: czy to przypadkiem nie musi być woda destylowana, jak to jest np. dla akumulatorów ;)

 

 

 

 

To może odwrócę moje pytanie:

może jest tak, że starzeje się jak wino i z czasem mocy nabiera :niewiem:

 

Hamburgery się udały, goście byli zadowoleni, a i czas smażenia taki sam, jak na "świeżym" gazie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamburgery się udały, goście byli zadowoleni, a i czas smażenia taki sam, jak na "świeżym" gazie.

 

A widzisz !

Czyli słabszy nie był, a może nawet mocniejszy :hmm:

To by potwierdzało teorię, którą kiedyś, gdzieś słyszałem: gaz jak postoi w butli przez zimę, to później może wystarczyć prawie na dwa sezony, czyli jego kaloryczność rośnie.

 

Zauważyłeś to, jak przyrządzałeś te hamburgery :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

A widzisz !

Czyli słabszy nie był, a może nawet mocniejszy :hmm:

To by potwierdzało teorię, którą kiedyś, gdzieś słyszałem: gaz jak postoi w butli przez zimę, to później może wystarczyć prawie na dwa sezony, czyli jego kaloryczność rośnie.

 

Zauważyłeś to, jak przyrządzałeś te hamburgery :niewiem:

 

Niestety nie, ale może, gdyby to była przezroczysta butla kompozytowa, to kto wie...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, ale może, gdyby to była przezroczysta butla kompozytowa, to kto wie...

 

Rozumiem, w takim razie pozostawmy to innym, może ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenie w tej kwestii.

Przypomnę: jak bardzo rośnie kaloryczność gazu, który pozostawimy na zimę w butli :niewiem:

Słyszałem, że sporo. Może wystarczyć podobno na dwa sezony ?

Osobiście w to nie wierzę, aby na tak długo, ale na 1,5 :hmm:

Ktoś ma jakieś doświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Podłączę się do tematu gaz z pytaniem:

Czy wymagana jest naklejka "gaz " informująca gdzie przewozi się butlę z gazem?

 

Na żadnej przyczepie, nowej, czy też używanej nie widziałem ani razu naklejki informującej o miejscu zainstalowania butli.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie taką naklejkę nakleję na przyczepę. Tak, żeby w razie roztargnienia nie zapomnieć gdzie jest najważniejsze wyposażenie mojej cepki.

Ale słyszałem, że do kompozytów z BP to dwie takie naklejki dołączają. Jutro podjadę to wezmę.

Ktoś chętny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie taką naklejkę nakleję na przyczepę. Tak, żeby w razie roztargnienia nie zapomnieć gdzie jest najważniejsze wyposażenie mojej cepki.

 

Oj nudzisz się Sylwek :skromny: i to chyba bardzo :brawo:

Zamiast tej gazowej, lepiej daj na drzwiach z napisem "Wejście", bo w chwili roztargnienia ,,, :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką na drzwi już mam tylko świecącą w nocy. No, wiesz taką, aby do swojej cepki w nocy po ciężkim dniu walki trafić.

 

Sylwek, dokładnie o takiej myślałem :skromny:

Wspominałeś, że jedziesz po butle na BP. Sprawdź u źródła jaka jest aktualnie kaucja itd., wszystkie koszty.

Oczywiście jeśli możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.