Skocz do zawartości

Co z tym Viatol-em?


Rekomendowane odpowiedzi

... żadna różnica czy Viatoll czy bramki. Płacić trzeba...a nad karami nie ma co płakać,bo po to są ,żeby odstraszały.

 

 

 

Rzeczywiscie żadna...gratuluję. Piszemy tutaj o złodziejskim systemie, który jest niezgodny z prawem UE. Jadąc z Krakowa do Katowic A4 płacę i nikt na mnie nie poluje, bo sprawa jest oczywista i jasna. Wjeżdzam na bramkę i płacę i robię to swiadomie. A ten system jest dedykowany dla pojazdów przewożących towary i ludzi, tylko przez bład urzędasów objął nas uzytkowników przyczep. Informacja na temat płatnych odcinków jest żadna i do tego system złodziejskich kar. Twoja ocena pozwala mi przypuszczać , ze jesteś chyba jednym z twórców tego bezprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wjeżdżając na włoskie bramki automatyczne , masz b.spore szanse zapłacenia więcej niż w okienku " z człowiekiem" -  to nie jest dojenie frajerów?  Też jest , bo kto o tym wie ,że automat źle mierzy długość zestawu?

 

Ja się zgadzam, że system jest upierdliwy i wydumany jak dla naszych (karawaningowych) zastosowań. Zgodzę się również ,że umowa pomiędzy naszym Państwem a dostawca systemu to kryminał ( 0 odpowiedzialności dostawcy systemu).

 

... ale tak już jest,ale IMO ani ten temat ani wszyscy Karawaningowcy zebrani na raz w warszawie tego nie zmienią ( za mało grono- za duża kasa w obrocie).

Chodzi mi jedynie o to ,że ten temat powinien pomóc nowym i aktualnym użytkownikom ominąć pułapki Viatolla- pomóc w jego prawidłowym użytkowaniu. Skoro nie możemy liczyć na oficjalna kompetentna pomoc ,to chyba ta społeczność została stworzona właśnie do własnie takich celów (również).

A na razie to jest tylko płakanie w rękaw... przebij się przez 55 stron ,żeby dowiedzieć się faktów, które mogą Ci pomóc. Powodzenia

 

 

PS: temat może i jest potrzebny w takiej formie ,tylko wtedy należy zmienić jego temat.

 

Piotr40: oddałeś klimat tego wątku: albo myślisz jak My albo jesteś przeciwko nam. Informacja jaka jest taka jest - trzeba sie nauczyć jak z tym żyć ,a nie planować wycieczki do warszawy z kosą.

 

Tak: kopałem dołki pod bramownice ( krzywo,żeby nie zawsze łapały sygnał z Viaboxa)

Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim wątku opisałem rozwiązanie mojego problemu. Może przyda się komuś gdzie uderzać w razie czego. 

http://forum.karawaning.pl/topic/13823-viatoll-przestroga-dla-wszystkich-pow-35t/page-6?do=findComment&comment=328770

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jest właściwa metoda . Pisać skargi do GDDKiA, ITD i do wiadomości UOKiK. Sama uciążliwość zajmowania się tym spowoduje nacisk na operatora, żeby przestał sprawiać kłopoty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych wiadomości dot. opłat drogowych.

Jakby na to nie spojrzeć, to przynajmniej częściowo, ale jednak, efekty viatollowych poczynań mogą wkrótce odbić nam się czkawką i to podwójnie. Jeszcze chwila i za to, że Niemcy muszą płacić u nas za przejazdy (samochody osobowe i te z przyczepą), wprowadzą opłaty na swoich drogach dla nas (również jadąc bez przyczepy). Odpłacą nam tym samym, a kogo to bardziej zaboli, i kto na tym lepiej wyjdzie - wiadomo...
 

:pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle tylko, że nie można wprowadzać opłat tylko dla obcokrajowców. Jak będą chcieli to opłaty będą dla wszystkich - tubylców i zagranicznych - i nie wiem czy Niemcom tak bardzo się to spodoba.

Swoją drogą parę lat temu w Serbii było tak, że auta z rejestracjami innych krajów płaciły podwójną stawkę za przejazd autostradą. Po grzecznym zwróceniu Serbii przez UE uwagi, że jest to bardzo nieładnie - opłaty są takie same dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech od dłuższego czasu trwa zacięta dyskusja o wprowadzeniu opłat za przejazdy osobówkami po autostradach. Szczególnie przed wyborami i przy pokazywaniu swoich partyjnych możliwości, nic nowego. Już parę lat temu ADAC zrobił analizę tego i wyszło na to, że system jest już pod to rozwiązanie przygotowany. 

Tak jak napisano w artykule nie da się wprowadzić opłat tylko dla obcokrajowców, jeżeli zostaną wprowadzone to dla wszystkich ale i na to szansa póki co jest bardzo mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli Niemcy płacą podatek drogowy osobno (nie w paliwie jak my), to wprowadzenie opłat tylko dla obcokrajowców Imo nie będzie dyskryminacją

To raczej nie przejdzie.  Powinno być ujednolicenie i jakakolwiek różna forma opłat na tej samej drodze dla różnych userów zostanie wdrożona, będzie niesprawiedliwa.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam !

 

Tu nic nie dzieje się z przypadku i pewnie doskonale znają sprawę opłat. Pojechali nawet zobaczyć kto zasila budżet.

 

http://www.viatoll.pl/pl/pojazdy-ciezkie/aktualnosci/viatoll-na-swiatowym-zlocie-campingu-i-caravaningu

 

to po takim rekonesansie napewno nie odpuszczą !

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Lucek nie przesadzaj. Problem to jest znaleźć coś co może ciągnąc 1,5 tony a samo waży minimalnie mniej niż 2 tony. To jest ekwilibrystyka motoryzacyjna. 

 

Dla mnie taki stosunek mas (DMC auta do przyczepy) to dopiero ekwilibrystyka motoryzacyjna i niech nikt mnie nie przekonuje, że jeździ się komfortowo. Andrzej jeżdżąc LC wiesz co mam na myśli.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Tu nic nie dzieje się z przypadku i pewnie doskonale znają sprawę opłat. Pojechali nawet zobaczyć kto zasila budżet.

 

http://www.viatoll.pl/pl/pojazdy-ciezkie/aktualnosci/viatoll-na-swiatowym-zlocie-campingu-i-caravaningu

 

to po takim rekonesansie napewno nie odpuszczą !

 

 

Pozdrawiam

:czacha: viaTOLL :czacha: na Światowym Zlocie Campingu i Caravaningu :krzykacz: przypomina mi się kawał rysunkowy chyba  A. Mleczko,  przedstawiający pijanego typa z zarośniętym ryjem i wyszczerbioną siekierą w ręce w oborze, na co kury i świnie tam zgromadzone ze strachu, o życie skandują „witamy pana gospodarza !”.

W domyśle i tak któreś skończyło w garnku – na tyle zdało się merdanie ogonem do kata.

Z jednej strony nasze tu „bicie piany”, jak to ktoś tu „solidarnie” określił, a z drugiej „ witamy pana gospodarza!” w wykonaniu :balwanek: braci karawaningowej na zlocie.

Wciśnięcie się :lol2: Viatolla na taką imprezę, to głośny bąk :pad: w filharmonii, podczas solo na skrzypcach – dziwne, że miłujący rzekomo wolność carawaningowcy, udawali, że deszcz pada. :bukiet:

Trzeba było wygwizdać to towarzystwo :czerwona: :czerwona: :czerwona: , zrobić medialny szum, by zwrócić uwagę na problem, a przynajmniej zbojkotować, omijając szerokim łukiem namiocik, jak krowi placek.

To jest zjawisko typowo polskie – całą szczerbatą gębą - wszyscy drą mordy z bezpiecznej odległości, a jak jest okazja, by pokazać że się ma jaja, to ogon pod siebie i do kolejki po breloczek od firmy. :excl:

Wolę sobie myśleć, że to nie Polacy kolaborowali tam z okupantem snującym coraz gęstszą sieć bramownic, tylko nieświadomi niczego „obcy”, zwabieni egzotycznymi gębami i nazwiskami, tych, co kręcą lody w szemranej „firmie” niszczącej krajowych przewoźników, o nas już nie wspomnę. :pupa:

Dobrze, że jestem "dziki" i słabo się integruję - słusznie, jak widać.

Edytowane przez adamkwiatek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.