Skocz do zawartości

Co z tym Viatol-em?


Rekomendowane odpowiedzi

Piotr40 - z moich rozmów z posłem Pawłowskim sprzed dwóch lat wynikało, że wspomniana dyrektywa wprowadzała obowiązek ujednolicenia opłat dla samochodów przeznaczonych do zarobkowego przewozu towarów. Sęk w tym, iż nic nie mówiła o opłatach za inne pojazdy, które nasi możnowładcy skwapliwie dokleili do tego rozwiązania.

Kasa płynie i to jest najważniejsze.

Twoje rozumowanie jest jak najbardziej poprawne patrząc według naszego rozumowania, niestety nie jest ono jak widać tożsame z rozumowaniem zainteresowanych a właściwie niezainteresowanych Ministerstw.

 

Szkoda, że organizacje ani media inspirujące do miana "przedstawicieli" świata polskiego karawaningu nie robią w tej sprawie nic. O niesławnych konsultacjach społecznych jakie okazały się wielką klapą już nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W ubiegły piątek w radiowej trójce /pod wieczór jakoś/był poruszany temat opłat za jazdę z cepką w celach turystycznych. Przedstawiciel od viazłodzieji wypowiadając się zaznaczył wyraźnie, że "mała grupa niezadowolonych kierowców" nie wpłynie na zmianę przepisów... :hmm:

- dziki kraj  :krzykacz: - szkoda gadać

Pozdrawiam - M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Szanowni koledzy mam pewien pomysł. Jak większość z Was doskonale pamiętam bandyckie naliczanie cła na samochody sprowadzone z Unii po 1 Maja 2004, które odczułem na własnej skórze (60%). Wówczas jeden z dziennikarzy poczytnego magazynu motoryzacyjnego złożył skargę do TE w Sztrasburgu. W efekcie Państwo sprawę przegrało i zwróciło ogromne pieniądze wraz z odsetkami.

Może i w tym przypadku należałoby zainteresować przedstawicieli prasy fachowej, aby poszli podobnym tropem i zapoczątkowali w końcu proces zmian przepisów krzywdzących sporą rzeszę ludzi, tym bardziej, że uszczuplenie wpływów do państwowej kasy z tego tytułu, byłoby stosunkowo niewielkie.

Myślę, że na co dzień bardziej dotyka nas niesprawiedliwość, upierdliwosć dot. wadliwego działania urządzeń, niekompetencja operatora, itd. niż same koszty ponoszone najwyżej kilka razy w roku i to warte jest podkreślenia.

 

Co o tym myślicie, bo z tego co obserwuję przez ostatnie lata to szansa jest wielka, gdyż nasz obecny rząd jest niezwykle "wrażliwy" na jakiekolwiek ruchy w mediach.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś Wam wkleję - mianowicie historia korespondencji z Viatol'em...

 

złożyłem reklamację w placówce ów sieci - dostaję odpowiedź:

 

"/.../ Szanowny Panie,
w odpowiedzi na Pana zgłoszenie numer 34199330 z dnia 13 lipca 2013 roku, dotyczące zwrotu niewykorzystanego salda, uprzejmie prosimy o ponowne przesłanie formularz reklamacyjnego. Dokument, który wcześniej otrzymaliśmy jest nieczyteln y.
Formularz reklamacyjny można pobrać ze strony systemu viaTOLL, dostępny w zakładce "Obsługa Klienta - Dokumenty"; bądź też otrzymać w Miejscach Obsługi Klienta. Rozpoczęcie postępowania reklamacyjnego będzie możliwe po otrzymaniu przez nas kompletu dokumentów./.../"

 

odpisuję:

"W odpowiedzi na Państwa pismo dotyczące nieczytelnego formularza reklamacyjnego Pragnę poinformować iż wina za zaistniałą sytuację leży tylko i wyłącznie po Państwa stronie.
Posiadam kopię w/w formularza która jest jak najbardziej czytelna. Więc problemem pozostaje zapewne sposób jej przekazania do Państwa przez Wasz punkt dystrybucji w Kępnie.
A cedowanie winy za nieczytelny formularz na mnie jest po prostu kpiną.
Sposób załatwiania dotychczasowych sprawy w placówkach Waszej sieci dystrybucyjnej jak poprzez infolinie pozostawia wiele do życzenia.
Dlatego też po upływie terminu przeznaczonego na rozpatrzenie reklamacji /liczonego od dnia złożenia jej przeze mnie/ będę domagał się odsetek od kwoty niewykorzystanego salda."

 

Viatol odpowiada:

 

"Szanowny Panie,

w odpowiedzi wiadomość mailową z dnia 29. lipca 2013 roku, dotyczącego, Pana zgłoszenie numer 34199330 z dnia 13 lipca 2013 roku, dotyczące zwrotu niewykorzystanego salda, uprzejmie prosimy o ponowne przesłanie formularz reklamacyjnego. Dokument, który wcześniej otrzymaliśmy jest nieczytelny.
Formularz reklamacyjny można pobrać ze strony systemu viaTOLL, dostępny w zakładce "Obsługa Klienta - Dokumenty"; bądź też otrzymać w Miejscach Obsługi Klienta. Rozpoczęcie postępowania reklamacyjnego będzie możliwe po otrzymaniu przez nas kompletu dokumentów."

 

więc grzecznie odpisuję:

 

"Czy ktoś przeczytał to co napisałem ?
Czy odpowiedzi są wklejane bez czytania wiadomości od petenta?"

 

Viatol odpowiada:

 

"Szanowni Państwo,


W odpowiedzi na Państwa wiadomość e-mail z dnia 29 lipca 2013 roku, dotyczącą zgłoszenia numer 34199330 z dnia 13 lipca 2013 roku, dotyczącego zwrotu niewykorzystanego salda, chcielibyśmy podziękować za Państwa wiadomość. Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że Państwa wiadomości są czytane. Jednakże jak informowaliśmy we wcześniejszych wiadomościach e-mail formularz reklamacyjny, który posiadamy w dokumentach dołączonych do zgłoszenia jest zupełnie nieczytelny w związku, z czym prosimy Państwa o dosłanie tego dokumentu. Taki dokument można pobrać pod niniejszym adresem www:

http://www.viatoll.pl/images/obsluga_klienta/pl_en_reklamacja_zwrot_claim_return_viabox_02_2013.pdf

Uzupełniony oraz własnoręcznie podpisany komplet dokumentów prosimy wysłać na:

- adres listowny Skrytka pocztowa 528,
Poznań 9
60-967 Poznań
- adres e-mail info@viatoll.pl
- nr fax 22 521 10 11

Jeszcze raz dziękujemy za kontakt i przepraszamy za utrudnienia. W celu skrócenia oczekiwania na rozpoczęcie Państwa sprawy prosimy o powołanie się na powyższy numer zgłoszenia podczas wysyłania niezbędnych dokumentów."

 

 

 

... i co byście zrobili? bo ja nie zamierzam do Viatola już pisać ani składać ponownie formularza. Poczekamy zobaczymy...

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio, ja bym wysłał im ten formularz ponownie, jedynym stratnym tutaj będziesz ty bo nie oddadzą Ci salda, a to że we wszystkich tego typu instytucjach mają bur..l w papierach i pewnie zagubili Twój formularz albo nie wymienili taśmy w faksie to już inna sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w sprawie viatola, rozpatrywania reklamacji można zainteresować rzecznika konsumentów (UOKiK)

.

Przy okazji: czy ktoś wie coś na temat możliwości zmniejszenia progu minimalnego salda po którym następuje informowanie klienta o niskim stanie konta..?

Druga rzecz: czy ktoś doładował konto pre-paid kwotą niższą niż 120zł? Na stronie piszą, że minimum 120zł, infolinia jeszcze mi nie odpisała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio nie odpuszczaj, wszedłeś na ścieżkę gdzie będą rozgrywać wszelkie triki proceduralne, organizacyjne aby Cię zniechęcić, albo przynajmniej rozwlec w czasie całe postępowanie. Teraz trzeba dokładnie, pokwitowania , listy polecone, kopie itp.. Jeżeli występujesz jako osoba prywatna, to każde pismo do wiadomości GI UOKiK. Może całe postępowanie prowadzić pod rękę z właściwym UOKiK ?

 

Moja przepychanka z Viatoll-em ma dalszy ciąg (to już ponad rok) , przedstawiam :

 

 

Ja do Viatolla 2013 07 24 
 
Proszę o informację czy następujący zestaw pojazdów podlega obowiązkowi uiszczania opłat w formie eletronicznej za przejazd płatnymi odcinkami dróg w RP. 
Dane pojazdów : samochód F2 (DMC) - 2230 kg , F3 - 4330 kg , Q1 - 2100kg, Q2 - 750 kg 
przyczepa F2 (DMC) - 750 kg. 
Pozdrowienia.
 
Viatoll do mnie :
 
Poznań, dnia 29 lipca 2013 roku
Szanowni Państwo,
w odpowiedzi na Państwa zgłoszenie numer 34201002 z dnia ;26 lipca 2013 roku, dotyczące ogólnych informacji dotyczących systemu viaTOLL, chcielibyśmy poinformować, że jeśli Użytkownik będzie poruszał się po drogach płatnych jako zespół pojazdów podlega opłacie elektronicznej zgodnie z Ustawą z dnia 21 marca 1985r.o Drogach Publicznych (Dz. U. nr 19, poz. 115).
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ...............
 
No to ja do Viatolla : 2013 07 29
 
 W nawiazaniu do Waszej odpowiedzi na moje pytanie zwracam uwagę że przecież DMC omawianego zestawu wynosi 2980 kg i nie przekracza wartości 3500 kg. A zgodnie z Waszą wypowiedzią w podobnej sprawie cyt. "Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 22 marca 2011 r. w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej, użytkownik jest zobowiązany do uiszczania opłaty za przejazd po odcinkach płatnych w przypadku, kiedy dopuszczalna masa całkowita pojazdu łącznie z dopuszczalną masą całkowitą przyczepy (naczepy) przekracza 3,5 tony." Proszę o wyjaśnienie kto ma rację. 
 
Viatoll próbuje grać na czas :
 
Poznań, dnia 30 lipca 2013 roku
Szanowni Państwo,
w odpowiedzi na Państwa wiadomość elektroniczną z dnia 29 lipca 2013 roku, dotyczącą ogólnych informacji dotyczących systemu viaTOLL, chcielibyśmy poinformować, że na podstawie przesłanych przez Państwa informacji zostało założone zgłoszenia o numerze 34201483.
Państwa zgłoszenie jest obecnie w realizacji.
 
TERAZ UWAGA: KTOŚ SIĘ PRAWIE PODDAŁ !!
 
Poznań dnia 30 lipca 2013 roku
Szanowni Państwo,
w odpowiedzi na zgłoszenie numer 34201483, z dnia 30 lipca 2013 roku, dotyczące obowiązku rejestracji w systemie viaTOLL, działając w imieniu i na rzecz Skarbu Państwa – Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad („GDDKiA”), informujemy, że w przypadku, gdy suma dopuszczalnych mas całkowitych pojazdu i przyczepy poruszających się po odcinkach płatnych przekracza 3,5 tony, Użytkownik zobowiązany jest uiszczać opłatę drogową przy pomocy urządzenia viaBOX. 
 
Ale nie odpuszczam, powyższy tekst nie wyklucza pokrętnej interpretacji że suma DMC jest wskazana w rubryce F3.:
 
Czyli zestaw o podanych w zapytaniu parametrach : 
  • DMC samochodu - 2230 kg 
  • DMC przyczepy - 750 kg
nie podlega opłatom obowiązującym na odcinkach dróg płatnych ? 
Oczywiście pytanie to nie obejmuje autostrad.
 
 
I teraz poczekam na odpowiedź. Zauważcie, że nie przechodzi im przez gardło tekst : „ Nie podlega opłatom.” 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga rzecz: czy ktoś doładował konto pre-paid kwotą niższą niż 120zł? Na stronie piszą, że minimum 120zł, infolinia jeszcze mi nie odpisała...

Nie ma takiej możliwości :]

 

 

Bodzio nie odpuszczaj, wszedłeś na ścieżkę gdzie będą rozgrywać wszelkie triki proceduralne, organizacyjne aby Cię zniechęcić, albo przynajmniej rozwlec w czasie całe postępowanie. Teraz trzeba dokładnie, pokwitowania , listy polecone, kopie itp.. Jeżeli występujesz jako osoba prywatna, to każde pismo do wiadomości GI UOKiK. Może całe postępowanie prowadzić pod rękę z właściwym UOKiK ?

 

Moja przepychanka z Viatoll-em ma dalszy ciąg (to już ponad rok) , przedstawiam :

 

 

Ja do Viatolla 2013 07 24 
 
Proszę o informację czy następujący zestaw pojazdów podlega obowiązkowi uiszczania opłat w formie eletronicznej za przejazd płatnymi odcinkami dróg w RP. 
Dane pojazdów : samochód F2 (DMC) - 2230 kg , F3 - 4330 kg , Q1 - 2100kg, Q2 - 750 kg 
przyczepa F2 (DMC) - 750 kg. 
Pozdrowienia.
 
Viatoll do mnie :
 
Poznań, dnia 29 lipca 2013 roku
Szanowni Państwo,
w odpowiedzi na Państwa zgłoszenie numer 34201002 z dnia ;26 lipca 2013 roku, dotyczące ogólnych informacji dotyczących systemu viaTOLL, chcielibyśmy poinformować, że jeśli Użytkownik będzie poruszał się po drogach płatnych jako zespół pojazdów podlega opłacie elektronicznej zgodnie z Ustawą z dnia 21 marca 1985r.o Drogach Publicznych (Dz. U. nr 19, poz. 115).
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ...............
 
No to ja do Viatolla : 2013 07 29
 
 W nawiazaniu do Waszej odpowiedzi na moje pytanie zwracam uwagę że przecież DMC omawianego zestawu wynosi 2980 kg i nie przekracza wartości 3500 kg. A zgodnie z Waszą wypowiedzią w podobnej sprawie cyt. "Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 22 marca 2011 r. w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej, użytkownik jest zobowiązany do uiszczania opłaty za przejazd po odcinkach płatnych w przypadku, kiedy dopuszczalna masa całkowita pojazdu łącznie z dopuszczalną masą całkowitą przyczepy (naczepy) przekracza 3,5 tony." Proszę o wyjaśnienie kto ma rację. 
 
Viatoll próbuje grać na czas :
 
Poznań, dnia 30 lipca 2013 roku
Szanowni Państwo,
w odpowiedzi na Państwa wiadomość elektroniczną z dnia 29 lipca 2013 roku, dotyczącą ogólnych informacji dotyczących systemu viaTOLL, chcielibyśmy poinformować, że na podstawie przesłanych przez Państwa informacji zostało założone zgłoszenia o numerze 34201483.
Państwa zgłoszenie jest obecnie w realizacji.
 
TERAZ UWAGA: KTOŚ SIĘ PRAWIE PODDAŁ !!
 
Poznań dnia 30 lipca 2013 roku
Szanowni Państwo,
w odpowiedzi na zgłoszenie numer 34201483, z dnia 30 lipca 2013 roku, dotyczące obowiązku rejestracji w systemie viaTOLL, działając w imieniu i na rzecz Skarbu Państwa – Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad („GDDKiA”), informujemy, że w przypadku, gdy suma dopuszczalnych mas całkowitych pojazdu i przyczepy poruszających się po odcinkach płatnych przekracza 3,5 tony, Użytkownik zobowiązany jest uiszczać opłatę drogową przy pomocy urządzenia viaBOX. 
 
Ale nie odpuszczam, powyższy tekst nie wyklucza pokrętnej interpretacji że suma DMC jest wskazana w rubryce F3.:
 
Czyli zestaw o podanych w zapytaniu parametrach : 
  • DMC samochodu - 2230 kg 
  • DMC przyczepy - 750 kg
nie podlega opłatom obowiązującym na odcinkach dróg płatnych ? 
Oczywiście pytanie to nie obejmuje autostrad.
 
 
I teraz poczekam na odpowiedź. Zauważcie, że nie przechodzi im przez gardło tekst : „ Nie podlega opłatom.” 

 

Kto odpisuje na te wszystkie pytania :hmm:  jakieś matoły, a wystarczy odpowiedzieć "Tak trzeba płacić" lub "Nie nie trzeba płacić."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są matoły tylko wytresowani konsultanci. Być może za każdą wypowiedź " nie podlega opłatom " dostają po premii i stąd te łamańce. Przecież cytowana przeze mnie ( dużo wcześniej ) ich wypowiedź cyt. "w odpowiedzi na Pani zgłoszenie numer 34175687 z dnia 1 marca 2013 roku, dotyczące obliczania dopuszczalnej masy całkowitej zespołu pojazdów, chcielibyśmy poinformować, że odpowiedź przekazana Pani wcześniej nie jest sprzeczna z przekazanymi Pani informacjami. Dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów zawsze ustalana jest na podstawie dokumentów. Obie odpowiedzi nie wykluczają się."  jest po prostu piękna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widzę, że mój pomysł nie został dostrzeżony (może był zbyt skromny nie współgrał np. z blokowaniem sejmu zestawami). Szkoda bo można byłoby coś wspólnie zrobić a nie narzekać... Ja mieszczę się spokojnie w 3,5 t, wiec sam się specjalnie gimnastykował nie bedę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widzę, że mój pomysł nie został dostrzeżony (może był zbyt skromny nie współgrał np. z blokowaniem sejmu zestawami). Szkoda bo można byłoby coś wspólnie zrobić a nie narzekać... .

Było by bardzo ciekawie :]

Witam.

Ja mieszczę się spokojnie w 3,5 t, wiec sam się specjalnie gimnastykował nie bedę.

Pozdrawiam.

Jeszcze troszeczkę a wszyscy będziemy bulić równo i dokładnie, i Ci co przekraczają i Ci co nie przekraczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł został dostrzeżony - ale :

  • Nie znam żadnej osoby (przepraszam za wyrażenie ) publicznej, do której mógłbym się zwrócić po pomoc.
  • Też mieszczę się poniżej 3,5T, dezinformacja Viatolla związana z rubryką F3 spowodowała że ja i inni forumowicze dochodzimy się z nimi i wyglada na to że troszeczkę docisnęliśmy ich do ściany.
  • Napisałem skargę do GI UOKiK na politykę dezinformacji prowadzoną przez Viatoll.

I tak każdy orze jak może.

  • Może by tak zespołowo przejrzeć umowy jakie wymusza na nas Viatoll , wg mnie znajdziemy tam mnóstwo klauzul zakazanych w odniesienu do konsumentów ( np. brak odpowiedzialności Viatolla za złe funkcjonowanie systemu), a normalnych w układach między przedsiębiorstwami. Można by z tego wysmażyć kolejną skargę do GI UOKiK, zapytując przy okazji dlaczego Viatoll-owy znak oznaczający drogę płatną jest mały, słabo widoczny, nieczytelny dla niezorientowanych w temacie i umieszczany tak że kiedy go zobaczymy nie mamy możliwości wycofania się z wjazdu na płatną drogę.

I tak wespół  zespół móc wzmóc! I tak wespół  zespół móc wzmóc! I tak wespół  zespół móc wzmóc! I tak wespół  zespół móc wzmóc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś właśnie do mnie dotarło. Dotarło kolejny już raz, a mimo to, ciągle zapominam.
Ten cały temat i ta dyskusja, ma jakieś znaczenie wyłącznie dla nas. Właściwie nic z niej nie wynika, poza opisywaniem własnych żali. Piszemy z nadzieją na zmiany, bo wciąż mamy w podświadomości przeświadczenie, że żyjemy w państwie prawa, a o nas i nasze dobre życie, godnie dba grupa naszych wybrańców. Rzeczywistość (nie tylko w omawianych sprawach) wygląda odmiennie od naszych wyobrażeń. Czy można zawrócić Wisłę kijem ?
Szkoda, że "złe" historie lubią się powtarzać, pokazując, że tylko radykalne posunięcia przynoszą konkrety, ale jak trudno obecnie się zorganizować, świadczy choćby ta dyskusja i ten post.
Przez wiele lat pracowano na taki stan rzeczy, przy naszej biernej postawie ..., no może nie wszystkich, ale na pewno większości.

:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.