Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.11.2018 o 19:36, chris_66 napisał:

 

To ty Chris -66 poddajesz w wątpliwość dane ,które podałem bo tak Tobie się wydaje. Przy okazji kpisz zupełnie bezzasadnie.?

Moje tak zwane przez Ciebie "historie spiskowe" oparte są na danych  podanych  przez MB " Instrukcja obsługi E klase " wydanej w języku polskim .

Ps .ASB jest rozmaitość i żeby było ciekawiej o rożnych możliwościach. Ja wypowiadam się tylko o ASB w moim samochodzie , który eksploatuje od wielu lat.

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lucek26 napisał:

To ty Chris -66 poddajesz w wątpliwość dane

oparte są na danych  podanych  przez MB " Instrukcja obsługi E klase " wydanej w języku polskim .

nie poddaję , mogą się mylić, zawsze jest tak opcja

wydanie w języku polskim nie świadczy o niczym ?, wręcz zachęca do wzięcia do ręki oryginału i zweryfikowaniu tego ?️‍♀️

wiesz kto tłumaczy instrukcje i jak ?‍♂️, jakbyś poczytał wersje oryginalne i polskie wypociny to mógłbyś się nieraz zdziwić co poeta miał na myśli a co zrozumiał niedouczony "tłumacz".

masz trochę racji

Cytat
S
standard
we wszystkich normal-
nych sytuacjach na
drodze

ale co powiesz o tym

Cytat
Samochód rusza do przodu i do
tyłu na drugim biegu

to ta sama instrukcja ??

 

9 godzin temu, KlAn napisał:

P to przyczepa;), ale często jest popsuty i nie chce jechać, wtedy używamy pozostałych trybów:D

oczywiście , zupełnie zapomniałem jak ktoś mi to tłumaczył ?, i R to RAKIETA ?

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim w204 z 7g tronic S to sport, zmieniać ręcznie mogę nie zależnie czy to w trybie sport czy nie. W S jest czuła na pedał gazu, ochoczo zmienia biegi  i trzyma je wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei jest prawie klasycznie - PRNDM, przy czym M to oczywiście Manual i łopatki przy kierownicy.

Natomiast osobno jest przełącznik do napędu, który - poza opcjami Auto, Snow i Lock ma też opcję Sport, która zmienia charakterystykę silnika i sposób działania skrzyni.

No i oczywiście - jak już wspomiinałem - zalecenie w instrukcji, żeby w stromych górach z przyczepą nie jeździć na D, przy czym nie jest to zapewne instrukcja amerykańska, bo nie jest wyjaśnione na którym ustawieniu w takich warunkach w takim razie jeździć...:-)

Spróbuję może na R - zamiast ciągnąć będę pchać...:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, chris_66 napisał:

ale co powiesz o tym

  Cytat
Samochód rusza do przodu i do
tyłu na drugim biegu

to ta sama instrukcja 

tak, jest to możliwe, są ASB, w których są dwa przełożenia biegu wstecznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy w tym


No właśnie, instrukcje obsługi są pisane bez sensu i ładu. Uniwersalnie, bo każdy chce przyciąć każde ojro na wszystkim. Potem wychodzą kwiatki typu "mam w instrukcji a nie mam w samochodzie ", albo mam coś w samochodzie ale nie wiem co to jest bo instrukcja jest stara, ale zalegała w magazynie to taką dali


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.