Skocz do zawartości

Prędkośc jazdy z przyczepą


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 418
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pojechałem dzisiaj z przyczepą zgodnie z przepisami ... pierwszy raz przestrzegałem prędkości o, których mowa w temacie. Jest jeden duży plus, po przyjeździe na miejsce spalanie 6,9 ON. No i jazda z taką prędkością wydaje się bardzo bezpieczna, ciekawe czy uda się na dłuższym dystansie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc ostatnio na zlocik w Gołuchowie wykorzystując autostradę i maksymalną ilość dróg ekspresowych nie udało mi się powstrzymać przed "dociskaniem" gazu i w tamtą stonę i nie dość , że zapłaciłem za A1 72 zł ( tyle samo co 40-to tonowy zestaw ciężarowy )  to spalanie  Landka wyniosło 10,5 l/100km.

W drodze powrotnej postanowiłem okiełznać temperament i nie przekraczać 80km/h omijając przy tym autostradę.

Dzięki temu spalanko wyniosło 8.8 l/100 a i podziwianie widoków przy pięknej pogodzie okazało się bezcennie relaksujące :palacz: .

Tak na prawdę jechaliśmy o nie całą godzinę dłużej ( dystans 400 km) a dało nam to wiele przyjemności z jazdy i oszczędność  w sumie 100 zł za taki kawałek drogi.....i chyba na przyszłość pozostanę wierny tej idei jeżdżąc z przyczepką :thank:  :drive: .

Edytowane przez NOBOCAMP (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest tak że podniesienie prędkości nie dotyczy aut lub zespołów pojazdów powyżej 3,5t  i muszą one

jechać zawsze 50km/h  w terenie zabudowanym  :hmm:

 

A co ma przyczepa do rzeczy przy aucie osobowym do 3.5t?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Tomku, ale podniesienie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym dotyczy aut osobowych do 3.5t. Nic tam nie ma o tym że nie dotyczy z przyczepami.

Nie mogę zrobić kopiuj-wklej bo z tel. nadaje, ale można wygooglować. § 27.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest napisane ze niendotyczy zespolow pojazdow a taki stanowimy z cepka na haku. Tutaj Tomek ma racje, nas obowiazuja w Polsce tylko 3 predkosci:

- zabudowany = max. 50kmh

- niezabudowany = max. 70kmh

- autostrada = max. 80kmh

 

I niestety zadne inne podniesienie nas nie dotyczy. Ciekawostka jest to, ze jak mamy obnizenie predkosci (niezalesnie od tego gdzie) to dotyczy ono wszytkich pojazdow i zespolow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest napisane ze niendotyczy zespolow pojazdow a taki stanowimy z cepka na haku. Tutaj Tomek ma racje, nas obowiazuja w Polsce tylko 3 predkosci:

- zabudowany = max. 50kmh

- niezabudowany = max. 70kmh

- autostrada = max. 80kmh

 

I niestety zadne inne podniesienie nas nie dotyczy. Ciekawostka jest to, ze jak mamy obnizenie predkosci (niezalesnie od tego gdzie) to dotyczy ono wszytkich pojazdow i zespolow.

Dotyczy to również wszystkich powyżej 3,5t,, dałbym się na tym złapać jadać autobusem w Katowicach tunelem

pod rondem, jest tam znak 70km/h i nie jest to ograniczenie ale podwyższenie prędkości, bo jest to teren zabudowany

mimo szerokiej drogi z kilkoma pasami. O mało bym nie oblał egzaminu :look:   :look:   :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.