Skocz do zawartości

Wymiana opon


Effendi

Rekomendowane odpowiedzi

Tye,że nie płaci się za ciezarki tylko wstawienie koła na maszynę i uruchomienie wywazarki, następnym razem poproś o rabat -2zł za brak nowych ciezarków.

Każdy postepuje jak chce, ja przy zmianie na zimowe wyważa poniewaz nie wiem czy stare nie odpadły razem z lodem w ubiegłym sezonie.

 

Może podajecie ceny, u nas komplet-przekładka opon łacznie z wywazaniem można zrobic za 40zł

 

Na pewno nie poproszę o rabat 2złote, choć jestem z Poznania, wiem że nie płaci się za ciężarki tylko za całą usługę. Mój przekaz był taki drogi kolego, WŁÓŻ KOŁO NA MASZYNĘ SKONTROLUJ, EWENTUALNIE POPRAW A NIE TWIERDZ OD RAZU ŻE, JEST ┼╣LE. Ta myśl dotyczy oczywiście pana gumiarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może faktycznie jest obawa że stary ciężarek spadnie przy wyważaniu ... nie mamy tu jakiegoś gumiarza, nawet byłego :hmm:

( ... )

 

 

Konrad! trudno mówić o obawie, że ciężarek spadnie, skoro "pan gumiarz" po założeniu nowych ciężarków też włącza maszynę w celu sprawdzenia skuteczności wyważenia, więc jaki problem sprawdzić stan wyważenia koła przed zdjęciem ( potencjalnym zdjęciem ) starych ciężarków - dlatego uważam, że taki argument jest całkowicie bezzasadny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... myślę, że wymiana wymiana ciężarków jest zgodna ze sztuką .. po co dwa razy zakładać na maszynę lepiej założyć, że koło jest do wyważenia i zrobić to ... jeździmy coraz szybciej więc warto ... a opłata to ryczałt za usługę, więc lepiej niech wymieniają ... w ASO przynajmniej wiemy za co płacimy bo trzeba odczekać z ... 1,5h za wymianę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ;) ale podkreślam,że gumiarz kasuje własnie za to sprawdzenie.Naprawde nie widze róznicy w cenie przy samym tylko sparadzeniu a sprawdzeniu z nabijaniem cieżarków, to ta sama usługa.

 

 

Piotr! no tak powinno być, ale jak napisał Kolega ADAMiEWA gumiarz, nie może z góry założyć, że koło jest źle wyważone i dlatego musi zdejmować stare ciężarki ( chyba, że musi naciągnąć klienta ). Poza tym jak pokazał mój przypadek cena była niższa za okrojoną usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ;) ale podkreślam,że gumiarz kasuje własnie za to sprawdzenie.Naprawde nie widze róznicy w cenie przy samym tylko sparadzeniu a sprawdzeniu z nabijaniem cieżarków, to ta sama usługa.

 

nie koniecznie ,sąsiadka pokazywała fakturę w której wyszczególnione :

1.usługa wyważanie

2.ciężarki i były oznaczone wagowo ( między ciężarkami też jest różnica w cenie w zależności od wagi )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... myślę, że wymiana wymiana ciężarków jest zgodna ze sztuką .. po co dwa razy zakładać na maszynę lepiej założyć, że koło jest do wyważenia i zrobić to ... jeździmy coraz szybciej więc warto ... a opłata to ryczałt za usługę, więc lepiej niech wymieniają ... w ASO przynajmniej wiemy za co płacimy bo trzeba odczekać z ... 1,5h za wymianę ;)

 

heh

 

pamiętam jak zajechałem do ASO forda z moim mondeo 98 rok - ogółem wielkie oczy zarówno pracowników biurowych jak i przerażenie serwisu - mechanicy w moim mieście nie potrafili poskładać rozrządu po wymianie i był koszmar. Serwisanci przeszkoleni tylko w autach 3 letnich - tam gdzie trzeba naprawiać często bo klient ma gwarancje więc przyjedzie do nich. Na widok 12-letniego diesla wszyscy się zmyli :]. Na szczęście wezwano Pana Heńka , który po sprawdzeniu kompem ustawienia kąta wyprzedzenia zapłonu (czy coś takiego) i spojrzeniu na pompę wtryskową - powiedział - wszystko rozregulowane - jutro rano odpali jak nowy.

 

- miał racje - usługa za jakieś 220zł - w tym jakaś uszczelka za 80zł :]

 

ale wracając do tematu - wisiał na ścianie cennik nowych opon + montaż gratis! - powiem, że ceny były bardzo okazyjne - jedna nowa opona jaką miałem świeżo zamontowaną na aucie kosztowała więcej niż ja dałem za 4 sztuki - ludzie, czy Ktoś jeszcze jest w stanie zapłacić 4000zł za 4 opony, które 100m dalej kosztowałyby ok 900zł - też z montażem?

 

- ale serwis polecam, każdemu kto ma poważny problem z fordem - mój dwa lata jeździł extra - odpalał na -20C jak benzyniak. (1.8TD) :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 90% zakładach wulkan. nikt nie rozdrabnia się na ilość nabitych odważników. Koszt samych odważników jest na tyle niski, że nikt nie będzie kombinował czy ściągać stare czy nie. W całej usłudze najwięcej kosztów pochłania kupno/utrzymanie całego sprzętu oraz robocizna. Nijak ma się do tego koszt odważnika za kilka groszy..

Wszyscy piszą, że przy wyborze wulkanizatora kierują się tylko ceną. Czy patrzycie również na sprzęt? Na monterkę- czy nie jest 20 letnim klamotem i nie porysuje alufelg? Czy wyważarka nie ma odchyłki +- 20 g (bo to stary klamot, warsztatowi szkoda na wzorcowanie)? Czy nie nabija starych odważników ołowianych (ich stosowanie jest zabronione w niektóych krajach UE)?

Wydaje się, że zmiana opon to taka prosta czynność.. jakość usługi pomiędzy warsztatami może być jednak ogromna.

Edytowane przez major (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad! trudno mówić o obawie, że ciężarek spadnie, skoro "pan gumiarz" po założeniu nowych ciężarków też włącza maszynę w celu sprawdzenia skuteczności wyważenia, więc jaki problem sprawdzić stan wyważenia koła przed zdjęciem ( potencjalnym zdjęciem ) starych ciężarków - dlatego uważam, że taki argument jest całkowicie bezzasadny...

 

nowy to nowy, stary może być poluzowany, może mieć zardzewiałe mocowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.