Skocz do zawartości

Proszę rzucić okiem :)


Ewa0208

Rekomendowane odpowiedzi

No, tak, ale budkę wrzucił "bammber"

 

Tak, to prawda Ja wrzuciłem tą propozycje ale więcej się to nie powtórzy. Obiecuje. I nie to żebym się obrażał czy coś takiego, po prostu z tego co czytam wnioskuje że Ewa nie ma zamiaru kupić cepki tylko sobie pogadać. Tak więc do boju rycerze, kto pierwszy te całą pule zbierze (oczywiście mam na myśli te kulinarne przysmaki)! Może tym co teraz napisałem wywołam nawałnice negatywnych komentarzy o mojej osobie ale mam to gdzieś. Jestem na tym forum początkującym i myślałem że rozmawia się tu o karawaningu i wszystkim co z tym zawiązane, również o przepisach kulinarnych ale bez przesady. Ten temat podchodzi pod forum www.edarling.pl lub www.smaczny.pl Jeżeli kogoś uraziłem to trudno.

Życze Wesołych Świąt i smacznego karpia

 

 

:bravo::bravo:

W stu procentach popieram kolegę, też zapewne będzie się to wiązało z atakiem forumowiczów, lecz również uważam że Ewa chce kupić, ale przyczepę z opisu i to za półdarmo, no i najlepiej jak by nowa była. Tego już nawet czytać się nie da. Poszukiwania 20 letniej przyczepy, a każda rysa ją skreśla po opiniach ekspertów. Każdy pisze że najlepiej jechać na żywo zobaczyć, a kiedyś padło hasło " jedź obejrzyj, zrób więcej dokładnych zdjęć i wtedy ją ocenimy"-ktoś z forumowiczów napisał coś w tym stylu, czyli wynika że koledzy z forum lepiej ją na zdjęciach obejrzą niż ktoś na żywo :]

 

A struktura forum wygląda następująco:

Jest tu kilka osób prowadzących ciągła dyskusję i to tylko one mają prawo wyrażać swoje zdanie i swoje racje, gdy nowy forumowicz coś powie to zaraz padają komentarze typu: nie znasz się, widać że jeszcze zielony jesteś, doczytaj sobie itp. bo przecież te kilka osób jest ekspertami w każdym temacie. Więc zróbcie to forum jako stronę zamkniętą dla "was", bo nowi forumowicze nie są wam wcale potrzebni, no chyba do tego żeby od czasu do czasu pokazać swoją wyższość i jak wy na wszystkim się znacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze co z Wami? Mamy "wyjątkowy" przedświąteczny okres mikolaj.gif. Wyluzujmy!!!

To jest forum DYSKUSYJNE - coś na nim trzeba popisać, ponarzekać, podzielić się z innymi swoim zdaniem. Może niektórzy faktycznie zadzierają nosa niewiem.gif, ale to jest ich problem zlosnik.gif. Przecież każdy z nas postąpi tak jak sam myśli, a nie jak koledzy z forum napiszą...

To że zaraz forumowicze zaczną się tu przepisami na karpia czy pasztet wymieniać smirk(1).gif - też dodaje uroku. Trzymanie porządku i robienie wszystkiego pod linijkę w Kąciku kupującego jest przecież bez sensu zlosnik.gif, bo nowi i tak nie zechcą czytać archiwum tyko wyskoczą z pytaniem waytogo.gif. No i dobrze że będą pytać, bo będzie o czym pisać i dyskutować - a dla przypomnienia jest to przecież forum dyskusyjne.

 

SamaPrawda Witam na forum zlosnik.gif. Zaraz wyskoczy tu kilka osób i powie że z Tobą nie gada bo masz nieuzupełniony profil smirk(1).gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...nie znasz się, widać że jeszcze zielony jesteś, doczytaj sobie itp. bo przecież te kilka osób jest ekspertami w każdym temacie. "

 

Kolego, pokaż gdzie w ten sposób ktoś z forum podszedł do nowego Forumowicza?

 

Najlepiej wejść na forum bez przedstawienia się, anonimowo i od razu z oskarżeniami i pretensjami? Jak ktoś chce kupić przyczepę i chce zapytać o opinię to koledzy jej udzielają, jak ktoś nie chce, wcale nie musi pytać, powiem więcej, wcale nie musi wchodzić na forum i się rejestrować, by jeździć z przyczepą.

 

Czas świąt to czas pokoju i miłości... Sorki, ale burzysz to na dzień dobry i to w takim momencie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, pokaż gdzie w ten sposób ktoś z forum podszedł do nowego Forumowicza?

 

 

Spójrz kolego chociaż na temat DMC 1200kg chociażby, wejście zielonego też od razu było zaatakowane, też było powiedziane że nawet się nie przywitał.

A czy dział powitań to według was nie porażka? Jeżeli ktoś chce coś o sobie napisać to pisze to w profilu i nie musi dodatkowo wypisywać tego w dziale powitań po ty by później przeczytać 2 lub 3 strony składające się z postów:

-Poznań wita

-wita piastów

-świętokrzyskie wita

.

.

.

Czy to ma sens? żeby na wejście czepiać się kogoś o to że nie wszedł w odpowiedni dział i nie napisał tam cześć, po to tylko aby później przeczytać cześć przez 2-3strony od stałych użytkowników tego działu??? Większość przywitań ma 2-3 strony, jak na 7tys użytkowników to trochę mało, więc chyba mniejszości wielce to przeszkadza.

 

A gdyby nie było ataków na nowych forumowiczów to dyskusja by przebiegała między 50-100 osobami albo i większą ilością a nie między tylko i wyłącznie użytkownikami kilkoma użytkownikami których z nicku nie chcę wymieniać. A tak to ktoś wejdzie, usłyszy jakie to głupoty pisze i jak to się nie zna i w kółko na polu rozmowy jest stały skład.

 

Tym akcentem koniec tej dyskusji, bo oczywiście jako nowemu i tak mi nikt nie przyzna racji tylko stała grupa będzie mi wpierać że się mylę. ( w sumie to nie nowość czytając forum)

 

Szczęśliwych i spokojnych świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama prawda po części masz rację. Spójrz jednak że przywitać się wypada - nie trzeba tego wcale robić w Przywitaniach, można w pierwszym pisanym poście na forum. Generalnie to Cię rozumiem że dla Ciebie jest to dziwne bo sama się nie przywitałaś zlosnik.gif, pewnie wchodząc gdzieś też "dzień dobry" nie mówisz. Tylko że to jest Twój problem, to o Tobie świadczy i ja tam Ci uwagi nie zwracam zlosnik.gif, bo sama się możesz tylko za Ciebie wstydzić (ewentualnie Twoi rodzice że tak Cię wychowali...).

Z drugiej jednak strony forumowicze powinni sobie zdawać sprawę że od zwracania uwag to jest moderacja smirk(1).gif, a pisanie postów w stylu "Odpowiedział bym Ci, ale nie odpowiem bo się nie przywitałeś" to wyskakiwanie przed szereg. Jednak powiem Ci coś jeszcze zlosnik.gif - niedoinformowana jesteś i nie przeszukałaś archiwum bo już o tym gadaliśmy palacz.gif ( http://forum.karawaning.pl/topic/9505-kwestia-przywitan/ ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A struktura forum wygląda następująco:

Jest tu kilka osób prowadzących ciągła dyskusję i to tylko one mają prawo wyrażać swoje zdanie i swoje racje, gdy nowy forumowicz coś powie to zaraz padają komentarze typu: nie znasz się, widać że jeszcze zielony jesteś, doczytaj sobie itp. bo przecież te kilka osób jest ekspertami w każdym temacie. Więc zróbcie to forum jako stronę zamkniętą dla "was", bo nowi forumowicze nie są wam wcale potrzebni, no chyba do tego żeby od czasu do czasu pokazać swoją wyższość i jak wy na wszystkim się znacie.

 

 

jako nowy na forum nie potwierdzam takiego poglądu .... wszedłem , przywitałem się zwyczajnie jak każdy normalnie zachowujący się człek w towarzystwie , zostałem powitany czyli ktoś to zauważył .... teraz ja czasami też kogoś witam , nie traktuję tego działu jako priorytetowy . Dałem z siebie jakiś temacik o kamperowaniu w lesie za free a potem rozpocząłem budowę kampera . Czasami wcisnę się ze swoimi trzema groszami w jakiś temat i albo moje poglądy się z innymi zgrają albo nie i wtedy powymieniamy się postami . Nie zauważyłem tu ekspertów od wszystkiego ( wiem jak taki ktoś wygląda ) .

 

 

Uważam za to , że osoba pod nickiem : SamaPrawda doskonale wie do kogo tak naprawdę chciała napisać tylko potrzebowała do tego nowego wcielenia .Dlaczego ? Nie wiem , nie oceniam ....moze tak wolno a może tak trzeba .

 

Przywitać się zawsze warto :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że mimo częściowej sympatii dla was, to jednak część waszych zachować zasługuje na krytykę, szkoda że osoby na nie zasługujące tego nie widzą, a uwagi innych traktują jaką głupotę mając siebie samych za ideały.

Szkoda to dalej drążyć.

I tak nikt z was nie wyciągnie z tej rozmowy żadnych wniosków, bez względu na to jak ona długo by miała trwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja dopiszę. Jestem na forum od dłuższego już czasu. Widzę, jak traktuje się nowych i jak ja byłem traktowany. Zawsze, każdy nowy, nie tylko na tym forum, podlega pewnej ocenie. Nie spotkałem się jednak na tym forum, aby kogoś potraktowano negatywnie wyłącznie daltego, że jest nowy. Owszem, jest nowy i do tego próbuje innych "ustawiać", wówczas zdarza się, że dostanie po nosie. Ale czy w ten sposób sam sobie nie zapracowuje na takie traktowanie? Ja osobiście nie przywitałem się w dziale powitań i nikt nie miał mi tego za złe. Wiesz dlaczego? Bo w pierwszym poście napisałem "Witam!" Nikt nie miał do mnie pretensji, że nie wie z kim rozmawia. Dlaczego? Bo uzupełniłem profil. Jeśli loguję się na forum, to po to, żeby ludzi poznać. Żeby ich poznać, sam powinienem się przedstawić. Jeśli nie chcę się przedstawiać, to po co logować się na forum? Większość informacji można i tak przeczytać bez logowania. Nie rozumiem - po co logować się (wchodzić) gdziekolwiek przed świętami i od razu zaczynać od kłótni? Nie można było napisać czegoś konstruktywnego? Bamber zaproponował bardzo fajną przyczepkę. Przejrzałem ją, bardzo mi się podobała. Ale od razu widziałem, że przecież założycielka wątku chciała mieć dwie sypialnie. Ja kilka przyczep, kiedy chciałem zaproponować, odrzuciłem właśnie dlatego, że nie spełniały warunków podstawowych. Kolega Bamber miał pełne prawo przeoczyć ten fakt i proste zwrócenie uwagi mogło zakończyć dyskusję. Przecież nikt do kolegi nie miał pretensji! Ale nagle musiała się znaleźć osoba adwokat, sam Bamber z niezrozumiałych dla mnie przyczyn obraża założycielkę wątu i jeszcze osoby udzielające się.... Ludzie, po to przed świętami na forum wchodzicie? A może lepiej by było zajrzeć do działu HydePark i złożyć życzenia świąteczne? Wesołych Świąt! Szukającym - znalezienia, posiadającym - radości z posiadania, zfrustrowanym - lepszej samooceny, nam wszystkim zdrowia i spokoju - zarówno w święta jak i po nich. Obyśmy się mogli regularne i z radością spotykać na różnych zjazdach, spotkaniach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak zawsze macie racje, a "nowy" nie piszący tego co według was powinien napisać już jest atakowany, wcale się tego nie spodziewałem. :]Teraz każdy będzie z was mówił jaki to on jest cudowny? Ciekawe ile powiedzmy przez rok przybyło forumowiczów i ilu z nich(jaki procent) bierze aktywny udział w rozmowie, a jaka część po kilku postach skończyła swoją przygodę z karawaning.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak zawsze macie racje, a "nowy" nie piszący tego co według was powinien napisać już jest atakowany, wcale się tego nie spodziewałem. :]Teraz każdy będzie z was mówił jaki to on jest cudowny? Ciekawe ile powiedzmy przez rok przybyło forumowiczów i ilu z nich(jaki procent) bierze aktywny udział w rozmowie, a jaka część po kilku postach skończyła swoją przygodę z karawaning.pl

 

Ale Kolego tak jest prawie wszędzie!Ja też na początku wybuchłem właśnie tam gdzie Cię odesłali!

Twoja wypowiedź została zauważona i chyba o to Ci chodziło!

Jak widać trochę ucichło!

Pozdrawiam!

Wesołych Świąt!

P.S.

ALE CISZA -NAROBIŁEŚ BIGOSU CHYBA SIĘ OBRAZILI NAWET SIĘ NIE LOGUJĄ!

Nuda.........

Edytowane przez Szafa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja dopiszę. Jestem na forum od dłuższego już czasu. Widzę, jak traktuje się nowych i jak ja byłem traktowany. Zawsze, każdy nowy, nie tylko na tym forum, podlega pewnej ocenie. Nie spotkałem się jednak na tym forum, aby kogoś potraktowano negatywnie wyłącznie daltego, że jest nowy. Owszem, jest nowy i do tego próbuje innych "ustawiać", wówczas zdarza się, że dostanie po nosie. Ale czy w ten sposób sam sobie nie zapracowuje na takie traktowanie? Ja osobiście nie przywitałem się w dziale powitań i nikt nie miał mi tego za złe. Wiesz dlaczego? Bo w pierwszym poście napisałem "Witam!" Nikt nie miał do mnie pretensji, że nie wie z kim rozmawia. Dlaczego? Bo uzupełniłem profil. Jeśli loguję się na forum, to po to, żeby ludzi poznać. Żeby ich poznać, sam powinienem się przedstawić. Jeśli nie chcę się przedstawiać, to po co logować się na forum? Większość informacji można i tak przeczytać bez logowania. Nie rozumiem - po co logować się (wchodzić) gdziekolwiek przed świętami i od razu zaczynać od kłótni? Nie można było napisać czegoś konstruktywnego? Bamber zaproponował bardzo fajną przyczepkę. Przejrzałem ją, bardzo mi się podobała. Ale od razu widziałem, że przecież założycielka wątku chciała mieć dwie sypialnie. Ja kilka przyczep, kiedy chciałem zaproponować, odrzuciłem właśnie dlatego, że nie spełniały warunków podstawowych. Kolega Bamber miał pełne prawo przeoczyć ten fakt i proste zwrócenie uwagi mogło zakończyć dyskusję. Przecież nikt do kolegi nie miał pretensji! Ale nagle musiała się znaleźć osoba adwokat, sam Bamber z niezrozumiałych dla mnie przyczyn obraża założycielkę wątu i jeszcze osoby udzielające się.... Ludzie, po to przed świętami na forum wchodzicie? A może lepiej by było zajrzeć do działu HydePark i złożyć życzenia świąteczne? Wesołych Świąt! Szukającym - znalezienia, posiadającym - radości z posiadania, zfrustrowanym - lepszej samooceny, nam wszystkim zdrowia i spokoju - zarówno w święta jak i po nich. Obyśmy się mogli regularne i z radością spotykać na różnych zjazdach, spotkaniach itp.

Po prostu podpisuję się obiema rękami pod tą wypowiedzią.

Identyczna sytuacja, nie byłem w dziale przywitań, napisałem witam w pierwszym poście i gromy na mnie nie spadły :mikolaj:

Jeśli Kolega Bamber czuje się urażony moim żartem na temat pojemności przyczepy - przepraszam ( ale chodziło mi tutaj nie o Twoje, jak najlepsze intencje, tylko o opis sprzedającego ). Oprócz tego napisałem, że jest godna uwagi, tylko nie pod Autorkę wątku.

A odnośnie aktywności forumowiczów, to sam byłem już zalogowany na innych forach ( budowlanych, elektrycznych i t. p. ), żeby tylko wyciągnąć potrzebne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile powiedzmy przez rok przybyło forumowiczów i ilu z nich(jaki procent) bierze aktywny udział w rozmowie, a jaka część po kilku postach skończyła swoją przygodę z karawaning.pl

 

 

możesz wierzyć lub nie ale obserwuję ruchy na czterech forach jednocześnie i karawaning niczym się nie wyróżnia ... można to policzyć oczywiście ale zaraz zaczną się schody ( od ilu postów zaczya się ktoś aktywny ? od ilu w tygodniu czy w miesiącu ? czy liczyć też jego udział w powitaniach innych czy juz nie ? czy i jakiej jakości daje relacje ze swoich przeżyć -niekoniecznie związanych z turystyką?) To jest nie do ogarnięcia . Ogólnie tendencja jest taka , że 90 % nowych to biorcy , czytają z nudów albo potrzeby chwili ...wśród tych 10% są aktywni i tacy co zabłądzili w sieci , popatrzyli i poszli dalej . Trzonem każdego forum są stali i aktywni forumowicze ( dla mnie aktywni to tacy , których się widzi w postach a nie tylko na liście zalogowanych) a tych tak naprawdę nie jest wielu (patrząc na listę zarejestrowanych ) . Na forach , które obserwuję ta liczba nie przekracza 10 % ...można się szczyciś wielką liczbą zarejestrowanych ale to tylko sucha i pusta liczba , nic nikomu nie mówi oprócz tego , ze im więcej na liczniku tym forum jest starsze .

 

Moim zdaniem miarą rozwoju forum są nowe tematy , nowe posty ... jeśli ta liczba systematycznie się zwiększa proporcjonalnie choćby do tej liczby zarejestrowanych , to już jest fajnie . Gorzej jak statystyka pokazuje , że "obroty" forum spadają do liczb z przed lat ... to już sygnał dla przeważnie prowadzących , że coś jest nie tak i bez napływu nowych aktywnych ( odpowiednia motywacja , opieka wręcz ) + ciekawsze prowadzenie forum , stara gwardia we własnym sosie się zwyczajnie kisi ...:miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.