Skocz do zawartości

Polonizacja przyczepy z za granicy


shogun_zag

Rekomendowane odpowiedzi

Witam; ja pisałem tu na forum,że płaciłem za przetłumaczenie dowodu rejestracyjnego mego Scenika 60 zł.Tłumaczenie było z języka flamanckiego i wysyłane od nas do Tarnowskich Gór.Czy tłumaczenie dowodów od przyczep jest droższe,czy unas są ceny niższe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzis przyszla kolej na mnie.Z Holandii przyciagnalem Teca 390 i na dlugo przed tym pilnie sledzilem wszystkich wypowiedzi pojawiajacych sie w temacie rejestracji przyczepy z zagranicy.Po ich przeczytaniu nastawilem sie na "ciezka katorge"z urzedasami,a szczegolnie,ze Urzedy Warszawskie slyna z nie zbyt przyjaznego stosunku do petentow oraz duzej ilosci interesantow co przeklada sie zwykle na kilkugodzinne stanie w ogonkach do jakiegokolwiek okienka. :-]

Okazalo sie jednak cos zupelnie innego.

Po przetlumaczeniu RDW,dowodu rejestracyjnego z holenderskiego na polski oraz potwierdzeniu orginalnosci i prawidlowosci tlumaczenia umowy kupna-sprzedazy przez lumacza przysieglego,dokonaniu przegladu zerowego samej przyczepy zaczalem szturm okienek.Najpierw skarbowki.W ciagu 10 minut okazalo sie ze nie mam tam czego szukac,bowiem za umowe zawarta za granica Polski nie pobierane sa zadne oplaty skarbowe,a o VAT nawet nie ma mowy.Tak wiec mialem skarbowke z glowy.Dalej pobieglem do Wydzialu Komunikacji na Warszawska Wole,gdzie po odstaniu ponad godziny (tylko) w kolejce dopchalem sie do okienka.Tutaj pani sprawdzila wszystkie orginaly z tlumaczeniami i ..... zaczela wypisywac tymczasowy dowod rejestracyjny.Jeszcze tylko 114 zł oplat i w moim reku trzymalem dowod tymczasowy,tablice rejestracyjna i obietnice ze za miesiac czekac bedzie staly dowod!

Calosc zabrala trzy godziny w co do tej pory ciezko mi uwierzyc. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borys tyś się chyba w czepku urodził. Ja poprzednią przyczepę rejestrowałem pół roku bez rezultatu(w Holandi starsze przyczepy nie miały dowodów rej. rzecz nie pojęta dla urzędników :-]:-] ) a po znajomości się dało zajęło 15min!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Shogun'a:

Przechodziłem to samo pod koniec 2005r. Problem rozwiązałem razem z p.Dariuszem Wołodźko. M.in. dzięki jego pomocy wiedziałem, że niepotrzebnie wypełniłem VAT-24 (za sugestią urzędnika - może się przeprowadził i to ten sam :banned: - który również obdarował mnie cynicznym uśmieszkiem). 150zł odzyskałem, 5zł za znaczek już nie. Pani wysyłająca mnie do kasy na opłacenie rejestracji policzyła 2 tablice. Na szczęście pani w kasie czytała uważnie za co ma mnie skasować.

Szkoda, że nie trafiłeś na moje posty i artykuł w PC (2 lub 3 numer) - było tam o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

melduje posłusznie że moja przyczepa w dniu dzisiejszym została "spolonizowana". :banned: Obyło się bez jakiegokolwiek problemu, no może tylko drobnostka - miła pani nie wierzyła że vat 24 nie jest potrzebny, ale po 5 min rozmowie z naczelnikiem potwierdziła że faktycznie nie jest potrzebny. Całość zajęła mi niecałe 30 minut. :banned:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej, a dostałeś już żółte tablice? Mi nie chcieli jeszcze dać, ale w niedalekiej przyszłości... :banned:

 

Dobrze, że zarejestrowałeś :biwak: teraz już na bank nie wymigasz się od zlotu :banned:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No i nareszcie moja przyczepka doczekala sie tabliczki z PL :bzik: Szabko sprawnie i bez jakiegokolwiek problemu.

No poza jednym, otoz skorzystalem z uslug tlumacza polecanego tutaj na forum i niestety ale pani zerznela ze mnie nie potrzebnie za tlumaczenie duzego dokumentu RDW!!! Pamietajcie - wystarczy tlumaczenie tego malego swistka.

Tak wiec tlumaczenie 1 dzien, badanie - na drugi dzien i moglem jechac zarejestrowac, ale pojechalem na trzeci... Wizyta w wydziale komunikacji trwala 15 min, bez kolejek i czekania, a koszt:

- tlumaczenie 250 (niestety)

- badanie 92

- rejestracja 112,50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.