Skocz do zawartości

Polonizacja przyczepy z za granicy


shogun_zag

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W skarbówce tez moga być odsetki za spóźnienie. Opłate skarbową trzeba wnieść do 2 tygodni po zakupie.

 

No ale z przyczepą to skarbówki chyba nie odwiedzasz ? ;)

 

 

A właśnie odwiedzałem... z niewiadówką musiałem się udać do skarbówki. Zapłaciłem tam niewiele, bo wartość przyczepy była niższa niż 500zł (do kompletnego remontu jak u Marka) i wynosiło to ok 10zł za ewidencje. Było to co prawda ponad 3 lata temu, może teraz sie zmieniło. Z Avento papiery miałem juz gotowe i tylko w miejskim musiałem się stawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To ja już zgłupiałem...

W przypadku zakupu w komisie przyczepy po raz pierwszy rejestrowanej w Polsce otrzymałem interpretację, że przyczepa jest zwolniona z VAT - w urzędzie komunikacji nic nie chcieli - i to wydaje mi się wszystko co tyczy skarbowego w takim przypadku

W przypadku przyczepy kupowanej w Polsce która była już rejestrowana w Polsce trzeba odwiedzić skarbówkę tak jak przy kupnie używanego samochodu?

Dobrze myślę? Jeśli nie proszę o wyprowadzenie z błędu i wytłumaczenie jak dziecku ;)

Pozdrawiam

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To ja już zgłupiałem...

W przypadku zakupu w komisie przyczepy po raz pierwszy rejestrowanej w Polsce otrzymałem interpretację, że przyczepa jest zwolniona z VAT - w urzędzie komunikacji nic nie chcieli - i to wydaje mi się wszystko co tyczy skarbowego w takim przypadku

W przypadku przyczepy kupowanej w Polsce która była już rejestrowana w Polsce trzeba odwiedzić skarbówkę tak jak przy kupnie używanego samochodu?

Dobrze myślę? Jeśli nie proszę o wyprowadzenie z błędu i wytłumaczenie jak dziecku ;)

Pozdrawiam

Pabloo

 

No na takiej zasadzie jak piszesz rejestrowałem swoje kempingi... zagraniczny bez opłaty, zarejestrowany w Polsce z opłatą skarbową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz wiadomo co i jak.

W kraju -

umowa kupna sprzedaży -z opłatą skarbową

faktura VAT - bez opłaty skarbowej

Z zagranicy - bez opłaty skarbowej

 

Pozdrawiam

Pabloo

ps: dzięki Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku przyczepy kupowanej w Polsce ktora byla juz rejestrowana w Polsce trzeba odwiedzic skarbowke tak jak przy kupnie uzywanego samochodu?

Tylko w przypadku kiedy zakup jest na umowe kupna-sprzedazy, przy fakturze vat nie ma takiej koniecznosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie jak jest z przywozem przyczepy z Holandii. Gość w Holandii twierdzi że musi na mnie przerejestrować przyczepkę i można to zrobić na poczcie, ale musi to zrobić ktoś z holenderskim paszportem lub prawem jazdy, czyli on-sprzedawca. Jeśli ktoś już sprowadzał przyczepkę to niech napisze czy to jest prawda czy może gość w Holandii nie zna przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-]

 

czytajac to co przeszedł SHOGUN_ZAG to niemal mnie krew zalala, :palacz: ze gdzies tak pracuja urzedy, ja niedawno wlasnie sciagnalem kolejna przyczepe z Holandii i tez musialem przebrnac przez urzednicza meke :-]

 

ale po koleii;

 

1. wpadlem do tlumacza, ktory wykasowal mnie 86 zloty za tlumaczenie dowodu i potwierdzenie zgodnosci dwujezycznej umowy kupna-sprzedazy,

 

2. w tym samym czasie odwiedzilem diagnoste na przegladzie zerowym,koszt uwazajcie wszyscy: 76 zloty ( jakies znizki od firmy za lojalnosci do tej stacji ) wiem ze to glupio brzmi ale tak jest :swieca:

przeglad byl wykonany z urzyciem tylko ksera oryginalengo dowodu holenderskiego - ten byl w tym czasie u tlumacza :-]

 

3. po debraniu tlumaczen i z kwitem z przegladu "0" wpadlem do wydzialu komunikacji zarejestrowac moje cudo !

koszt 114 zloty, zadnych oplat skarbowych i po 10 minutach bylo po wszystkim,

dla jasnosci sprawy dodam, ze zanim wybralem sie do wydz. Komunikacji wykonalem tam telefon z pytaniem czy musze placic VAt-24 - udalo sie - oszczedzilem 150 zloty + oplate skarbowa :-]

a za miesiac do odbioru mam twardy dowod :-]

 

4. potem wizyta w PZU i strara 26 zloty na OC przy max moich 60 %

- uff i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt 114 zloty, zadnych oplat skarbowych i po 10 minutach bylo po wszystkim,

Mylisz się - zapłaciłeś opłatę skarbową w wys 10zł :palacz:

a za miesiac do odbioru mam twardy dowod :swieca:

Zobaczysz na decyzji przy "twardym" dowodzie :-]

Zadzwoń szybciej z pytaniem o "twardy" dowód - u mnie był już po tygodniu do odbioru.

Pamiętaj - ubezpieczasz na "miękki" dowód OD RAZU PO REJESTRACJI

Pamiętaj aby po odbiór pójść z ubezpieczeniem OC przyczepy :-]

Pozdrawiam

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz sie - zaplaciles oplate skarbowa w wys 10zl :palacz:

Racja, ostatnio rejestrujac moja przyczepe zaplacilem 105+5+3+1zl

Przy poprzedniej budce bylo to 90+5,50. Mialo byc taniej bez znaczkow skarbowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.