Skocz do zawartości

Czym zasilane są nasze konie pociągowe?


szary11

  

371 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakim paliwem zalilany jest Twoj holownik?

    • inne (elektryczny, hybryda, mieszanka...)
      3
    • benzyna + LPG
      134
    • biodiesel
      6
    • diesel ON
      269
    • benzyna Pb
      63


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 306
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z gazem miałem mało wspólnego, a to co miałem miło nie wspominam.

 

 

to kwestia montera gazu ,który przez potrafi skopać tak instalację ,że są tylko problemy :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja jeżdżę Passatem 1,6 z gazem sekwencyjnym BRC . Zużycie gazu w mieście-12,5-13 litrów , w trasie 9 l. a z przyczepką po Polsce 13,5 l poza granicami kraju ok.12,5 lMialem wiele samochodów z LPG ,łącznie zrobiłem ok. milion kilometrow i jak dotąd nie miałem żadnych problemów z silnikami. Trzeba pilnować wymiany filtrow, membran w reduktorze , stosować się do instrukcji LPG . Kolega oddał na złom 20 letniego Passata z przebiegiem 780 tyś. z tego 500 tyś na gazie . Jeżeli będę zmieniał samochód, a napewno będę , to zawsze będę zakładał instalację gazową , ale musi to być dobra instalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będę zmieniał samochód, a napewno będę , to zawsze będę zakładał instalację gazową , ale musi to być dobra instalacja.

 

i montowana w dobrym zakładzie :bevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i montowana w dobrym zakładzie :biwak:

 

Jestem przekonany że większość tych, co psioczą na LPG:

albo kupili auto z założonym "byle czym i byle jak ale za to TANIO",

albo sami popełnili błąd decydując się na montaż w NIE SPRAWDZONYM zakładzie.

Jest jeszcze mała grupka użytkowników którzy faktycznie MIELI PECHA.

Uważam że prawidłowo dobrana instalacja i założona w dobrym, sprawdzonym warsztacie to podstawa.

Jeżdżę trzecim autem z LPG i ... na pewno kolejne kupię w benzynce, pojadę z nim do znajomego, który dobierze i zamontuje w nim instalację LPG.

Nigdy nie miałem kłopotów z instalacją :bevil:

 

pozdrawiam wszystkich, a "gazowników" szczególnie serdecznie - Pan Kleks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Od ponad 10 lat jeżdżę dieslami, jako drugie auto (auto żonki) tak się utarło to benzyniak, ostatnio Astra z LPG, używamy go codziennie - działa bez zarzutu, przyniskich temperaturach trzeba uważać aby nie "złapało" reduktora i należy jechać benzynie aż silnik złapie nieco temperatury. Stare diesle (w miom przypadku MB 123 240D) sprawiały nieco problemów w okresie ziomowym jak przymroziło. Później przy dieslach nowszej generacji (MB124 250D i MB210 270CDI) zimy nie odczuwałem, ale brak mi nieco charakterystycznego dla starych diesli "rechotu silnika". Jedno jest pewne, jeśli chodzi o diesle jako holowniki są rewelacyjne, osobiście preferuję automaty - zapewniają wysoki konfort jazdy. Nie należy również zapominać o ich niskim spalaniu i generalnie większej żywotności silnika, mój MB124 miał ponad 500 000 km i chodził jak "zegarek".

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój holownik to tak jak w profilu Volkswagen T4 2.4D bez turbiny i z porażającą mocą 78 koni blush.gif

Masa samochodu to 1900kg + ludzie i bagaże to niewiele będzie brakowało do 2,5 tony, do tego przyczepa 700kg i mamy dwa wysokie klocki o łącznej wadze ponad 3 ton.

Mimo wszystko uważam że ten silniczek radzi sobie dobrze z tym ciężarem, ale tu dużo robi krótka Transporterowa skrzynia biegów.

Ciekaw jestem jakby sobie radził z taką przyczepą o MW 1800kg hmm.gif

 

Spalanie powiem szczerze nie wiem na jakim poziomie jest, ale na pewno nie znacznie odbiega od solowej jazdy, czyli w granicach 9 litrów na setkę

Edytowane przez Ostasz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,'

moje Espero 1,8 z gazem mogłoby mieć 50KM więcej ale nie narzekam, jeśli chodzi o zimę i mrozy -15 jak wczoraj to nie ma mocnych pali i już, trochę tylko zimą więcej trzeba lać benzyny bo na krótkich odcinkach nie zdąży się nawet zagrzać i mało jeżdżę na gazie.

Średnia to 11 litrów gazu, a z ogonem wyszło około 15.

Myślę że kolejne auto (Zafira) będzie benzyna + gaz co najmniej 150KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mi uciekł gdzieś ten temacik, więc nadrabiam :-]

 

Skoda Superb 2.0TDI (pompowtryskiwacze) - oryginalnie 140KM +30KM chip = 170KM, spalanie z Adrią (DMC 1000kg) przy prędkości do 90km/h =7,8l/100, przy 100-110km/h (autostrada Francja) =8,5l/100km. Z Knausem (DMC 1300kg) jeszcze nie byłem na dalszej wyprawie, ale myślę, że max 9l/100km.

 

Zużycie bez cepki: do 120km/h do 5,5l/100km; powyżej 120km/h z bagażem, pasażerami i klimą bez gwałtownych ruchów pedałami =max. 6l/100km.

 

Sprawdza się zasada: zużycie z cepką - dolicz 3l/100km.

 

Pozdrawiam i polecam diesle VW :blagac:

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.