Skocz do zawartości

Nowe auto - czemu takie słabe silniki.


blumore

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 418
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam !

 

Nie twierdzę, że to brednie, ale jesteś daleki od prawdy.

W mojej furmance Santa Fe przy jej szerokości zewnętrznej 190 cm ,wewnątrz na wysokości podłokietników z przodu mam dokładnie 155 cm szerokości, a z tyłu 153 cm. Pokaż mi drugie takie auto o szerokości zewnętrznej 190 cm, z tak szerokim wnętrzem.

Np. wychwalany pod niebiosy Kodiaq Skody, mający 190 cm zewnątrz w środku ma ledwie 145 cm. Żenada.

 

To bardzo dobry wynik, u mnie przy szerokości zewnętrznej 191 cm, wewnątrz na wysokości podłokietników jest 157 cm.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnął ktoś przyczepę nową Astrą kombi? Nie wiem czy 1.6 benzyna 200 KM dałaby radę?

 

Przepisowo spokojnie pojedziesz :ok:  ja więcej nie próbuje :D  też mamy silnik "potwór" bo 1,7D B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisowo spokojnie pojedziesz :ok: ja więcej nie próbuje :D też mamy silnik "potwór" bo 1,7D B)

Ja mam maleńką przyczepę ;)

 

Dołączona grafika

 

Dla mnie każdy kolejny samochód to potwór bo zaczynałem od cinquecento ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam maleńką przyczepę ;)

 

b0a1b12ad492b696bd38a9908505ef86.jpg

 

Dla mnie każdy kolejny samochód to potwór bo zaczynałem od cinquecento ;)

 

wiesz dziś auto z budą jak Ci nie utrzyma 100km/h  na tempomacie na podjazdach w Alpach to się nie nadaje jako holownik

 

moje pierwsze auto z hakiem miało zawrotną moc 69km i wspominam miło ale wtedy nie wiedziałem że auto do holowania musi mieć min 200km i 400 nm :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co było wcześniej jeszcze dostępne, że tylko ?

rozumiem że żałować można espace :hmm:

 

 

Czy mozna zalowac?

Ciagalismy przyczepke przez blisko 9 lat dwoma E4. Dla mnie ideal. Wygodny, pojemny. Przy malych dzieciakach zadnych zmartwien czy sie wszystko zmiesci.

Awarii zadnych.

Teraz ciagamy E5 i mniejszy jest bagaznik. Fakt. Ale nasze porzeby sie zmienily wiec nie przeszkadza nam zupelnie.

Od strony wlasciwosci jezdnych, komfortu to zupelnie inne auto. Przyczepe ciaga sie rownie przyjemnie :)

Pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz dziś auto z budą jak Ci nie utrzyma 100km/h na tempomacie na podjazdach w Alpach to się nie nadaje jako holownik

 

moje pierwsze auto z hakiem miało zawrotną moc 69km i wspominam miło ale wtedy nie wiedziałem że auto do holowania musi mieć min 200km i 400 nm :hmm:

Niegłupie, czyli ta Astra powinna dać radę z moim 1100, ew. hatchback wtedy mniej masy holownika do ciągnięcia, przy przyczepie i tak bagażnik jest po nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz dziś auto z budą jak Ci nie utrzyma 100km/h  na tempomacie na podjazdach w Alpach to się nie nadaje jako holownik

 

 

Na 3 biegu sporo aut >100KM by dało radę ;) Po co 200??? :niewiem::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niegłupie, czyli ta Astra powinna dać radę z moim 1100, ew. hatchback wtedy mniej masy holownika do ciągnięcia, przy przyczepie i tak bagażnik jest po nic :)

Artur. Jeśli dużo jeździsz to rozważ 1,4 z Fabrycznym LPG. Fabryczny a nie dokładnym w salonie. Moce 140 i chyba 160. Ta 200 konna jest skrojona pod benzynę 98. Ja bym się w to nie pchał... Moment w 1,4 zaczyna się już od 200Nm. Dla benzyny to bardzo dobra wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur. Jeśli dużo jeździsz to rozważ 1,4 z Fabrycznym LPG. Fabryczny a nie dokładnym w salonie. Moce 140 i chyba 160. Ta 200 konna jest skrojona pod benzynę 98. Ja bym się w to nie pchał... Moment w 1,4 zaczyna się już od 200Nm. Dla benzyny to bardzo dobra wartość.

30 km dziennie to chyba niedużo ? Jest coś takiego w Oplu jak fabryczne LPG ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG opłaca się od 10 kk rocznie. A jak wszarpiesz dopłatę za symboliczna kwotę to tylko się cieszyć.

Tak! Nawet weskażnik gazu jest w zegarach...

http://dixi-car.pl/odbior_info.htm?id=357#h1

 

A takie??? Fajne!

 

fajny, cena bliżej 70-80.000zł ? 

 

oglądam właśnie peugeot 5008. Wersja GT 2.0 Diesel, 180KM, automat, w wersji fajnej prawie 200.000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG opłaca się od 10 kk rocznie. A jak wszarpiesz dopłatę za symboliczna kwotę to tylko się cieszyć.

Tak! Nawet weskażnik gazu jest w zegarach...

http://dixi-car.pl/odbior_info.htm?id=357#h1

 

A takie??? Fajne!

Astry 5 nie widziałem z lpg. I chyba te zasięgi po 300 km by mnie wkurzały. Znowu diesel :( ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny, cena bliżej 70-80.000zł ? 

 

oglądam właśnie peugeot 5008. Wersja GT 2.0 Diesel, 180KM, automat, w wersji fajnej prawie 200.000zł.

 

Niestety wszyscy powariowali z cenami. Odnoszę wrażenie, że auta przez ostatnie kilka lat podrożały niemal dwukrotnie

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.