Skocz do zawartości

DMC


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 216
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

Witam, od jakiegoś czasu przeglądam forum w poszukiwaniu info odnośnie przyczepy jaką mógłbym doczepić do mojego autka na PJ kat B? Znalazłem wiele informacji które nie są precyzyjne, chodzi mi o przyczepę około 1000kg. Myślę że będzie lepiej jak podam dane z DR auta i proszę o odpowiedz kogoś kto zna się na rzeczy. 

F1-2985kg, F2-2985kg, F3-5985kg, O1-3000kg, O2-750kg jeszcze G-1775kg.

Edytowane przez erp (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiegoś czasu przeglądam forum w poszukiwaniu info odnośnie przyczepy jaką mógłbym doczepić do mojego autka na PJ kat B? Znalazłem wiele informacji które nie są precyzyjne, chodzi mi o przyczepę około 1000kg. Myślę że będzie lepiej jak podam dane z DR auta i proszę o odpowiedz kogoś kto zna się na rzeczy. 

F1-2985kg, F2-2985kg, F3-5985kg, O1-3000kg, O2-750kg jeszcze G-1775kg.

 Przyczepa o DMC 750 kg max. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Koledzy wiem że to temat ciągle odświeżony ale dcm w samochodach mamy różne w przyczepie także więc i zestawy nie są takie same

Moje pytanie brzmi jaka przyczepę mogę ciągnąć f2 mam 2160 O.1 1600 rozumiem że mogę wziąć na hol 1340kg i będę na granicy 3.5 tony (jazda bez wiatola) lub mogę holowac 1600kg i zestaw ma 3760kg (wiatol + prawo jazdy B+E które mam)

Jeśli się mylę proszę o sprostowanie

I podstawowe pytanie czy taki zestaw będzie bezpieczny w wozie mam 150 kucyków i automat skrzynie proszę o opinie

post-21226-0-12668700-1474835080_thumb.jpg

Edytowane przez bohdan125 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napisałeś, nie mylisz się.

Jeśli będziesz bez Viatoll'a, to i komfort jazdy będzie OK.

No i tu właśnie się zastanawiam co zrobić do tej pory miałem przyczepę 935kg teraz z racji że jest nas 4 szukam większej z układem jaki mnie interesuje przeważnie są 1350kg więc i tak przekraczam magiczne 3,5T więc może większą zastanawiam się nad taką 1600kg DMC ale jak to się będzie ciągnąć na codzień jeżdżę z towarówkami ale każdy zajmujący się karawanigiem powie że to nie to samo więc proszę o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viatoll w Twoim przypadku nie jest przeszkodą. W takim razie, dla czterech osób spokojnie znajdziesz coś do DMC np. 1400.
Moim zdaniem, DMC 1500, to absolutnie max, choć osobiście przy takim silniku bym się na taką masę przyczepy nie zdecydował, nawet jeśli to diesel.
Cztery osoby i wszystkie bagaże dla nich, to też będzie niemało i o tym trzeba pamiętać, chyba że o komforcie jazdy zapomnisz, a na trwałości holownika Ci nie zależy.
IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu właśnie się zastanawiam co zrobić do tej pory miałem przyczepę 935kg teraz z racji że jest nas 4 szukam większej z układem jaki mnie interesuje przeważnie są 1350kg więc i tak przekraczam magiczne 3,5T więc może większą zastanawiam się nad taką 1600kg DMC ale jak to się będzie ciągnąć na codzień jeżdżę z towarówkami ale każdy zajmujący się karawanigiem powie że to nie to samo więc proszę o opinie

 

z własnego doświadczenia powiem Ci tak - ten sam holownik i 1000kg jedzie bardzo ładnie, 1300 już czuć ale jeszcze tragedii nie ma i to chyba jest max dla tej mocy i masy samochodu , 1600 to szkoda się szarpać - holownik 150Km diesel 

 

ale holownik 280KM i buda 1800km nie robi wrażenia - czuć że ciągniesz ale bez wysiłku 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje na razie auta nie planuje zmieniać bo nieźle kula za przyczepa oglądam się już dobre 4 miesiące i nadal do końca nie wiem co brać wiadomo ograniczenia finansowe i tak żona z "klina" na mnie patrzy że przyczepa drosza będzie niż jej auto ( ja na co dzień latam busem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, wiem, bo przeczytałem wątki na forum chyba od a do z ale mimo wszystko mam pytanie do posiadaczy DR francuskich aut, którzy mają w nich takie same rozbieżności w wartościach słynnego F3 i O1 jak ja, ponieważ jestem w takiej sytuacji, że Dacia Duster, którą posiadam ma

-F2, DMC auta 1712,

- DMC cepki 1275,

- O1 auta 1400

- pole F3 auta czyli DMC zespołu to 2812. Diagmosta a w zasadzie dwóch potwierdziło że mogę spokojnie ciągnąć cepke 1275 tylko muszę pilnować żeby cały zestaw nie przekroczył fizycznie wagi w polu f3 czyli 2812. Ponieważ Duster w przypadku modelu 4x2 daje w instrukcji pojazdu następującą możliwość (oryginalny zapis z dokumentu):

 jeżeli nie zostanie osiągnięta maxymalna dopuszczalna masa całkowita pojazdu wraz z obciążeniem, możliwe jest przeniesienie 300 kg na przyczepę z hamulcem w granicy masy całkowitej zespołu. Czyli takiej gdzie nie przekrocze na wadze tego F3 z DR auta.  Ale pytanie moje jest takie, czy już kiedyś miał ktoś kto posiada taki DR kontrolę a jeżeli tak to co sprawdzał policjant i jak się odniósł do tych różnic w dokumencie. Bo w sumie to wagi oni przy sobie nie mają zatem jak daleko brną dyskusjeCzy kogoś z Was ukarali i na jakiej podstawie jeżeli nikt nic nie przekroczył bo zachowane było i O1 i w efekcie wagowym F3 czyli waga zespołu pojazdów. Bardzo będę wdzięczny za każdą Waszą odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.