Skocz do zawartości

Pokrowiec na przyczepe


Rekomendowane odpowiedzi

fajnie to wygląda bo nie ma 0,5 metra śniegu na dachu :-)

 

W tamtym roku chyba tyle było i nic się nie stało, pół metra puchu to naprawdę niewiele waży, a jak przygrzało słońce, śnieg jechał szybko na dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkic :hej: . Obiecałem podzielić się uwagami na temat niedawno zakupionego pokrowca :).

W moim przypadku nie da się kopić idealnie pasującego pokrowca jak "skarpeta", jest za duży. Ale to powoduje że są luzy które przewietrzają przestrzeń między pokrowcem a przyczepą. Na dużym wietrze wygląda jak ogromny balon. Ja dokupiłem ściągające pasy i umocowałem je jak na zdjęciu.

post-5061-054229000%201290801723_thumb.jpgpost-5061-064279000%201290801752_thumb.jpg

Efekt jest taki jak widać. Jest przewiew, nie gromadzi się wilgoć ( ściany i dach są suche-przynajmniej na razie). Materiał z którego uszyto pokrowiec jest oddychający a wewnętrzna strona nie rysuje przyczepy. Pokrowiec jest wyposażony w ściągacze co, umożliwia spięcie pokrowca od spodu przyczepy. Ma na boku suwaki. Wystarczy zdjąć moje ściągające taśmy, odsunąć suwak i można wejść do przyczepy bez zdejmowania pokrowc :brawo: .

Jak na razie jestem zadowolony i zastanawiam się tylko czy trzeba na zimę zdejmować koła. Proszę o radę w tej kwestii.

Pozdrawiam wszystkich.;)

post-5061-054229000 1290801723_thumb.jpg

post-5061-064279000 1290801752_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pół metra puchu to naprawdę niewiele waży,

:) nie tak całkiem niewiele.Metr sześcienny śniegu waży od 80 do 800kg!!!

Średnio przyjmuje się 250kg/m3.Tak więc przy powierzchni dachu 8m2 (4x2) , 10 cm warstwa sniegu to 200kg!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) nie tak całkiem niewiele.Metr sześcienny śniegu waży od 80 do 800kg!!!

Średnio przyjmuje się 250kg/m3.Tak więc przy powierzchni dachu 8m2 (4x2) , 10 cm warstwa sniegu to 200kg!!!

 

Przyjmuję z pokorą swoją niwiedzę, a w odwodzie mam drabinę i zgarniacz do nadmiaru sniegu. Tylko jaka różnica czy śnieg (tak ciężki) leży na bezpośrednio na przyczepie czy na plandece ze stelażem. Zysk i to duży w przypadku drugiego jest taki, że woda nie penetruje mikroszczelin a potem w nich nie zamarza i robi swoje to co od wieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) nie tak całkiem niewiele.Metr sześcienny śniegu waży od 80 do 800kg!!!

Średnio przyjmuje się 250kg/m3.Tak więc przy powierzchni dachu 8m2 (4x2) , 10 cm warstwa sniegu to 200kg!!!

 

Czyli jak by nie liczył, to daje 0,0025 kg/cm2.

 

 

Jest to nacisk niewielki, i na pewno uwzględniony przy konstruowaniu przyczepy.

 

Osobiście nie jestem zwolennikiem opakowywania przyczepy w jakieś kołdry i folie.

 

Konstrukcja i przeznaczenie przyczepy pozwalają na wpływ różnych warunków atmosferycznych.

 

Żadna instrukcja nie każe pakować domku w karton i chować po zabawie.

 

Kupując pokrowiec wydajemy tylko niepotrzebnie kasę, nie mając żadnych ku temu powodów

 

(no chyba że dziurawy dach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując pokrowiec wydajemy tylko niepotrzebnie kasę, nie mając żadnych ku temu powodów

 

(no chyba że dziurawy dach).

 

 

W moim przypadku głównym powodem założenia pokrowce jest zabezpieczenie przyczepy przed wpływem zanieczyczeń powstających w wyniku spalania, przez sasiadów w piecach, wszystkiego co się da spalić. Wystarczy popatrzeć jak się zmienia kolor śniegu z upływem czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Tak jak pisałem na stronie 7 , kupiłem i założyłem na moją przyczepę pokrowiec 14.10.2010. ( zdjęcia str.7).

W czasie zimy zajrzałem do przyczepy dwa razy i ostatnio 1 maja . Pokrowiec całą zimę przetrwał w stanie bardzo dobrym.

W przyczepie sucho i co najważniejsze brak jakiegokolwiek przykrego zapachu.

Sprawdziła się również sól (4kg) w czterech pojemnikach wewnątrz - ktoś polecał na forum, że wciągnie

ewentualną wilgoć z normalnej wentylacji .

Pokrowiec więc faktycznie jest oddychający a jednocześnie dobrze chroni przyczepę.

Sprawdziła się też "konstrukcja" styropianu w odwróconą literę T , którą postawiłem na dachu bo ani razu

nie zgarniałem śniegu , a woda po deszczu spływała i nie zalegała na dachu.

Po pierwszym sezonie mogę więc polecić ten rodzaj pokrowca.

Pozdrawiam i życzę wszystkim udanego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam.

Może nie wszyscy z nas ale chyba większość trzyma cepke na dworze więc chcę wam pokazać plandekę którą kupiłem na swoją cepe w cenie 370 zł jest trochę za duża ale jak ją naciągnę to super pasuje :)

Kupiłem ją w Wp Caravans w Komornikach koło Środy Śląskiej trasa Wrocław - Lubin jak ktoś by był zainteresowany to piszcie podjadę spytam jak i co :) moja plandeka ma już 3 lata więc możliwe że cena też się zmieniła ..

Dodam jeszcze że nie przepuszcza wody śniegu itp a przepuszcza powietrze ja po nakryciu cepy mam otwarte okna i nic nie przecieka przez nią . Dodam że świetnie pasuje na cepe jak i na kampery .

post-4102-0-33773300-1317836284_thumb.jpg

post-4102-0-68387500-1317836292_thumb.jpg

post-4102-0-30119400-1317836299_thumb.jpg

post-4102-0-62865900-1317836432_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie przykrywanie przyczepy. W jakimś artykule przeczytałam, że nie powinno się przykrywać cepki, bo istnieje mozliwośc odparzenia. mamy plandekę, ale po przeczytaniu tego artykułu doszliśmy do wniosku, że nie będzie przykryta, a teraz zglupialam. Nic Wam się nie dzieje z cepką po takim opakowaniu jej? To bedzie nasza pierwsza zima z przyczepą, więc nie wiemy ile prawdy jest w tym artykule. Tak w ogóle to poszukuję miejsca do przechowania naszej przyczepki w okresie zimowym w okolicach Krakowa, może ktoś ma jakiś luz na podwórku lub w stodole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nasza przyczepka została zapakowana tak:

 

http://forum.karawan..._30#entry222350

 

post-8041-0-13912100-1318011675_thumb.jpg, post-8041-0-17188200-1318011626_thumb.jpg, post-8041-0-18442900-1318011650_thumb.jpg, post-8041-0-28003600-1318011702_thumb.jpg

 

Na okna pod plandeką podłożyłem syntetyczną piankę / gąbkę żeby pleksi nie porysowało się (zmatowiło).

Na dachu, w okolicach anteny i kominka jest styropian podnoszący lekko plandekę.

Świetliki w dachu pozostawione uchylone na pierwszy stopień. W toalecie także.

 

 

Plandeka potrójna grubość, z jednej strony srebrna (odbija promienie słoneczne)

kupowana tutaj:

FLORADA SP. Z O.O.

UL.WYSZYŃSKIEGO 11

05-220 ZIELONKA

tel.(22) 781-80-55

 

Pozdrawiam ;)

"burnster"

Edytowane przez burnster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama plandeka:

 

post-8041-0-01203500-1318012394_thumb.jpg

 

sklep w którym nabyłem to "cudo":

 

post-8041-0-54514300-1318012389_thumb.jpg

 

- Tel. 22 76 111 30 / godz. 9-17 pon-pt, 9-13 sobota/ informacja, wysyłki Faks 22 771 05 85

Mail: sklep@ogrodnik24.pl

- Tel. 22 781 80 55 /godz. 9-18 pon-pt, 9-16 sobota/ informacja-drewno ogrodowe,rosliny i odbiór osobisty wszystkich towarów w Centrum Ogrodniczym w Zielonce

Tel. 22 772 95 71 /godz. 9-18 pon-pt, 9-16 sobota/ informacja drewno ogrodowe,rosliny i odbiór towarów w Centrum Ogrodniczym w Michałowie-Reginowie

 

 

 

Pozdrawiam ;)

"burnster"

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

www.konicaserwis.pl

Edytowane przez burnster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nasza przyczepka została zapakowana tak:

 

 

Ściekająca z dachu woda wejdzie pod tą folie. Chyba trzeba było to zrobić w odwrotnej kolejności niewiem.gif. Nie boisz się że plandeka zmatowi lakier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.