Skocz do zawartości

Agregat prądotwórczy - jaki?


Jery

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=5596]chris_66[/mention] już jeden używany mam na oku
Kombinowałem z honda eu10i, ale jakoś cena nie mogła mnie przekonać do siebie
Natomiast to coś co mam to w zasadzie za darmo, plus stan techniczny okazał się wzorowy, a wizualny bardzo mi pasuje

Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

ponoć jeden forumowicz drugiemu zgniłą budkę ożenił to co nie można wcisnąć koledze zdechłego agregatu   :palacz:

:]
taaa, ale nicka będziesz musiał sobie potem zmienić ;)

taka praktyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, czyś napisał:

Pax, pax vobiscum. Rozsądzę was, Kuba proponował nowy z drugiej ręki ("leżak garażowy"), a nie używany-zużyty. Zasadnicza różnica

 

spoko Krzysiu , luz ;)

podśmiechujkę sobie zrobiłem  w ten szary zasnuty mgłą i smogiem  dzień :-]

@jacekzoo odezwał się do mnie na priv w sprawie agregatu .

zmobilizowało mnie to do wejścia do graciarni i sprawdzenia czy jeszcze dalej tam stoi i się  kurzy.

stoi jak stał. może nawet pokuszę się kiedyś  o wymianę oleju i próbę uruchomienia :rolleyes:

 

20211213_161436_resized.thumb.jpg.908ce356be49a34f1525554b247bbc5c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszasz mnie, mój też stoi w stanie dziewiczym, w podobnym rozgardiaszu, ale przy tym co się dzieje (i nie chodzi o karawaning), odkopię. 

Podobno agregatów gdzieniegdzie już zaczyna brakować, bo ludzie wykupują, a atmosferę podgrzewają ludzie skojarzeni z energetyką, którzy kiedyś pukali się w czoło "na co komu agregat", a teraz sami pognali na zakupy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem agregat FOGO dokładnie F 3001 3kW. Miałem go kupić na wiosnę ale jak zobaczyłem że w ciągu trzech czterech miesięcy podskoczył o niemal 500 zł a czas oczekiwania to około 90 dni na aukcjach Allegro to kupiłem teraz. Znalazłem taką firmę gdzie jeszcze mieli jedną sztukę i mi ją przysłali, na stronie producenta była nawet informacja że na razie mają wstrzymaną sprzedaż internetową. nie wiem czy z tymi chińskimi agregatami też jest taki problem czy tylko z takimi markowymi ? ale jak tak dalej pójdzie to cena w przyszłym roku będzie 2 razy większa niż teraz ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

a co powiesz na Endress'a z silikiem Hondy

mam taki w garażu leży nieużywany z parę ładnych lat tylko musiałbym sprawdzić czy odpali bo dawno go nie przepalałem.

z chęcią się pozbędę :-]

Endress to firma która składa agregaty. W małych często są silniki Hondy.

21 godzin temu, jacekzoo napisał:

A jakiś konkretny mógłbyś polecić? Jakiś najprzyzwoitszy z tych tanich

Nie potrafię. Jeden może działać wiele godzin a inny padnie w pierwszym dniu. 

Kipor, Boltero, Pezal. Produkty prawie identyczne pod różnymi markami z serwisem w Polsce. 

 

Ktoś tu już radził żeby kupić w sklepie do którego masz blisko?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Endress ESE 2000 pakowali silnik Yamahy. Ceny były ok. 4kPLN.
W Nowym modelu 2100 nie wiadomo co jest, nie odpowiadają wprost na pytania zadawane pod filmami promocyjnymi na YT. W specyfikacji stoi Endress 80i, Euro V. Pewnie jakaś chinszczyzne zaczęli pakować na ale jest aktualna norma.
Generarorek przyjedzie to zajrzę i dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.