Skocz do zawartości

Agregat prądotwórczy - jaki?


Jery

Rekomendowane odpowiedzi

 

13 minut temu, chris_66 napisał:

 

Zanim dobiorę agregat do twojego audiofilskiego ucha pokaż mi sprzęt na którym słuchasz myzyki i powiedz jak uciszasz wiatr, drzewa, ptaki, może sąsiada?

Przypomnę dla jasności że mówimy o zasilaniu na działce a nie w filharmonii.

Zmartwi cie pewnie fakt że są ludzie, którzy usłyszą nie tylko instrumenty ale też błędy w wykonaniu emoji56.png

Bardzo Ci dziękuje za chęć niesienia pomocy :ok:   ale ja nawet  jednego słowa nie napisałem ,że szukam agregatu  więc  nic nie musisz dobierać.Powiem więcej  jestem uczulony na agregat :)

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuje za chęć niesienia pomocy :ok:   ale ja nawet  jednego słowa nie napisałem ,że szukam agregatu  więc  nic nie musisz dobierać.Powiem więcej  jestem uczulony na agregat   

Wiem że nie szukasz. Ja też nie.
Ale przykład który dałeś jest tak samo bez sensu jak twierdzenie że cichy agregat oddalony trochę od budy będzie przeszkadzał w życiu na działce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, chris_66 napisał:

Zanim dobiorę agregat do twojego audiofilskiego ucha pokaż mi sprzęt na którym słuchasz myzyki i powiedz jak uciszasz wiatr, drzewa, ptaki, może sąsiada?

Audiofilem nie jestem, ale agregat wyciszony...chyba że od biedy turbinowy...ale i tak on by mi zawsze przeszkadzał.

Jakoś wiatr, szum morza, ptaki mi nie przeszkadzają, sąsiad czasem gorzej...ale wówczas chętniej zmienię "posesję"...

Agregat dobry jest do pracy, bo to inna "bajka"...ale nie do odpoczynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2019 o 17:34, hasix napisał:

W przyszłości można pomyśleć nad takim rozwiązaniem, ale na chwilę obecną myślę o agregacie. Stąd moje pytanie jaki agregat kupić (Inverterowy czy AVR) tak do 1000zł

Może coś takiego:

https://toya24.pl/product-pol-10012930-AGREGAT-PRADOTWORCZY-INWERTOROWY-800W.html

 

 

Sporo już Ci napisano - agregat czy solar? Chcesz kupić agregat za 1000 zł. Skomentuję to tak. Jesteś za biedny, żeby kupić byle co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofilem nie jestem, ale agregat wyciszony...chyba że od biedy turbinowy...ale i tak on by mi zawsze przeszkadzał.
Jakoś wiatr, szum morza, ptaki mi nie przeszkadzają, sąsiad czasem gorzej...ale wówczas chętniej zmienię "posesję"...
Agregat dobry jest do pracy, bo to inna "bajka"...ale nie do odpoczynku...


Może warto żeby poszukujący agregatu przemyślał kwestię wożenia aku na działkę i zabierania go do domu do ładowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎05‎-‎27 o 14:31, kalapan napisał:

Ja też bym Ci radził montaż solara , choćby używki. Z tego co widzę to taki nawet 250 W panel używkę można na allegro wyszarpać do 300 zł.Pewnie jeszcze z  85 % jego parametrów będzie trzymał, a to już nie jest źle. Do tego choćby PWM regulator i już coś z tego by było. Jeżeli buda stoi stacjonarnie to możesz nawet zastosować zwykłego kwasiaka akumulator, który gdzieś tam pod budą by stał. Testowałem taki zestaw 250 W w zeszłym sezonie na naszej powidzkiej działce i zdało to egzamin. Panel na zewnątrz - zawsze go można co jakiś czas przestawić idealnie do słońca.Kupisz taki tani chiński agregat to nie nacieszysz się nim długo, do tego sobie ostro warczy i na dodatek spala benzynę, która najtańsza nie jest. Z panelem może zainwestujesz ze dwie stówki więcej , ale masz cichy sprzęt na działce.Ludzie teraz wyprzedają takie wielkie panele, są one ciężkie, nieporęczne, nikt ich do przyczepy i kampera  nie kupi, więc można je na stacjonarkę wyrwać dużo taniej. Myśmy dwa takie dziady za grosze kupili , stały oparte o płot i tyle.To naprawdę działało.

IMG_20180712_115056.thumb.jpg.1197dcf1234bc0fba6794756bf9b4981.jpg

Ja na prądzie to trochę słabo, ale rozumiem, że ten zestaw wytworzy 230V .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hasix napisał:

Ja na prądzie to trochę słabo, ale rozumiem, że ten zestaw wytworzy 230V .

230 V wytworzy przetwornica, która w zestawie musi się znaleźć. Kompletny zestaw to - solar, kable, regulator, akumulator, przetwornica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kalapan napisał:

230 V wytworzy przetwornica, która w zestawie musi się znaleźć. Kompletny zestaw to - solar, kable, regulator, akumulator, przetwornica.

Schemat instalacji z baterią słoneczną Czy oto chodzi?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pokazałeś jest  akurat  przykładem  instalacji solarnej domowej, bez akumulatora. W skrócie w warunkach polowych wygląda to tak :) :

 

IMG_20180712_140730.thumb.jpg.c8d8d183e27bea48f5d9b76fc19f4e68.jpg

 

Oczywiście do tego jeszcze ten stojący pod płotem panel :) 

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kalapan napisał:

To akurat jest przykład instalacji solarnej domowej, bez akumulatora. W skrócie w warunkach polowych wygląda to tak :) :

 

IMG_20180712_140730.thumb.jpg.c8d8d183e27bea48f5d9b76fc19f4e68.jpg

 

Oczywiście do tego jeszcze ten stojący pod płotem panel :) 

? nie ogarniam

Ale Chętnie odkupił bym coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hasix napisał:

Ale Chętnie odkupił bym coś takiego.

Wszystko co tam leży na stole i panel co stoi pod płotem jest kupione na allegro. Nie ma sensu odkupowanie czegokolwiek - takie coś można sobie elementami bez najmniejszego problemu kupić i w pół godzinki nawet w polowych warunkach z tego co było pod ręką zmontować w całość. To dziwadło oświetlało jeden barakowóz, 3 namioty i kawałek działki gdzie wszyscy siedzieli wieczorem. Na prędce podłączone moduły ledowe i tyle. Do tego co raz to ktoś przychodził podładować sobie smartfona, czy inny wynalazek :)  Leciał z tego telewizor, a nawet za dnia lodówka turystyczna - taka samochodowa na 12V. Rano zanim większość wstała po poranne piwo na kaca, akumulator już był znowu naładowany i gotowy do boju. Sprawdziło się wyśmienicie, bo panel 250 W kupiony jako używka za grosze wyrabiał bez problemu, nawet nie było potrzeby dopinania drugiego panelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem 

Używany sprawny panel 200-260 W ok- 250 zł

Regulator PWM  ok. 50 zł

akumulator nowy agm 75Ah - 400zł ( taki co zalega w piwnicy sprawny też się nadaje nawet jak to zwykły kwasiak) 

przetwornica według uznania od 100 zł, inna sprawa to pełny sinus ( jak by Cię napadło podłączyć wiertarkę ) z 200zł za 600W. 

przewody, bezpieczniki każdy w swoim lamusie znajdzie

Nie musisz mieć przetwornicy 12-230 V gdy Twoje odbiorniki korzystają z 12V (ładowarki do tel. telewizor, radio itp) wystarczy ładowarka samochodowa i gniazdo zapalniczki. Do zasilania laptopa można zastosować małą przetwornicę z all.. za 50 zł.  

zasil.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, hasix napisał:

Miejsca chyba będzie dosyć na takim daszku>>>>.?

O miejsce na daszku bym się nie martwił, ale o konstrukcję jego już trochę tak. Mam nadzieję, że konstrukcja z tego zdjęcia nie jest jeszcze skończona, bo w przeciwnym wypadku jak ze trzech skacowanych rano wstanie i chuchnie , to całość może się złożyć jak domek z kart :P Paru elementów to tam jeszcze brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.