Skocz do zawartości

Agregat prądotwórczy - jaki?


Jery

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, hasix napisał:

Chyba, że polecacie coś innego, ale nie tak drogiego jak Honda. To nie na moją kieszeń

Ja też bym Ci radził montaż solara , choćby używki. Z tego co widzę to taki nawet 250 W panel używkę można na allegro wyszarpać do 300 zł.Pewnie jeszcze z  85 % jego parametrów będzie trzymał, a to już nie jest źle. Do tego choćby PWM regulator i już coś z tego by było. Jeżeli buda stoi stacjonarnie to możesz nawet zastosować zwykłego kwasiaka akumulator, który gdzieś tam pod budą by stał. Testowałem taki zestaw 250 W w zeszłym sezonie na naszej powidzkiej działce i zdało to egzamin. Panel na zewnątrz - zawsze go można co jakiś czas przestawić idealnie do słońca.Kupisz taki tani chiński agregat to nie nacieszysz się nim długo, do tego sobie ostro warczy i na dodatek spala benzynę, która najtańsza nie jest. Z panelem może zainwestujesz ze dwie stówki więcej , ale masz cichy sprzęt na działce.Ludzie teraz wyprzedają takie wielkie panele, są one ciężkie, nieporęczne, nikt ich do przyczepy i kampera  nie kupi, więc można je na stacjonarkę wyrwać dużo taniej. Myśmy dwa takie dziady za grosze kupili , stały oparte o płot i tyle.To naprawdę działało.

IMG_20180712_115056.thumb.jpg.1197dcf1234bc0fba6794756bf9b4981.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłości można pomyśleć nad takim rozwiązaniem, ale na chwilę obecną myślę o agregacie. Stąd moje pytanie jaki agregat kupić (Inverterowy czy AVR) tak do 1000zł

Może coś takiego:

https://toya24.pl/product-pol-10012930-AGREGAT-PRADOTWORCZY-INWERTOROWY-800W.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup coś markowego. Żeby się nie psuło i części były w razie czego.

Żadne wynalazki z marketu

Honda w zasadzie nie ma konkurencji. U mnie chłopaki próbowali różnych generatorów. I wszyscy skończyli na hondach.

Potem można to nawet sprzedać a nie wyrzucić jak chiński złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu na wyjazdy plenerowe z pracy zabieramy EU20 z Hondy , służy do czajnika, ładowanie kompa  i da się żyć, rozmawiać a nie wydzierać. Sama Inspekcja ITD (serwisują u nas agregaty) mają w zabudowie auta  EU30, kosztują ale nie są tak upierdliwe w hałasie jak zwykły budowlany z marketu albo od Chińczyka.

Nie rozumiem, skoro zakup Solara z odzysku plus regulator + plus akumulator, plus jakaś przetwornica (taniej wyjdzie niż agregat budowlany markowy) daje radę , czajnik przy dobrej przetwornicy  zagotuje, wiertarkę podłączy, kompa naładuje i ? energii zostaje a hałasu nie ma i muzyki da się słuchać.

1 minutę temu, Daniel DJR napisał:

Od czasu do czasu na wyjazdy plenerowe z pracy zabieramy EU20 z Hondy , służy do czajnika, ładowanie kompa  i da się żyć, rozmawiać a nie wydzierać się. Sama Inspekcja ITD (serwisują u nas agregaty) mają w zabudowie aut  EU30, kosztują ale nie są tak upierdliwe w hałasie jak zwykły budowlany z marketu albo od Chińczyka.

Nie rozumiem, skoro zakup Solara z odzysku plus regulator + plus akumulator, plus jakaś przetwornica (taniej wyjdzie niż agregat budowlany markowy) daje radę , czajnik przy dobrej przetwornicy  zagotuje, wiertarkę podłączy, kompa naładuje i ? energii zostaje a hałasu nie ma i muzyki da się słuchać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też głosuję za solarem :jump:

Czysta energia kontra latanie co 4 godziny by dolać paliwa :P 

A i tak na działeczkę się raczej jeździ w ładną pogodę.

Agregat to dla mnie istnieje jako awaryjne źródło zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki by nie był agregat to zawsze tyrkota, śmierdzi i jest "łakomym kąskiem"...

A z solarów moną mieć power nawet "zimą"...ostatnio przez awarie alternatora przejechałem blisko 2,5tys km bez niego...na solarach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu gadu gadu o solarach, a kolega się uparł na agregat i pewnie go kupi. Zapewne jakiś czas, albo do momentu nim sąsiadów nie wk... znaczy zdenerwuje to pochodzi :)  Skoro stacjonarnie i być może sąsiadów nie ma to niech mu terkocze. Ale jak sąsiedzi są to może kogoś wkurzyć, sam widziałem  /niby nie patrząc/ jak facetowi dosypali cukru do zbiornika i w parę minut załatwili mu agregat.Niestety mimo zwracania uwagi i to wielokrotnie agregat zgreda tłuk się do nocy.Facet nawet policję wezwał, ale oczywiście nikt nic nie widział i nie słyszał i wszyscy zgredowi współczuli :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, chris_66 napisał:


Widzialeś kiedyś dobry agregat w czasie pracy emoji848.png bo chyba nie wiesz o czym mówisz emoji2957.png

 

Wyobraź sobie ,że są osoby ,które słuchając muzyki potrafią wyliczyć wszystkie instrumenty ,które były  tam użyte.A poza tym  to są jeszcze inne możliwości zasilania . Ale muzy, różnej muzy, zależy kto co lubi  to można słuchać w różnorodny sposób. Można w spokoju ale też można podkręcić bassy przy wystawionym boombox-sie  lub otworzyć wszystkie drzwi w aucie i takiego agregatu nikt nie będzie słyszał.

A teraz powiedz mi co to jest dobry agregat :)    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wyobraź sobie ,że są osoby ,które słuchając muzyki potrafią wyliczyć wszystkie instrumenty ,które były  tam użyte.

A teraz powiedz mi co to jest dobry agregat     

 

Zanim dobiorę agregat do twojego audiofilskiego ucha pokaż mi sprzęt na którym słuchasz myzyki i powiedz jak uciszasz wiatr, drzewa, ptaki, może sąsiada?

Przypomnę dla jasności że mówimy o zasilaniu na działce a nie w filharmonii.

Zmartwi cie pewnie fakt że są ludzie, którzy usłyszą nie tylko instrumenty ale też błędy w wykonaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.