Skocz do zawartości

Waga domowa


RULAK

Rekomendowane odpowiedzi

To tak jak z ciśnieniem w oponach. Powinno się sprawdzać przed każdym wyjazdem, Tak mnie uczono w tysiąc dziewięćset.......... roku na kursie prawa jazdy.

 

Sprawdzam rozłożenie ciężaru patrząc na ugięcie auta. Jak siądzie do cm to jest OK i w żadne wężykowanie nie wpadnę:)

 

Stosowanie wagi nie przyszło mi jeszcze do głowy. Duży wpływ na obciążenie haka ma ilość gazu w butli. Co mam zrobić jak mi się gaz kończy, walnąć worek ziemniorów na kanapę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam najlepszą wagę w rekach, jak unoszę bez wielkiego wysiłku to mam jakies 40kg, a jak nie mogę podnieść to mam za ciężko

 

mam to samo, praktyka z workami cementu się przydaje ;)

50kg jest już ciężko dźwignąć z ziemi ... dlatego dzisiaj worki są już 30kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna waga, lekka i poręczna. I oczywiście przydatna - jakoś zawsze tak ładuję przyczepę, że mam pomiędzy 50 - 75 kg.

 

dla tego taką posiadam i stosuję palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie działanie to typowa socjotechnika niskich lotów. Dziwi mnie tylko, że wielu poważnych i doświadczonych forumowiczów dało się na to nabrać:(

 

Pomyślcie sami, czy ktoś kiedyś widział na campingu kogoś z wagą? Ja nie widziałem a moja reakcja na taki cyrk byłaby jedna, atak śmiechu:)

 

Raz na Słowacji Niemiaszka miał przygodę, chciał zapiąć przyczepę, ale pokręcił nie tą wajchę, kręcił mocno i odkręcił. Kółko odpadło i przyczepa zaryła zaczepem w glebę. Gość płakał rzewnymi łzami, pożyczona przyczepa a tu taka katastrofa, trzeba będzie wezwać dźwig! Podniosłem zaczep a sąsiad przykręcił koło. Mina gościa bezcenna. Powiedział, że Polacy to złote rączki i niesamowici siłacze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślcie sami, czy ktoś kiedyś widział na campingu kogoś z wagą?

 

Moge policzyć w przyszłym roku ale pewnie z 50 przyczep miało wage w kółku a pewnie z 200 miało schowaną w luku ;), gdyby to było nieistotne to po co haki z homologacją 50 ,75 ,100kg itd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślcie sami, czy ktoś kiedyś widział na campingu kogoś z wagą? Ja nie widziałem a moja reakcja na taki cyrk byłaby jedna, atak śmiechu:)

 

napisałem w poście # 54

 

dla tego taką posiadam i stosuję palacz.gif

Edytowane przez ptaku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Moge policzyć w przyszłym roku ale pewnie z 50 przyczep miało wage w kółku a pewnie z 200 miało schowaną w luku ;), gdyby to było nieistotne to po co haki z homologacją 50 ,75 ,100kg itd ?

 

Zapomniałeś o nacisku na zaczep, który jest podawany w homologacji przyczepy, a który może być baaardzo ważny podczas odzyskiwania odszkodowania.

Co do wagi, to kiedyś woziłem taką właśnie łazienkową i nie było to dla mnie żadnego obciachu, teraz mam taką małą na hak i jestem zadowolony. Co do socjotechniki, to mam nieodparte wrażenie, że właśnie Ty Kajman je stosujesz. :palacz: Myślę, że właśnie doświadczony turysta będzie ważył przyczepę przed wyjazdem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, nie często widziałem wagi u innych kampingowiczów. Natomiast faktem też jest, że raczej nie przyglądam się innym jak się pakują. Ale kilku z wagami jednak widziałem. Nie było ataku śmiechu ani żadnego zdziwienia. Co do różnicy w zachowaniu przyczepy w sytuacji, kiedy nacisk na hak był ok. 50 kg, a ok 70 zauważyłem sporą różnicę. A w wyważeniu ręką miałbym spory problem z określeniem bliżej której granicy jest w danym momencie nacisk. Zdecydowanie obecność wagi jest sporym ułatwieniem. Ułożenie bagażu w przyczepie jest bardzo ważne, ale nacisk na hak ma również znaczenie. Może jeszcze kolega Kajman nie miał okazji zaobserwować różnicy w prowadzeniu zestawu z różnymi naciskami na hak? Niedawno miałem okazję dyskutować ze sprzedawcą przyczep, który twierdził, że stabilizacja haka jest bez znaczenia i przyczepa jedzie identycznie ze stabilizacją i bez. Może ludzie po prostu nie mają doświadczenia w określonych sytuacjach? Tylko dlaczego wówczas wypowiadają tak kategoryczne sądy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.