Skocz do zawartości

Waga domowa


RULAK

Rekomendowane odpowiedzi

Gfizyk dzwoniłem do dwóch sklepów w wawie i w jednym 125pln a drugim 107pln a sklep o którym mówisz to pewnie

http://www.campotur....al,kontakt.html

i tu 107pln

Także ceny nie są za przystępne

Myślę że przed zlotem poradzę sobie metodą kija i wagi domowej :) a w przyszłości będe kompletował sprzęt,bo jak zauważyłem przyczepa do dopiero wierzchołek góry lodowej rzeczy w jakie muszę sie zaopatrzyć :)

 

 

są dwa rodzaje wag a może i więcej. W tych sklepach prawdopodobnie podawali ci cenę wagi zakładanej na hak czy jakoś tak. Najporęczniejsza i najtańsza jest waga z linku gfizyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do nacisku to ja w swojej Octavce robię 75 kg. Przy 45-50 cepka miała tendencję do wężykowania. nacisk jest najwłaściwszy w twoim

A ile max. masz wpisane na zaczepie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto zważyć nacisk bo można sobie znacznie poprawić komfort i bezpieczeństwo podróżowania :ok:

 

zdecydowanie popieram waytogo.gif mi kiedyś cepka zatańczyła na drodze, a później jak zważyłem miałem tylko 20 kg nacisku na hak rant.gifteraz ważę zawsze przed spięciem zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nacisk zaczepu na hak holowniczy jest bardzo ważny i w dużej mierze decyduje o bezpiecznej i komfortowej jeżdzie z cepką.U mnie najlepszy komfort jest gdy mam nacisk na hak +- 65kg i mierzyłem ten nacisk na wypoziomwanej budce tak jak Tomek napisał :ok:.

Do tej pory używałem takiej wagi jak na fotce ale w tym roku zaczęła coś grymasić awskazania były bardzo rozbieżne w porównaniu z wagą domową a na koniec się rozsypała i je żywot dobiegł końca .post-208-0-93077400-1320351364_thumb.jpg

Mam do Was pytanie czy ktoś używa takiej wagi jaką zalinkował Grzesiek ? : http://allegro.pl/wa...1914475913.html

jeżeli tak to proszę o opinie.

Jest jeszcze inna waga ,taka na kole wsporczym tyle tylko ,że przez wiekszy okres czasu byłaby nonstop obciążona co nie wróży dobrych wskazań ,druga fota

post-208-0-45956600-1320351459_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nacisk zaczepu na hak holowniczy jest bardzo ważny i w dużej mierze decyduje o bezpiecznej i komfortowej jeżdzie z cepką.U mnie najlepszy komfort jest gdy mam nacisk na hak +- 65kg i mierzyłem ten nacisk na wypoziomwanej budce tak jak Tomek napisał :ok:.

Do tej pory używałem takiej wagi jak na fotce ale w tym roku zaczęła coś grymasić awskazania były bardzo rozbieżne w porównaniu z wagą domową a na koniec się rozsypała i je żywot dobiegł końca .post-208-0-93077400-1320351364_thumb.jpg

Mam do Was pytanie czy ktoś używa takiej wagi jaką zalinkował Grzesiek ? : http://allegro.pl/wa...1914475913.html

jeżeli tak to proszę o opinie.

Jest jeszcze inna waga ,taka na kole wsporczym tyle tylko ,że przez wiekszy okres czasu byłaby nonstop obciążona co nie wróży dobrych wskazań ,druga fota

 

Mam taką wagę, gfizyk też ma grinser006.gif

Nie jest to jakaś super dokładna waga, ale zdaje egzamin przy wyważaniu cepki. Z dokładnością jest tak, że opuszczając zaczep na wagę wskaże nam jakąś wartość i gdy dociśniemy dyszel np wchodząc na niego i odciążymy to waga nie wróci już do poprzedniego wskazania. No ale to nie apteka grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. Tzn - ja nie właziłem nikomu na dyszel tak jak Gemix :yay:, ale to nie apteka. Śmiem sądzić, że będzie równie dokładna jak ta zintegrowana z kołkiem. Prosta w obsłudze, zajmuje mało miejsca. No i kasa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.