Skocz do zawartości

Ogrzewanie - Award Daystar


Rekomendowane odpowiedzi

To ustrojstwo z 06 wygląda na piecyk, a to z 04 to nie jest jakiś wymiennik? Bo zdaje się, że tam wychodzą rurki z c.o i z wody użytkowej - pewnie grzeje wodę zamiast bojlera.

Instalacja c.o. wygląda, że jest to tzw. układ otwarty (bezciśnieniowy) ze zbiornikiem wyrównawczym (ten z zielonym płynem zdj. 05)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jaro, Masz rację jest to układ bezciśnieniowy bo właśnie musiałem spuścic płyn wykręcając jeden z kaloryferków - niestety nie wiem jaki zalac "ten śmierdział denaturatem"- myślę, że płyn do chłodnic się nada :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ten śmierdział denaturatem"-

Alkohol i gaz? Nie wiem nie znam się, ale mnie się to nie podoba.

A nie było zaworków przy grzejnikach żeby nie spuszczać z całego układu?

Pewnie nie będzie problemu z odpowietrzeniem przy tak małej instalacji, pewnie nawet nie ma odpowietrzników, bo pompa powinna sobie poradzić z przepchaniem powietrze do zbiornika.

Jak dasz rade to zrób zdjęcie albo odpisz napisy z tego wymiennika - bo chyba to wymiennik, albo piecyk - ale elektryczny (grzejący wodę i c.o).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jaka pompka??? - nic nie wiem o takiej - może i jest -jeśli chodzi o odpowietrzenie to w zbiorniczku jest dziurka to może to albo na ostatnim kaloryferku odpowietrzyc - żadnych zaworków nie widziałem a z tym glikolem to co "popic a póżniej napisac jak smakowało?"Mrsulki - jak jeżdżę nad morze to koło Ciebie- chciałbym jeszcze z raz pojechac :) a i chętnie oko w oko pogadac a może i cos :ok: z Tobą więc lepiej bez prubowania.POważnie mówiąc to myślę że chodzi o to , żeby płyn w zimie nie zamarzał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrsulki - jak jeżdżę nad morze to koło Ciebie- chciałbym jeszcze z raz pojechac a i chętnie oko w oko pogadac a może i cos z Tobą więc lepiej bez prubowania.POważnie mówiąc to myślę że chodzi o to , żeby płyn w zimie nie zamarzał
Czekam na prpopzycje :ok:

A co do pompki to pwenie jest w piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takim ogrzewaniu musi byc obieg wody wymuszony... jak sobie wyobrazasz aby toto grzalo...??? aby nie zamarzlo to tylko jak wyzej albo glokol albo zwykly plyn do chlodnic... imatalacja tak anie rozni sie niczym od tej co masz w domu... jak masz problemy sciagnij jakiegos instalatora co (ale myslacego) wezcie flache i bedzie po klopocie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę chłopaki, że Was polubiłem - nie dacie człowiekowi zginąc z zimna , głodu a na pewno nie z pragnienia ale dalej nie wiem jak to się włącza - może na tym termostacie jest guzik włączający - jeżeli słabo widac to są tam 4 guziki :1-kropelka,2-dwie kropelki,3pierun a nad nim na tym samym guziku 2pioruny ,4-kranik - skala termostatu 8-28C :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.