Skocz do zawartości

Ogrzewanie - Award Daystar


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w rozwikłaniu zagadki - jak się odpala tego typu ogrzewanie - wstępny opis mojego ogrzewania umieściłem w poscie przed świętami ale nie miałem jeszcze porobionych zdięc - dziś już mam :

 


wiem, że to jest termostat, ale do czego są poszczególne właczniki

post-15804-imported-29afb5d0-6712-4d1e-a129-afc6db30a041_thumb.jpg

 

co to jest

post-15804-imported-9cfc80fd-e351-4e53-9aed-660bd2072d34_thumb.jpg

 

tak wygląda sam piecyk ogrzewania i pojemnik z zielonym płynem podłączony do niego

post-15804-imported-cba5a68a-e6a1-4e50-9a6b-85bbf0923f39_thumb.jpg

 

dół piecyka i ni to pokrętełka ni to co

post-15804-imported-82c9b65f-aa8c-4ebe-b022-6c536a1576d2_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

przyczepa- ogrzewanie 001_(1).jpg - daj plik w większej rozdzielczości bo nie widac tych przycisków.

 

przyczepa- ogrzewanie 004_(1).jpg - jak na mój gust to może być pompa płynu grzewczego, ale też zdjęcie w wyższej rozdzeilczości by się przydało (forum samo zrobi miniaturki do postu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko Ci powiem tyle, ze to wlasnie szwedzki wydumek firmy PRIMUS stosowany w brytyjskich przyczepach m.in. w takich jak Awast Daystar , ktora ty posiadasz. Ogrzewanie jest w pelni gazowe. W schowku na dyszlu jest piec gazowy, natomiast to w schowku wenatrz mozliwe, ze boiler cieplej wody. Grzanie masz poprzez listwy grzejnikow dookola calej przyczepy, widocznych na fotce. Co ciekawe latem dziala to jak klimatyzacja tzw. system wody lodowej. W grzejnikach jest zimna woda i chlodzi...

 

Jak dokladnie to obslugiwac nie wiem.

 

Swego czasu ojciec byl na kupnie takiej przyczepy i brakowalo tego glownego pieca na dyszlu. Wahal sie wahal, az w koncy przyczepe przyczepe kupil ktos inny. Z tego co wtedy szukalem, to na stronach firmy PRIMUS nie ma juz takich systemow i jak pisalem do firmy to odpisali mi, ze juz nie produkuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ogrzewanie Primus od 2000r zostało przez ujednolicenie norm europejskich wycofane z produkcji.Jest to ogrzewanie które potrzebuje gazu o ciśnieniu 500mbarów w grę wchodzi dodatkowy reduktor.Samo w sobie jest fajne ale nie jest produkowane.W związku że mamy do czynienia z gazem wszelkie porady na odległość mogą stworzyć niebezpieczną sutuację.w końcu jest to trochę srarsze ogrzewanie i nie wiadomo w jakim jest stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirekmat, Mam do Ciebie pytanie - czy miałeś kontakt z takim urządzeniem ? Jeśli tak to opisz mi jak to odpalac :ok: i jak byś mógł mały komentarz do poszczególnych zdjęc "będę dozgonnie wdzięczny"- dodam, że jest tam drugi reduktor ( myślę, że o to chodzi) - jeśli chodzi o samą instalację gazową to jestem umówiony wstępnie z fachowcem z gazowni z całym dostępnym sprzętem ma mi sprawdzic szczelnośc itp.

post-16102-imported-33c11165-65bc-4e13-a170-26fde99bde92_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrsulki, Faktycznie masz rację z reduktorem teraz się przyjżałem - a może wiesz co to jest ta skrzyneczka obok bojlera- podświetlany włącznik i dwa bezpieczniki o ile się nie mylę - czy ma to związek z bojlerem ? może jest to zasilanie bojlera bez udziału gazu :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.