Jump to content
Sowa_77

Kompleksowy remont Niewiadówki.

Recommended Posts

piotras

Powodzenia !!!

Na pewno się uda.

:pub::-]:]

Sowa_77
No to masz co robić.

Sam przechodziłem to w tamtym roku, no może poza tym ze podłoge zostawiłem starą.

Mi to zajęło ponad miesiąc, a spędzałem w przyczepie codziennie wieczory.

Życzę powodzenia.

Jak ściągnąłem wykładzine,to podlogę mogłem kawałkami zbierać,taka była przegnita,a na dnie 3cm wody.

szary11

Sowa dasz rade :] Ja swoją byłą budke też tak wypatroszyłem, że nic nie zostało w niej. Wnętrze 99% nowe (zostały tylko półki pod sufitem bo były ładne). Po ponownym solidnym umocowaniu budy do ramy poszły panele podłogowe (na legarkach między drabinką w podłodze kładłem kanciaki, na które położyłem mate piankową i na to panel). Konstrukcje mebli dokręcałem do kanciaków i jednocześnie podłoga trzymała sie w miejscu. Ściany wykładałem wykładziną podłogową (marudna robota). Meble powstały jako szkielet obity płytą pilśniową (lepsza by była sklejka oklejona, ale nie miałem kasy). I tak powstała moja budka :] Nawet się sprawdziła :)

Więc śmiało działaj :]

Na zachęte :pub::-]:]:]:]:-]

marek
Jak ściągnąłem wykładzine,to podlogę mogłem kawałkami zbierać,taka była przegnita,a na dnie 3cm wody.

Ja miałem tak samo zrobiłem 4 dziury po 1 przed i za nadkolem i wszystko spływa.Jeszcze ci proponuje czego ja nie zrobiłem tym barankiem przejechać te łączenia laminatu co są na zewnątrz listwy aluminiowe a jak szaleć to jeszcze taki stopik (przydatna rzecz )

post-15492-imported-14b8dbca-06b4-4489-ab14-2b4b92b4c111_thumb.jpg

Sowa_77

Marek,z której strony te łączenia,od środka? bo od zewnątrz listew tych dookoła raczej ściągał nie będę,zdjąłem tylko te nad oknami.

A otwory porobiłem jak tylko zobaczyłam wodę,spłynęło elegancko.Nawet ich zaślepiał nie będę.

A lampeczki to sobie takie zapodam:

00e50375e753d3b2.jpg

Z tym trzeciom stopem też myślę,tylko nie mogę znaleźć nic ciekawego.

Serek

pomysł z trzecim stopem jest super :pub: , jak cos wymyslisz to zapodaj na forum, to i ja może skorzystam jak pozwolisz??? :-]

Sowa_77

Ja myślałem o 3stopie w oprawce od przeciwmgielnej takiej za 8złotych,a przeciwmgielny miałbym w tych zespolonych.

Tak by to wyglądało:

0b5194bc9b805302.jpg

BoMBowiec

Co ciekawe w USA, skad wywodzi sie 3 stop, nie byl i nie jest stosowany w przyczepach/naczepach.

marek

Ten 3 stop ja bym dał wysoko co by go widać było z daleka a jak wyciągnąłeś uszczelkę z okna to kabel zmostkować na dole i pociągnąć do góry koło okna.Wiesz nie koniecznie na zewnątrz można po prostu przykręcić stop do półki wewnątrz przyczepy żeby jak w samochodzie świecił przez szybę.

post-15514-imported-203cf7cb-ef3c-40c7-8050-d193db0961a9_thumb.jpg

post-15514-imported-034019f5-c791-49dd-856a-e301c874f66b_thumb.jpg

Serek

no własnie ten pomysł jest dobry , dzisiaj ide kupić 3 stop tylko jak bedzie sie prezentował w tej czarnej obwódce?????? :ok::ok:

pomalowałbym ja na biało , ale moge nie uzyskac tego samego odcienia. :ok::ok:

[ Dodano: Sob 14 Kwi, 2007 08:40 ]

marek podoba mi sie ten ostatni stop :zlo::ok: byłoby go z daleka widac

marek
marek podoba mi sie ten ostatni stop :zlo::ok: byłoby go z daleka widac

Znalazłem na allegro 15zł albo 25zł

Jaro

Sowa a czym będziesz wyklejał ściany? Kupiłeś gotową wykładzinę, czy dopiero będziesz myślał? Może zamiast wykładziny zastosuj korek?

A układ wnętrza zostaje, czy może będą jakieś zmiany?

Sowa_77

Korek raczej odpada ze względu na cenę(nawet nie wiem ile kosztuje).W środku będzie wyklejona wykładzina,tylko jeszcze nie wiem czy z izolacją,czy bez?Na sufit może styropian nie wiem.

Co do układu wnętrza,cały czas się waham.Ale najprawdopodobniej zastosuję patent marka.

Jaro

Na szybko sprawdziłem (klik na pierwszy link) cena 1m2 = 20 zł

Korek nieźle wygłusza i izoluje, a przy okazji ma dosyć ciekawy wygląd.

Acha jest np tapeta korkowa http://www.kork.home.pl/testowy/552/tapeta-korkowa.html ale są też "panele" samoprzylepne.

Sowa_77

Ciężko raczej by ten korek było wkleić w te wszystkie zakamarki,niewiadówka nie ma płaskiej ściany,są tam wgłębienia i zaokrąglenia przy suficie.

Zostanę przy gąbce i cienkiej wykładzinie.