Skocz do zawartości

Kompozytowe butle gazowe


eeik

Rekomendowane odpowiedzi

Butla DomLight 10kg - kaucja 350pln + wymiana (na BP dziś widziałem po 115pln) czy GasPol (ultralekka butla gazowa propan 8 kg), pierwszy zakup pełnej butli z gazem 285pln i wymiana np. w OBI 87pln.

Z tego co widzę to kompozytowy GasPol jest mało popularny tutaj na forum - czy są jakieś powody ku temu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butla DomLight 10kg - kaucja 350pln + wymiana (na BP dziś widziałem po 115pln) czy GasPol (ultralekka butla gazowa propan 8 kg), pierwszy zakup pełnej butli z gazem 285pln i wymiana np. w OBI 87pln.
Z tego co widzę to kompozytowy GasPol jest mało popularny tutaj na forum - czy są jakieś powody ku temu?
Gaspol to odpowiednik Nano. Obie mają po 8 kg propanu. Nano też jest mało popularna. A czemu? Odpowiedz jest bardzo prosta. Pusta butla Nano (Gaspol też) ważą tylko nieznacznie mniej niż Domlight. Do tego masz mniej gazu. Więc lud wybiera DomLight jako najbardziej optymalne rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na te butle kompozytowe Gaspol też wchodzi Kamperfit (click-on)? Trochę nie podoba mi się, że za DomLight trzeba wyłożyć na wejściu 350pln + 115pln za Gaspol 280pln (i tutaj butla należy do ciebie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, piorun napisał(a):

Czy na te butle kompozytowe Gaspol też wchodzi Kamperfit (click-on)? Trochę nie podoba mi się, że za DomLight trzeba wyłożyć na wejściu 350pln + 115pln za Gaspol 280pln (i tutaj butla należy do ciebie).

Ale to 350zł to kaucja. Zaletą DomLighta jest dostępność w trasie w całej Polsce. Nie jesteś skazany na OBI. Zresztą jak kupowałem butle to w OBI nie było pełnych butel...to podziekowałem... wcześniej miałem Nano ale nagle był problem z dostepnoscią to na stacjach to wymieniłem na DomLight..problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piorun napisał(a):

Czy na te butle kompozytowe Gaspol też wchodzi Kamperfit (click-on)? Trochę nie podoba mi się, że za DomLight trzeba wyłożyć na wejściu 350pln + 115pln za Gaspol 280pln (i tutaj butla należy do ciebie).

Tak, system montażu reduktora jest taki sam. Natomiast jak nie chcesz wydawać 350 zł na kaucje to kup butlę na OLX. Chodzą po ok 200 zł. 

5 minut temu, Dodi napisał(a):

Nie wiem czy z tego wszystkiego nie jest najlepszy Gasbank . Przy zwykłej butli po wyjeździe nieraz coś zostaje i jest wątpliwość czy starczy na kolejny. I często wymienia się na nową a oddaje butle gdzie trochę gazu zostało. Wyjściem są dwie… 

Gasbank ma swoje minusy. Jeden to mieszanka propan butan która jest gorsza w niskich temperaturach. Dwa to nielegalność butli w Polsce, to znaczy legalnie nie wolno ich tankować jeśli butla jest luzem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dodi napisał(a):

Nie wiem czy z tego wszystkiego nie jest najlepszy Gasbank . Przy zwykłej butli po wyjeździe nieraz coś zostaje i jest wątpliwość czy starczy na kolejny. I często wymienia się na nową a oddaje butle gdzie trochę gazu zostało. Wyjściem są dwie… 

Wtedy kiedy masz największe zużycie butli Gasbanka możesz sobie zostawić w domu. Bo niestety musisz mieć czysty propan. A na ten okres tak czy inaczej potrzebujesz dwie butle. A na okres kiedy nie grzejesz non stop butlą to jadna wystarczy na cały sezon. To kiedy Gasbank się zwróci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gizbern napisał(a):

Wtedy kiedy masz największe zużycie butli Gasbanka możesz sobie zostawić w domu. Bo niestety musisz mieć czysty propan. A na ten okres tak czy inaczej potrzebujesz dwie butle. A na okres kiedy nie grzejesz non stop butlą to jadna wystarczy na cały sezon. To kiedy Gasbank się zwróci?

Piszesz o zimie, masz racje. 
Od marca do października  nigdy nie targałem butli 11kg. Miałem 5kg lub 7kg i to jest fajna waga. Po jednym wyjeździe potrafi zejść spora część. Tu nie chodzi tylko o zwrot a o wygodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem na GasBank i fakt jest taki, że naprawdę jest problem z napełnianiem na stacjach, na 5 stacji 1 Ci napełni lub nie zdąży do Ciebie dojść jak napełniasz ;D

Podczas wymiany DomLight na stacjach, podobnie jak w necie można dużo usłyszeć o nieszczelnościach w Nano, dlatego "podobno" się od nich odchodzi.

Jak ktoś jest zainteresowany DomLightem to mam jeszcze jedną pełną na sprzedaż, zapraszam na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to 350zł to kaucja. Zaletą DomLighta jest dostępność w trasie w całej Polsce. Nie jesteś skazany na OBI. Zresztą jak kupowałem butle to w OBI nie było pełnych butel...to podziekowałem... wcześniej miałem Nano ale nagle był problem z dostepnoscią to na stacjach to wymieniłem na DomLight..problem zniknął.
Gaspol teoretycznie jest dostępny nie tylko w OBI ale i w Castoramie, stacjach Circle K i jeszcze kilku innych punktach. Ale fakt, nawet nie umywa się to do AmeriGas i dostępności butli DomoLight, nie ma co kombinować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Dodi napisał(a):

Cenne info.

Ciekawy jestem jak pracownicy stacji  reagują na informacje że ona jest atestowana i przystosowana do samodzielnego napełniania ? 
czy za granicą jest podobny problem?

 

jak tankujesz samemu to pracownicy stacji mają to w poważaniu.

Korzystam z gasbanka bodajże czwarty rok i nie przypominam sobie jakichkolwiek problemów z tankowaniem  zarówno w PL jak i zagranicą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Suzu4x4 napisał(a):

jak tankujesz samemu to pracownicy stacji mają to w poważaniu.

Korzystam z gasbanka bodajże czwarty rok i nie przypominam sobie jakichkolwiek problemów z tankowaniem  zarówno w PL jak i zagranicą .

Czyli nie pytać się tylko podjeżdżamy i tankujemy. Masz wyciąganą butlę czy instalacja ?

25 minut temu, piorun napisał(a):
1 godzinę temu, Gizbern napisał(a):
Ale to 350zł to kaucja. Zaletą DomLighta jest dostępność w trasie w całej Polsce. Nie jesteś skazany na OBI. Zresztą jak kupowałem butle to w OBI nie było pełnych butel...to podziekowałem... wcześniej miałem Nano ale nagle był problem z dostepnoscią to na stacjach to wymieniłem na DomLight..problem zniknął.

Gaspol teoretycznie jest dostępny nie tylko w OBI ale i w Castoramie, stacjach Circle K i jeszcze kilku innych punktach. Ale fakt, nawet nie umywa się to do AmeriGas i dostępności butli DomoLight, nie ma co kombinować.

Dobre jeśli jeździsz po naszym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze rozumiem Jacka, to problem jest właśnie z tankowaniem butli Gasbank luzem, czyli nie zamocowanej na stałe w pojeździe. Dla mnie Gasbank w przyczepie jest średnim rozwiązaniem ze względu właśnie na konieczność targania budy na stację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dodi napisał(a):

Czyli nie pytać się tylko podjeżdżamy i tankujemy. Masz wyciąganą butlę czy instalacja ?

Nie wiem hak z gazem, ale mam nauczkę z pytaniem o tankowanie w plastik. Niedawno potrzebowałem kilka litrów benzyny, więc poszedłem z bańką po płynie do spryskiwaczy zapytać no i dupa... Więc poszedłem na stacje obok, odrazu zalałem i poszedłem zapłacić. Więc nie można  pytać tylko lać. Co wtedy? Każą zwrócić??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.