Jump to content
ufolz

Sanki na koło zapasowe

Recommended Posts

chris_66
8 minut temu, maniek72 napisał:

zauważyłem że mają efekt bujania...........

możesz coś bliżej , bo efekt bujania to bardzo ogólne i nic nie wnoszące do tematu..................

maniek72

Postaram się to bardziej opisać , efekt bujania jest od strony gdzie dwie rurki które są zamocowane w ramie na gumowe tuleje i zabezpieczone wsuwkami. Rurki wchodzą w rurki i właśnie w tym miejscu jest brak sztywności wózka. Nie wiem czy jasno to opisałem 

chris_66
18 minut temu, maniek72 napisał:

Postaram się to bardziej opisać , efekt bujania jest od strony gdzie dwie rurki które są zamocowane w ramie na gumowe tuleje i zabezpieczone wsuwkami. Rurki wchodzą w rurki i właśnie w tym miejscu jest brak sztywności wózka. Nie wiem czy jasno to opisałem 

jeśli dobrze zrozumiałem to po prostu rurki huśtają (obracają sie) przód-tył ??? w gniazdach w ramie ?? i koło chodzi przód tył również ??

Edited by chris_66 (see edit history)

maniek72

Dokładnie tak, nie wiem czy jak wchodzi rurka w rurkę jest tam jakaś sprężyna która by dociskała do ramy, na razie to zabezpieczyłem opaskami do ramy  

chris_66

A nie nasz zużytych gumek między ramą a rurkami?

Bo gumki wchodzą ciasno w ramę i potem w gumę ciasno rurki

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

jacekzoo

Jest mały problem, chciałem dołożyć koło zapasowe w sankach, ale z tego co się orientuje nie da się u mnie ich założyć. Na moje oko w miejscu gdzie są otwory montażowe mam mover 😕 520EC788-5171-498E-9784-3AE1D2FE2888.thumb.jpeg.9cc188272b5b4cd509f810dcfb5f8b44.jpegBDB677D3-5147-42F9-9B97-81C612DCBF22.thumb.jpeg.a208421efa039a01fa786825b2e45d47.jpeg

nie wiem z jakiego powodu mover załozyli z tyłu a nie z przodu, podejżewam że amortyzator by przeszkadzał. Jest jakaś opcja założenia sanek bez przekładania movera?

witus

Nie ma, musisz przerzucić mover.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

jacek00

U mnie też mover jest z tyłu, bo z przodu wadzi amortyzator. Ale za to sanki mam dalej.

dudek_t

Ja mam mover z przodu, mam sanki a koła i tak nie włoże. Idzie przewód od gazu i nic nie wymyśle 😞 Jak ktoś chce prawie nowe sanki (pol roku na przyczepie bez obciazenia kolem) to niech da znac na PW. Pewnie sie dogadamy 😉

ed

Można inaczej ułożyć przewód gazowy, nawet go przeciąć wstawić kawałek rurki i powyginać prowadząc inną "drogą" Tak zrobiłem u siebie. W każdym zakładzie, który naprawia i napełnia lodówki Ci to zrobią.

Moover można zamontować przed osią nawet gdy "przeszkadza" amortyzator. Wystarczy odsunąć od bębna felgę koła przez zastosowanie stosownych pierścieni (dostępne na Allegro) i odpowiednio dłuższych śrub do koła (w komplecie z pierścieniami). W ten sposób "obeszliśmy" problem amortyzatora montując moover koledze.

Edited by ed (see edit history)

chris_66
Można inaczej ułożyć przewód gazowy, nawet go przeciąć wstawić kawałek rurki i powyginać prowadząc inną "drogą" Tak zrobiłem u siebie.

I to jest właściwe działanie żeby korzystać z sanek. Szczególnie że sanki to jak najbardziej polecane i fajne rozwiązanie.

Szczególnie że pracy na pół godziny, materiały za 30zl

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Commander

Jacek...dorób sobie sam. Zobacz na mój wątek o tym... wyszło 4 godziny roboty.

lbuster

Oto mój patent, chyba gorszy od sanek ale może komuś się przyda. Do tej pory koło jeździło w tym samym miejscu, jednak mocowanie taśmą co chwila się urywało i koło przez kilka sezonów rozwaliło mi bakistę (kleiłem ją jakiś czas temu.).

Mocowanie kupione na aledrogo, chyba za jakieś 5 dych

20190223_170515.thumb.jpg.68c624f7d46dbb80bb41d6c02398fc57.jpg

20190223_170523.thumb.jpg.b7ea677ec257574f511d9c66fae80a93.jpg

Trochę chłodnawo na taką robotę, ale co tam.

20190223_172141.thumb.jpg.1fb663f1faf813e311377d3861f52d9a.jpg

Mocowanie wzmocnione poprzez aluminiowe blaszki, bo nie wiedziałem, gdzie jest konstrukcja. Mam nadzieję, że przeżyje trudy podróży.

20190223_175343.thumb.jpg.5d63a87a6a42773d3577f3cd55fbc9dd.jpg

Kurczę, jaki ładny kawałek pułki jest zmarnowany, kombinuję jak ją zaadoptować :niewiem:

20190223_175350.thumb.jpg.bd41572a80aa08fef5f4e4873072a316.jpg

Efekt końcowy, niestety po ciemku

20190223_174553.thumb.jpg.47f9f72e92c66c44ae6bcc83d5b00429.jpg

Ktoś mi podpowie, bo przy okazji chciałem wymienić uszczelnienie brodzika które już odłazi i podobno silikon to zły pomysł. Czym to uszczelnić?

20190223_191538.thumb.jpg.45efc48c8844d7ac65a18c08cb51d8bf.jpg

jacek00

Miałem coś takiego fabrycznie w poprzedniej Adrii

vrs
Godzinę temu, lbuster napisał:

Ktoś mi podpowie, bo przy okazji chciałem wymienić uszczelnienie brodzika które już odłazi i podobno silikon to zły pomysł. Czym to uszczelnić?

U mnie jest gumowa uszczelka