Skocz do zawartości

Sanki na koło zapasowe


ufolz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać Adria ma fajne pomysły :ok:

Szczerze ta gumowa uszczelka to fajny pomysł, jednak chyba nie mam jak jej zaadoptować do swojej cepki. Tutaj raczej musi być coś płynnego do wypełnienia szczeliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

8 godzin temu, lbuster napisał:

Oto mój patent, chyba gorszy od sanek ale może komuś się przyda. Do tej pory koło jeździło w tym samym miejscu, jednak mocowanie taśmą co chwila się urywało i koło przez kilka sezonów rozwaliło mi bakistę (kleiłem ją jakiś czas temu.).

Mocowanie kupione na aledrogo, chyba za jakieś 5 dych

 

u mnie koło siedziało na pasku i nigdy się nie poruszyło , trochę to dziwne że miałeś demolkę ?

teraz mam sanki i sporo miejsca w bakiście :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, chris_66 napisał:

teraz mam sanki i sporo miejsca w bakiście :ok:

Właśnie ostatnio zacząłem o tych sankach mocno myśleć. Myślałem że ze względu na mover u mnie nie wejdą ale wyglada na to że Alko przewidziało taką sytuację w mojej ramie (mover+sanki).

Wyjmowałeś już koło spod przyczepy? Bardzo to jest niewygodne? Myślę o tych sankach jako przeciwwadze dla bagażnika rowerowego na dyszlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, vrs napisał:

Wyjmowałeś już koło spod przyczepy? Bardzo to jest niewygodne?

niestety tak :lol:, średnio wygodne za pierwszym razem , potem to już rutyna

tak naprawdę to kwestia przećwiczenie jak do tego podejść, wydaje mi sie, że fajnie jest kupić rozmiar sanek o numer większe niż wynika z pomiaru ramy żeby potem można było wysuwać koło całkowicie spod przyczepy, bo czasem nie jest wygodnie z tym, ewentualnie można (ale to już sporo pracy) odpiąc budę od samochodu i pochylić ją do przodu - wtedy jest troszkę więcej miejsca na manewry z kołem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z tym pochylaniem to za dużo się nie zwojuje. Ogólnie to drugi raz byś to kupił? 

Jak się nie da wysunąć do końca to trzeba wejść pod przyczepę i to koło od sanek odkręcić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2019 o 13:17, lbuster napisał:

Ktoś mi podpowie, bo przy okazji chciałem wymienić uszczelnienie brodzika które już odłazi i podobno silikon to zły pomysł. Czym to uszczelnić?

Dekasyl MS-2 - od 1:00 minuty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, tylko tych sanek jest kilka rodzajów...

1678796861_Screenshot2019-02-25at18_26_35.thumb.png.c10f81dc0d7d78b9309dd7ab6d2bf890.png

1819925852_Screenshot2019-02-25at18_27_54.thumb.png.349313409ec69b333cf70375db3a3bd7.png

Który będzie dobry dla mnie?

IMG_4410.thumb.jpg.28e09514a2f4fcb2b65b2f6418356f5a.jpg

IMG_4411.thumb.jpg.a94c91dc8122cd31fa139afed52964c3.jpg

IMG_4413.thumb.jpg.c4ff69dd884b1bf643025521d9425e29.jpg

IMG_4417.thumb.jpg.c9e69dc85928f4e326d8ecea44b9b7cc.jpg

Dobrze kombinuję że dla mnie to wersja: EH1/C lub EH1/BR/E, czym one od siebie się różnią? Ten EH1 od EH1/BR? Wygląda na to że do BR można założyć trochę szersze koło zapasowe. Ja mam koła 185 więc nie wiem czy to jest mi do czegoś potrzebne. Z drugiej strony takie minimalnie niższe sanki mogą się w przyszłości przydać jako uchwyt na zbiornik na szarą wodę.

Może Wy coś doradzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

A, czy ktoś próbował zrobić takie sanki (lub podobne) samodzielnie?

W instrukcji widzę coś o odbiorach TUV, jeśli montuje się za pomocą dodatkowych uchwytów. Czy u "nas" jest wymagany jakiś dodatkowy przegląd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Piotrekm13 napisał:

A, czy ktoś próbował zrobić takie sanki (lub podobne) samodzielnie?

W instrukcji widzę coś o odbiorach TUV, jeśli montuje się za pomocą dodatkowych uchwytów. Czy u "nas" jest wymagany jakiś dodatkowy przegląd?

Tak. Zrobiłem samodzielnie. Wyszły mnie 60 zł . Jest to gdzieś na forum....razem ze zdjęciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ....zróbcie sobie - wyjęcie koła z sanek, podniesienie przyczepy (lewarek trapezowy pod oś) i zmianę koła....u mnie okazało się pod domem, że w oponie jest śruba....całe szczeście, że pod domem....jakbym mial kłaść się w CRO na gorącym asfalcie i podnosić cepkę, zmieniać koło to pewnie bym się usmażył....o nie pogodzie nie wspomnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.